Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu sezona ir klāt. Vai arī tava ledusskapja virsma sāk noklāties ar “save the date” dizaina šedevriem? Arī tevi kā ielūgto viesi sagaida šādi tādi sagatavošanās darbiņi. Kleitiņa, kurpītes, kāzu apsveikums un dāvana! Sagādā kāzu pārim kaut ko nudien oriģinālu un sirds sajūtās paliekošu.

Kā pateikt to, kas ir sakāms?

Tu noteikti atradīsi digitālos resursus par to, kā izveidot tradicionālu, vispārpieņemtu kāzu apsveikumu. Taču, ja vēlies to papildināt vai aizstāt ar oriģinālām idejām, šo rakstu esmu izveidojusi tieši tev.

Tu vēlies, lai tavs sveiciens kāzu pārim ir neatkārtojams, bet nezini, kā un ar ko sākt?

Es tevi saprotu! Radīšanas process var šķist abstrakts un nesaprotams. Arī mani tas mēdza atturēt no darīšanas. Taču, lai izpaustu savus dusošos talantus, es nodefinēju sev vienu svarīgu lietu. Radošums nav haotisks un bezveidīgs. Tas ir strukturēts un mērķtiecīgs. Dalīšos ar dažiem veidiem, kas rosinās tavas enerģijas uz darbību, jo ik vienā cilvēkā mīt radošums. Arī tevī!

Sajūtu impulsi

šis ir veids, kā es sāku izpaust savu radošumu - rakstīt Dzīvo Dzeju. Ar Dzīvās Dzejas performanci es iepriecinu kāzu viesus svinību laikā. Tā ir rakstāmmašīnas dzejas aktivitāte, kuras laikā es mijiedarbojos ar tevi kā kāzu viesi, lai radītu individuālu dzeju četrrindītē kā sajūtu velti atmiņai no svinībām.

šis ir viegls un patīkams process. Lai rosinātu sevi uz dzejas četrrindes radīšanu kā daļu no sveiciena kāzu pārim, lūkojies pēc sajūtu impulsiem. Tie var būt daži vārdi, kas, tavuprāt, raksturo pāri, piemēram, “jautri, izpalīdzīgi, atvērti”. Tie var būt daži dabas iedvesmoti vārdi, kuriem tu meklē kopsakarības ar līgavu un līgavaini, piemēram, “viņš - mākoņaino ezeru makšķernieks, viņa - meža skaņu pavēlniece”.

šis veids ļauj tev nepazust bezgalīgo iespēju jūrā. Sāc ar impulsu sajušanu, tad tos izpaud nelielā dzejolītī. Uzticies savam radošumam, ļaujies sajusties un dodies nelielā ideju ģenerēšanas ceļojumā uz papīra lapas, lai nonāktu pie atskaņām, kuras ar tevi rezonē visvairāk. šis sniegs ne tikai oriģinālu rezultātu, bet arī baudpilnu procesu, ja vien ļausies tam.

Foto:GUNA ROŽLAPA KRISTOVSKA

mežu plašumos izskan tavi smiekli

kopā ar tevi - lielie kalni, kļūst mazi nieki

mākoņu ezeri pilni, es esmu makšķernieks

es tevī brīnumā veros, pat vārds tad kļūst lieks

// makšķernieks / tavi smiekli

Starp citu, šo pašu procesu var paturēt prātā veidojot personalizētus ielūgumus saviem viesiem.

Jautājumi un atbildes

Mēdz teikt, ja tiek uzdots precīzs jautājums, tad saņemtā atbilde neliks vilties.

Vēl viens veids, kā izveidot struktūru tālākam apsveikuma saturam, ir jautājumi par attiecīgo kāzu pāri. Dalos ar tevi jautājumos, kurus uzdodu pāriem, radot Veltījuma dzeju. Tā ir rakstāmmašīnas dzeja, kura top no pāra sniegtajām atbildēm, kā apliecinājums un godinājums viņu kopā būšanai. Izvēlies jautājumus, kuri tevi rosina rast atbildes.

Ja nezini kādu atbildi, ļaujies fantāzijai vai uzrunā kādu, kurš pāri pazīst ļoti labi un zina nepieciešamās atbildes. Tu vari arī tos netīši ievīt kādā sarunā ar šiem partneriem - tā būs interesanta spēle. Tālāk brīvā formātā vari rakstīt pārim tādu kā sajūtu vēstuli. Ja esi drosmīga, ievij kādus no atnākušajiem impulsiem jau iepriekš aprakstītajā dzejas procesā.

  • Kādas ir viņu mīļākās krāsas, ēdieni, grāmatas, podkāsti, dziesmas un vietas?
  • Kā tu viņus raksturotu kā gadalaikus?
  • Viņu iepazīšanās gads un gadalaiks. Diena vai nakts? Kāds tobrīd ārā bija laiks?
  • Kādas ir viņu vērtības dzīvē? Un ko viņi tiecas, ko vēlas radīt kopdzīves laikā?
  • Kāds varētu būt viņu kopdzīves moto, no tā skata, kā tieši tu viņus pazīsti?
  • Kas, tavuprāt, raksturo viņus kā lielisku komandu? Ar ko viņi papildina viens otru?

pusnaktī, zem skaidrām zvaigznēm viegli dejot

kopā ar tevi galaktikas svešas drošsirdīgi apceļot

ja ļausies, došos tavas mežonīgās salas iekarot

ik svētdienas rītu, klusībā, tagadnes mirkli apcerot

// dejot / ceļot / salas

Abām šīm idejām pamatā ir vēl viena svarīga lieta. Klātbūtne jeb pamanīšana, vērīgums. Jebkurš mākslinieks, dzejnieks ir dziļi klātesošs kādiem procesiem, kurus viņš vēlās izpaust. Un šis process, ja uz to tā paskatās, ir ne tikai dziļi klātesošs, bet arī dziļi priekpilns.

Ja vēlies, lai palīdzu tev radīt kāzu dāvanas, kas izpaustas dzejā, saviem mīļākajiem kāzu pāriem - sazinies ar mani un es tev pastāstīšu par iespējām.

Lai izdodas! Lai mirdzošs mirkļi tev un jaunajam pārim!

Skati arī: KĀZU IELŪGUMI

Raksta autore: Lita Mežavilka / Dzīvā Dzeja

Foto autore: Guna Rožlapa Kristovska

Citi Raksti