Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Neapšaubāmi visvienkāršāk un arī mierpilnāk kāzas organizēt tad, ja šo darbu uzticat profesionāļiem - kāzu rīkotājiem un plānotājiem, kuri jomas specifiku pārzina līdz vissīkākajai niansei. Tomēr ne visi pāri to izvēlas darīt, tā vietā rīkojot kāzas pašu spēkiem un iesaistot draugus. Ja esat noskaņoti uz kāzu rīkošanas viļņa saviem spēkiem, tas jums pilnīgi noteikti lieliski izdosies, tomēr ir lietas, kuras vērts zināt, lai kāzu rīkošanas process būtu iespējami gluds, baudāms un paietu bez stresa.

Kāzu koncepts

Dažkārt vēlmju un variāciju par kāzu sapni ir tik daudz, ka nav saprotams, no kura gala tam ķerties klāt, ko tieši izvēlēties. Tādēļ jau sākotnēji jāvienojas par kāzu konceptu - vai tās būs lielas kāzas, mazas kāzas, ieturēti klasiskas vai brīvas un nepiespiestas, kur svinēsim utt.? Lai uz katru no jautājumiem (un to radīsies aizvien vairāk), būtu viegli atbildēt, kāzu plānošana jāsāk ar kāzu vīziju un moodboard jeb iedvesmas planšetes izveidi, kuru ir noderīgi ņemt līdzi, dodoties pie izvēlētajiem pakalpojumu sniedzējiem.

kāzu moodboard iedvesmas planšete
Foto: ARTIS SUPE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji / Mood: KSENIJA BELCA-BESLER

Budžets

Ja nav pieredzes svētku organizēšanā, budžeta sadalē nokļūdīties ir pavisam viegli. Lai nerastos lieki satraukumi, ka budžets galu galā tiek pārsniegts, jau izejas pozīcijā jāierēķina plus desmit procenti izdevumiem no plānotā budžeta, jo vienmēr rodas apslēptās izmaksas, tas ir, tādas izmaksas, kuras atklājas procesa gaitā, jo sākotnēji par tām neiedomājamies.

Tāpat jāatceras, ka ir pozīcijas, kurās varam būt elastīgi, bet ir tādas, kurās taupīt nedrīkst (kāzu fotogrāfs, ēdināšana, dekorācijas u.c.), jo cena ir cieši saistīta ar kvalitāti un profesionalitāti.

kāzas rīkojam paši
Dekorācijas: GAISMAS ZAĶIS

Darbu sadale

Kāzu diena ir svētki jums.

Nemaz nebūs patīkami, ja jums būs jāatbild uz dažnedažādajiem kāzu viesu jautājumiem, vai arī kāzu viesi mulsīs, nezinot, kurā brīdī pasniegt dāvanas vai kur tās novietot. Tādēļ ne vien organizēšanas procesā, bet arī kāzu dienā jāsarunā atbildīgās personas draugu lokā, kas viesus sagaidīs, koordinēs par dāvanām, guļvietām un citiem jautājumiem.

kāzas rīkojam paši
Foto: ARTIS SUPE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu dienas plāns

Veidojot kāzu dienas scenāriju, jāparedz arī laiks atelpai un mirkļi divvientulībai. Domājot par to, kā izklaidēt kāzu viesus, pāri mēdz aizmirst paši par sevi un viens otra patiesu satikšanu, ieraudzīšanu un divvientulību. Perfekti piemēroti brīži, ko pavadīt divatā, ir pirmais satikšanās mirklis un romantiska divvientulība vakarā (piemēram, pirms dejām), ko varat palūgt noorganizēt draugiem.

kāzas rīkojam paši
Foto: ARTIS SUPE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Atpūta

Organizējot kāzas, jūs var pārņemt pārlieku liela atbildības sajūta un vēlme visu izdarīt perfekti. Tomēr jebkurā dzīvā, īstā pasākumā kaut kas notiks ārpus paredzētā, un būs krietni vien vieglāk, ja ar tādu sajūtu organizēsiet un piedzīvosiet savu kāzu dienu - ļaujoties.

Pārvēršot kāzu rīkošanu skrējienā, baudas un prieka no tā kļūs aizvien mazāk. Nenovērtējiet atpūtu un sevis lutināšanu par zemu, - tā ir vitāli svarīga, no tās ir atkarīgs, kā jutīsieties kāzu dienā. Tādēļ sadaliet pienākumus starp radiem un draugiem, un organizējiet kāzas tā, lai pirmskāzu dienā varat atpūsties, nevis saraut pēdējos darbus.

kāzas rīkojam paši
Foto: ARTIS SUPE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kas jums var palīdzēt?

•  Kāzu plānotājs

LĪGAVĀM kāzu plānotājs ir rokasgrāmata, kurā ne vien veikt plānošanas darbus un pierakstus, bet arī rast atbildes uz organizatoriskiem un praktiskiem kāzu rīkošanas jautājumiem. Tas izved cauri visam lielajam kāzu rīkošanas procesam soli pa solim.

Kāzu plānotāju atrodi šeit: KĀZU PLĀNOTĀJS - ROKASGRĀMATA, KAS ATBILDĒS UZ VISIEM TAVIEM JAUTĀJUMIEM

kazu-planotajs

•  Konsultācija ar kāzu rīkotāju

Pat ja kāzas rīkojat paši, varat vērsties pie kāzu organizētāja, lai pakonsultētos ko un kā labāk darīt, kur un ko meklēt, kā pareizi veidot kāzu budžetu. Ja šaubāties, kurus pakalpojumu sniedzējus izvēlēties (ēdinātājs, dekorators, florists, svinību vieta u.c.), arī to jums kāzu rīkotājs varēs ieteikt.

Kāzu rīkotāju meklē šeit: KĀZU AĢENTŪRAS UN KĀZU RĪKOTĀJI

Kāzu dekorācijas: AK DESIGN

•  Pienākumu sadale

Jums noteikti atradīsies komanda (tā var būt pat tikai divu cilvēku sastāvā), kas ar prieku vēlēsies piedalīties maģijas radīšanā. Tādējādi uz jūsu pleciem neguls pārāk daudz uzdevumu, ļaujot kāzu rīkošanai notikt plūstoši un mierpilni.

kāzas rīkojam paši
Foto: ARTIS SUPE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ARTIS SUPE


Lasi arī: KĀ LĪGAVAI UN LĪGAVAINIM SADALĪT KĀZU UZDEVUMUS

Citi Raksti