Kāzu organizatore Dagnija Lībane / Sparkling norāda, ka pirmā lieta, kas jāsaprot – neviena vieta nav perfekta. Katrai svinību vietai būs savi plusi un mīnusi. Un visticamāk, ja dekoratoru viss apmierinās, tad kaut kas nepatiks fotogrāfam vai kādam citam iesaistītajam.
Tomēr lielākais un svarīgākais jautājums ir un paliek – kas patīk un ir vajadzīgs jums pašiem?
Dagnija Lībane iesaka sākt ar atbildi uz jautājumu, kur esat iecerējuši savu kāzu ceremoniju. Izvēloties svinību vietu, tai būtu jābūt maksimums 1-1,5 stundas brauciena attālumā no ceremonijas vietas, lai pašus jaunlaulātos un viesus nenogurdinātu pārlieku gari pārbraucieni.
Nākamais jautājums – vai konkrētā kāzu vieta atbilst iecerētajam viesu skaitam un vakara formātam? Respektīvi, vai svinību vietā varēs novietot galdus jums vēlamajā izvietošanas formā, vai zāle ir pietiekoši liela, lai pietiktu vieta mūziķiem un dejām, bufetei, saldumu galdam, dāvanu galdam un citām iecerēm, ko paredzējis jaunais pāris vai dekorators. Tāpat, ja dejas notiks tajā pašā zālē, kur izvietoti svētku galdi, jāsaprot, vai tā nebūs par skaļu un vai zālē būs iespējams arī sarunāties.
Ja esat iecerējuši divu dienu kāzas, tad noteikti jāmeklē atbilde uz jautājumu, kādas ir nakšņošanas iespējas konkrētajā svinību vietā. Kāzu organizatore Dagnija Lībane norāda, ka Latvijā nav daudz vietu, kur izguldīt lielu viesu skaitu atsevišķos numuriņos, tādēļ jāsaprot, vai viesi justos komfortabli, ja viņiem nāktos dalīt apartamentus. Īpaši tas attiecas uz ārvalstu viesiem, kam tas ne vienmēr ir pieņemami – viņus noteikti vajadzētu pabrīdināt iepriekš par šādu iespējamību.
Ja svinību vieta nodrošina ēdināšanu, tad jāatbild uz jautājumu, vai jūs apmierina ēdienkartes piedāvājums, stils, līmenis, apkalpošanas kvalitāte. Dagnija Lībane novērojusi, kas tas īpaši svarīgi ir tiem pāriem, kas jau ikdienā piekopj, ja tā var teikt, augstu maltīšu kultūru un viņiem ir svarīgi katra detaļa, kas atradīsies uz galda.
Viens no nozīmīgākajiem aspektiem, izvēloties svinību vietu, ir savstarpējā komunikācija ar pašu svinību vietu – vai pāris tur jūtas gaidīts, vai personāls ir atsaucīgs un pretimnākošs?
Dodoties apskatīt nolūkoto svinību vietu, noteikti īpaša vērība jāpiegriež arī apkārtnei. Jāizpēta, kur tiks novietotas viesu automašīnas, vai svinību vieta atrodas ūdens tuvumā (ja kāzās ir daudz bērnu, tam jāpievērš pastiprināta uzmanība), kāds ir ceļš līdz pašai svinību vietai.
Šis nu reiz ir viens no tiem jautājumiem, ko pāri nereti aizmirst noskaidrot, pieņemot, ka nosauktajā svinību vietas īres summā ir iekļauts viss, kas viņiem vajadzīgs.
Tomēr Dagnija Lībane aicina svinību vietu izjautāt par iespējamām papildus izmaksām, tai skaitā, piemēram, vai nav jāpiemaksā par atsevišķu telpu, pagalma, pat zālāja izmantošanu. Tāpat, kā var rīkoties ar mēbelēm, vai tās drīkst izmantot, vai ir kādi noteikumi attiecībā uz “korķa naudu”?
Noteikti vajag arī pajautāt, vai svinību vietā būs kāds cilvēks, kas var palīdzēt atrisināt tehniskus jautājumus (piemēram, ja pēkšņi rodas problēmas ar ūdens padevi, elektrību vai kanalizāciju).
Protams, šis nereti ir viens no vissvarīgākajiem aspektiem, ar ko pāri sāk izskatīt savas izvēles. Jāuzdod jautājums, cik maksā izvēlētā vieta un vai šī summa iekļaujas jūsu plānotajā kāzu budžetā. Tāpat, ja pēc iespējas vēlaties samazināt kāzu budžetu, svarīgi saprast, cik ļoti konkrēto telpu būs nepieciešams dekorēt. “Ir tādas telpas, kas pašas par sevi jau ir estētiskas, līdz ar to arī prasa mazāku dekoratora iesaisti. Tomēr, runājot par dekorācijām, vēl viens svarīgs aspekts – vai konkrētajai vietai piestāvēs plānotās dekorācijas un stils. Respektīvi, greznā interjerā veidot mazliet lauciniecisku šiku varētu būt savādi, tādēļ, meklējot kāzu svinību vietu, vajadzētu jau saprast aptuveno kāzu stilu,” norāda Dagnija Lībane.
Iespējams sīkumi, kas konkrētajā situācijā vairs nemaz nav tik lieli sīkumi, proti, vai pie telpas sienām var izlikt dekorācijas, pie griestiem stiprināt dažādas lampiņas, vai svinību vietā būs vāzes, kur salikt dāvinātos ziedus?
Respektīvi, jānoskaidro ne tikai tas, ko drīkst darīt svinību vietā, bet arī tas, ko nedrīkst. Tāpat jāpajautā, cikos nepieciešams nākamajā rītā izrakstīties, un vai ir iespējams palikt nedaudz ilgāk par plānoto laiku?
FOTO: GATIS LOČMELIS, KRISTĪNE GRĪNVALDE