Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KAS ATŠĶIR ROKĀM DARINĀTU GREDZENU NO RŪPNIECISKI RAŽOTA?

KAS ATŠĶIR ROKĀM DARINĀTU GREDZENU NO RŪPNIECISKI RAŽOTA?

Saderināšanās un laulības gredzeni nav parastas rotas - tie simbolizē mīlestību, tāpēc tiem jābūt unikāliem - ikviens pāris gredzenos atspoguļo savu personību un stāstu. Gredzenu unikalitāti veido meistars, tos radot ar rokām, ņemot vērā katra klienta individuālās vēlmes. Kvalitatīvu gredzenu veido trīs galvenie faktori - gredzena unikalitāte, izmantoto materiālu kvalitāte un to atbilstoša piemeklēšana, un rotas ilgmūžība, kas garantē rotas prestižo izskatu un apsola, ka savas ģimenes svarīgās rotaslietas varēsit nodot mantojumā nākošajām paaudzēm.

Ideju realizēšanas limiti - ne vienmēr veikalā nopērkamais piepilda sapni

Ierodoties juvelierizstrādājumu veikalā, pārim tiek piedāvāti jau gatavi gredzenu dizaini un personalizēšana nereti sevī ietver tikai izmēru pielāgošanu. Dažkārt pat ne to, ja pārdevējs nav pietiekami apmācīts, lai noteiktu īsto izmēru. Pasaulē pazīstamākie rotu ražotāji klientiem piedāvā iespēju izveidot “savu” gredzenu no viņiem pieejamajām sagatavēm. Dažkārt iecerētā ideja un vēlmju lidojums ir krietni plašāks par veikala vai zīmola piedāvājumu.

ka atskirt rokam darinatu gredzenu no rupnieciska
Gredzeni: ARVIS KOTINS

Dodoties uz juveliera darbnīcu, iespējas ir tik plašas, cik profesionāls ir meistars. Lemjot par labu rokām darinātai rotai, pārim ir iespēja izveidot savu sapņu gredzenu, izstāstot meistaram savu vīziju un uzklausot ieteikumus. Meistara sniegtie ieteikumi ir īpaši svarīgs faktors, darinot unikālus gredzenus, jo ne vienmēr klienta vēlmes būs ērtas un piemērotas ikdienas nēsāšanai. Gredzenam ir jābūt gan ērtam valkāšanai un piemērotam tā nēsātāja dzīvesveidam, gan vizuāli  estētiskam.

ka atskirt rokam darinatu gredzenu no rupnieciska
Foto: ALLI WOODS

Materiāla kvalitāte - labs laulību gredzens sver vismaz  trīs gramus

Rūpnieciskie rotaslietu ražotāji, lai spētu piedāvāt tīkamāku cenu, izvēlas samazināt vienu parametru laulību gredzenos - un tas ir zelta daudzums. Nereti veikalos nākas redzēt gredzenus, kas šķietami ir pietiekoši plati, skaisti nostrādāti, bet tiem ir kāda iezīme - biezums. šis parametrs bieži pat netiek norādīts un divi viena izmēra gredzeni var atšķirties svarā, jo to biezums ir dažāds.

Gredzena biezums ir svarīgs, jo tiklīdz gredzenu uzvilksiet pirkstā un dosieties ikdienas gaitās, tas jau sāks mainīt savu formu un laika gaitā deformēsies, zaudējot sākotnējo veidolu un pēc kāda laika  pārlūztot.

Ikdienā nēsājot šādu gredzenu, tā  kalpošanas laiks ir tikai daži gadi.

Savukārt patiešām kvalitatīvi, juveliera gatavoti gredzeni, nedeformējas no ikdienas lietojuma. Turklāt pēc ilgāka perioda tos nospodrinot, gredzeni izskatīsies kā jauni. Kā tiek panākta izturība? Protams, ar pietiekoši lielu gredzena svaru, kas piemērots tieši gredzena nēsātāja pirksta izmēram, var nodrošināt garantiju mūža garumā.

Foto: ALLI WOODS

Personalizēšana - ideja, kas vīsies cauri paaudzēm

Savu ģimenes stāstu var sākt veidot ar juvelierizstrādājumiem. Ne tikai ar savas ģimenes logotipu, piemēram, attēlojot laulību gredzenos ozollapas, ja jūsu jaunās ģimenes uzvārds ir Ozoliņi, bet patiešām ar savu unikālu dizainu, izveidojot kaut ko piemiņas vērtu, ko var atstāt mantojumā saviem bērniem un mazbērniem.

Piemēram, ja līgavai ļoti patīk taureņi, tos var organiski attēlot arī gredzenā - šādu stāstu nevar iegādāties veikalā, toties šādu personalizāciju var radīt ar meistara rokām. Izvēlieties unikālas, tikai jums gatavotas rotaslietas, un saņemiet meistara garantiju, ka tās varēsit nodot mantojumā nākošajām paaudzēm.

ka atskirt rokam darinatu gredzenu no rupnieciska

Par “Juvelieris Arvis Kotins”

Arvim Kotinam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze juvelieru darbā. Uzņēmums veido unikālas, ar rokām gatavotas rotas pēc augstākās kvalitātes standartiem, izmantojot rūpīgi atlasītus dārgmetālus un dārgakmeņus. Piedāvājumā ietilpst saderināšanās gredzeni, laulību gredzeni, aproču pogas, auskari, kaklarotas un citas rotaslietas.

Foto: ALLI WOODS

Vairāk informācijas:


Foto: ALLI WOODS

Lasi arī: KĀDS SADERINĀšANĀS GREDZENS PIESTĀVĒS TIEšI JŪSU ROKU FORMAI?

Citi Raksti