Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

ŠOGAD KĀZU TORTĒS DOMINĒ KLASISKAS VĒRTĪBAS

ŠOGAD KĀZU TORTĒS DOMINĒ KLASISKAS VĒRTĪBAS

Iespējams daudziem šķiet, ka aktuālā kāzu sezona nebūt vēl nav sākusies, taču tā noteikti nav. Tiem, kuri iecerējuši savu lielo dienu svinēt vasaras plaukumā vai pat ātrāk, ir pēdējais brīdis pieķerties tik nozīmīgam jautājumam kā kāzu tortes izvēle un pasūtīšana.

Par to, kādas ir šī gada kāzu toršu modes tendences pastāstīja Lage gastronomija un Lage Ko galvenā tehnoloģe Nadežda Lukjančuka.

Neapšaubāmi torte kāzās ir viena no centrālajām svinību sastāvdaļām, kam tiek pievērsta liela uzmanība un, būsim godīgi, divi pirmie un galvenie jautājumi, kādus uzdod par jebkurām kāzām – kāda bija līgavas kleita un kāda bija torte? Tātad droši varam teikt, ka kāzu kūkas izvēlei ir jāpievērš pienācīga uzmanība.

Visam savs laiks

Ja runājam par termiņiem, kuros torte būtu jāpasūta, tie ir atkarīgi no paša jaunā pāra vēlmēm. Ja nav nekādu īpašu prasību attiecībā uz kāzu torti un pilnībā apmierina, piemēram, mūsu standarta piedāvājums – nav vēlmes pēc kāda īpaša pildījuma formas vai stāvu skaita –

pilnīgi pietiekami, ja torte tiek pasūtīta divas nedēļas pirms svinībām.

Savukārt, ja pāris nolēmis, ka savās kāzās vēlas daudzstāvi torti, iespējams pat ar dažādiem pildījumiem katrā stāvā, ko ir iespējams realizēt, un kādu īpašu noformējumu, tad ir pēdējais laiks doties uz konsultāciju pie konditora un izrunāt visas detaļas, lai lielajā dienā kāzu torte sniegtu tikai un vienīgi pozitīvas emocijas. Ja torte būs jāgatavo pēc īpaša pasūtījuma, jārēķinās, ka to vajadzētu pasūtīt 2 – 3 mēnešus pirms kāzām.
“Protams, ir pāri, kuri atnāk un piesaka torti pat pusgadu pirms kāzām, tomēr mēs neieteiktu tik ļoti steigties, Pieredze liecina un nereti ir gadījumi, kad jaunā pāra domas par to, kādu torti viņi vēlētos kāzās mainās pāris mēnešus pirms paša lielā notikuma, līdz ar ko ir jāmaina pasūtījums. Tāpēc labāk pašiem ilgāk padomāt par šo jautājumu un aptuveni divus mēnešus pirms kāzām doties pasūtīt torti,” iesaka N.Lukjančuka.

Angļu klasika vai lauku romantika

Šogad mēs varam runāt par divām galvenajām tendencēm jeb virzieniem kāzu toršu izvēlē.

No vienas puses kāzu toršu modē ienāk angļu klasika, no otras – lauku tematika.

Ja runājam par angļu klasiku, tad tā vistiešākā veidā izpaužas krāsās, tortes formā un noformējumā. Kā pastāstīja N. Lukjančuka, atšķirībā no pagājušā gada, kad modē bija ziedu tematika, kā arī samērā piesātināti toņi – fuksija, rozā un violets, zaļa, zila, mentola tonis – šogad noteicošās būs klasiskās vērtības, pievienojot tādus elementus kā mežģīnes, bantītes, pērles, kas šogad būs viens no būtiskākajiem elementiem, un smalkas ziedu virtenes. Tortes pamatkrāsa tiek saskaņota ar līgavas kleitas krāsu (vai, piemēram, ka kāzām ir konkrēta krāsas tematika, tad tā atspoguļojas arī kūkā), tāpēc lielākoties tā ir gaiša – balta vai šampanieša krāsā.

Ja runājam par lauku tematiku tortēs, tad tā ir jauna tendence, kas diezgan spēji ienākusi mūsu tirgū. “Pieļauju, ka tas saistīts faktu, ka pēdējā laikā cilvēki pēc oficiālās laulību ceremonijas, kas notiek pilsētā, izvēlas doties uz laukiem, kur nodoties pat vairāku dienu svinībām,” stāsta N.Lukjančuka.

Lauku tematika tortēs ir ļoti specifiska lieta, jo ne vien pati torte tiek gatavota lauku stilā, bet  lauku gaisotne parādās arī noformējumā. Tortes tiek pasūtītas ar lauku dzīvnieku figūriņām vai attēliem.

Taču, runājot par kāzu toršu izvēli kopumā, jāsaka, ka cilvēki tomēr nav gatavi eksperimentēt ar savām kāzām un pieturas pie gaišas krāsas tortes noformējumā. Lai gan pēdējā laikā novērojam, ka tieši gados jaunāki pāri izvēlas nebijušus un diezgan alternatīvus risinājumus, kas atsvaidzina stereotipiskās kāzas ar mierīgajiem toņiem un tradīcijām, tādejādi tas atsaucas arī kāzu tortēs.

Ogas vasarā, mežģīnes ziemā

Runājot par toršu noformējumu un pildījumu, nevaram aizmirst par sezonalitāti.

Protams, ka vasarā pieprasītākas ir vieglas un gaisīgas tortes, kuras nereti arī tiek papildinātas ar ogām visdažādākajos salikumos.

Savukārt ziemas/rudens sezona daudz biežāk tiek pasūtītas smagnējākas tortes, piemēram, šokolādes. Noformējumā lielākoties tiek izmantoti ziedi – dzīvi vai ēdami – mežģīnes un pērles.

N. Lukjančuka gan uzsver, ka ziedi un mežģīnes – tas ir pietiekami klasisks elements un pieprasīts visu gadu.

Daudzstāvu tortes – kāzu klasika

Tortes stāvu skaits lielā mērā tomēr atkarīgs no tā, kur kāzas tiek svinētas. “Tā kā mums tiek pasūtītas tortes, kuras jāpigādā svinībām gan Rīgā, gan jāved uz vistālāko Latvijas malu, esam novērojuši, ka kāzās, kuras norisinās pilsētā vai viesu namos, tiek pasūtītas vairāku stāvu tortes. Lauku mājās un vietās, ārpus lielajām pilsētām – vienā stāvā. Atkarībā no viesu daudzuma, attiecīgi tiek pielāgots tortes lielums un svars,” skaidro N.Lukjančuka.

Šajā gadījumā liela nozīme ir viesu skaitam. Ja viesu nav daudz, nav nepieciešamības arī pēc lielām daudzstāvu tortēm, jo tāpat tās nevar apēst. Tomēr nevaram aizmirst, ka kāzas tomēr asociējas ar skaistu daudzstāvu torti, kuru savās kāzās vēlas gandrīz ikviena līgava, neskatoties uz viesu skaitu. Šādos gadījumos, lai nebūtu jāgatavo lielāka torte nekā nepieciešams, un jaunajam pārim nebūtu lieki jāmaksā, pasūtot lielāku torti nekā vajadzētu, esam raduši risinājumu, kas apmierina visus. Mēs veidojam vairāku stāvu torti, taču ēdamā torte ir tikai augšējos stāvos. Apakšējie stāvi nav ēdamai, taču izgreznoti tāpat kā augšējie stāvi un ne ar ko neatšķiras no tortes ēdamās daļas.

Tādā veidā ļoti vienkārši var atrisināt situāciju, un galvenais, līgava apmierināta, jo ir tikusi pie skaistas daudzstāvu tortes, taču ir ietaupīti līdzekļi un pēc svētkiem torte pāri nepaliks.

Citi Raksti