10 LIETAS, KO KĀZU VIESI NECIEŠ

10 LIETAS, KO KĀZU VIESI NECIEŠ

Izrādās kāzu svinēšanas tendences plūst un mainās. Kas bija aktuāls vakar, tas rīt vairs svinēšanas scenārijā netiek iekļauts.

Kāzu rīkotāji šodien saka, ka, organizējot kāzas, īpaša uzmanība tiek pievērsta viesu izklaidēšanai. Aktualizējas arvien vairāk oriģinālas idejas, kas kāzu dienu un vakara uznācienus padara aizraujošu. Vairs ne tik ļoti pievēršot uzmanību tostiem un jau ierastajiem, no galvas zināmajiem, stereotipiskajiem pienākumiem kazās.

Otra tendence, ka uzņem apgriezienus, ir svinēšana tikai pāris tuvāko cilvēku lokā, nemaz neiespringstot par vakara izklaidēm. Akcents tiek likts tikai uz jauno pāri un kāzu dienas galvenā darbiņa izpildi – laulību ceremoniju.

Taču, ja nu tomēr svinības būs, tad pāris lietas, kuras ieteicams ņemt vērā:

 1. VIESIEM PAŠIEM JĀMAKSĀ PAR SAVIEM DZĒRIENIEM
  Ciemiņi saprot, ja bāru augšējā plauktiņa dzērienu klāsts neiekļaujas jaunā pāra budžetā, bet iztukšot sava maciņa saturu, lai svinētu kāda cita kāzas? Nevienam nevajadzētu būt spiestam to darīt.  Neierobežots alus, vīns un sula ir abpusēji apmierinošs kompromiss, pat ja šāds piedāvājums ir spēkā tikai pāris pirmās uzņemšanas stundas.
 2. UZŅEMŠANA, KAS SĀKAS VAIRĀKAS STUNDAS PĒC SVINĪGĀS CEREMONIJAS
  Baznīcām bieži vien ir noteikti konkrēti laiki, kad notiek salaulāšanas ceremonijas – tieši tas pats attiecas uz dzimtsarakstu nodaļu. Taču, ja lielākā daļa viesu nedzīvo pietiekami tuvu, lai dotos mājās, vai uzturētos tuvumā esošā viesnīcā, viņi nebūs iepriecināti, kad būs spiesti paši sevi izklaidēt vairākas stundas.
 3. PĀRĀK DAUDZ, GARI TOSTI
  Garās vedēju runas, nepārtraukti aicinot kāzu viesus izteikt kādu tostu, līgavas tēvs, kurš pārstāsta ģimenes vēsturi un, protams, ka arī līgavaiņa vecāki vēlas pieminēt visus savus radu rakstus. Pārstājiet šo neprātu! Pārējie viesi, kuri vēlas teikt runu var izmantot brīvo mikrofona vakara gaitā, vai arī pagodināt jaunlaulātos kādā citā veidā.
 4. SĒDĒŠANA NEPIEMĒROTĀS VIETĀS
  Neviens viesis ar funkcionējošām ausīm nevelēsies kāzu maltītes laikā atrasties blakus pulsējošam dīdžeja skaļrunim. Un pretējais arī ir tiesa: ciemiņi nejutīsies iesaistīti, ja neredzēs deju grīdu, vai būs pārāk tālu, lai dzirdētu mūziku un runas.
 5. PIESPIEDU PIEDALĪŠANĀS DAŽĀDĀS AKTIVITĀTĒS
  Uzbāzīgs vakara vadītājs, kurš neliekas mierā līdz visi ir uz deju grīdas, it īpaši cenšoties iedrošināt neprecējušos viesus ķert līgavas pušķi, ātri vien sāk krist uz ciemiņu nerviem. Pāriem būtu jāielūdz cilvēki, kuru klātbūtnē viņi jūtās brīvi, nepiespiesti un vienalga, ko viesi ir gatavi darīt, nedarīt vai izpildīt vakara gaitā. Burvīgi, ja ir tāds vakara vadītājs, kura dēļ viesi nevēlas pamest svinību vietu.
 6. PĀRI, KURI VAIRĀK UZTRAUCĀS PAR DEKORĀCIJĀM, NEKĀ VIESU LABSAJŪTU
  Viesu acīs veiksmīgas kāzas nozīmē labi pavadītu laiku, jautras izklaides un gardu ēdienu, nevis tikai pārdomāti, saskaņoti puķu pušķi un tiem pieskaņotas salvetes. Ja budžeta plānošanā priekšroka tiek dota ziediem, galdautiem, svecēm un citām dekorācijām, nevis baudāmai mūzikai, ēdienam, labam vakara vadītājam, tad, iespējams, viesi tā arī paliks neapmierināti un neizbaudījuši vakaru.
 7. IEROBEŽOTS ĒDIENU KLĀSTS
  Kad vienīgais, ko jaunlaulātie nodrošina, ir vieglas uzkodas, viesi tā arī paliks izsalkuši.  Pieci šķīvji ar augļiem un dārzeņiem nepaēdinās kāzu viesus, vai arī tikai viens ēdiens vakariņu piedāvājumā būtu par maz. Iesakām padomāt arī par veģetāriešu un /vai vegānu ēdienkarti.
 8. PĀRĀK DAUDZ ORGANIZĒTAS DEJAS
  Pastum, pastum, pietupies, Cāļu deja, Tūdaliņ – tāgadiņ, Macarena, Ketchup song – lūdzu nepārsātiniet savu vakaru ar šo deju atrakcijām. Dodiet viesiem  iespēju vienkārši labi izdejoties.
 9. AKTIVITĀTES, KURU DĒĻ JĀSTĀV RINDĀ
  Foto stūrīši ir jautrs veids kā iemūžināt atmiņas, ja vien nav jāpavada pusstunda, garlaikojoties rindā, lai tādā iekļūtu. Jaunlaulātajiem būtu jāizplāno, kad uzsākt dažādas aktivitātes, lai visi kāzu viesi paspēj tajās piedalīties, kā arī nodrošināt, lai to ir pietiekami.
 10. VIESI IR SPIESTI PACIEST NEĒRTUS, PAT EKSTRĒMUS APSTĀKĻUS
  Draugi, radi, paziņas – neviens nebūs priecīgs iegūt saules apdegumu, vai tieši pretēji – nevēlēsies drebēt aukstā oktobra vējā, vai pārdzīvot bišu un odu uzbrukumus. Pat ja svinības notiek iekštelpās, salūzusi, vai tieši otrādi – pārāk aktīva gaisa kondicionēšanas sistēma vai sildītāji var traucēt kāzu viesus. Kad jaunlaulātie uzskata viesu un pašu komfortu par prioritāti, gan ciemiņi, gan paši būs apmierināti un izklaidējušies.