Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

10 IDEJAS ATMIŅĀ PALIEKOŠĀM KĀZĀM

10 IDEJAS ATMIŅĀ PALIEKOŠĀM KĀZĀM

1. ĪPAŠA CEREMONIJAS VIETA UN NETRADICIONĀLA SVINĪBU VIETA

Patiesi no citām atšķirīgām kāzām netipiskā vietā var sarīkot ne vien laulību ceremoniju, bet arī pašas svinības. Pašlaik pasaulē jaunākā kāzu tendence ir rīkot kāzas kāzām pavisam nedomātās vietās, ja pilsētā - tad muzejā, teātrī vai kādreizējā fabrikā, ja pie dabas - tad kalna piekājē, klinšu ieskautā vietā, pilsdrupās vai amfiteātrī (Latvijā gan varētu būt grūtāk tādu atrast). Visdrīzāk gan papildus būs jāpadomā par telts, krēslu, galdu un cita svinībām nepieciešamā inventāra nomu.

[gallery1165]

Kopš arī Latvijā laulāties var ne vien baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā, bet būtībā jebkurā izvēlētā vietā, jaunie pāri to labprāt izmanto, sakot viens otram jāvārdu jūras krastā, meža ielokā, uz saliņas ezera vidū vai savas dzimtas māju pagalmā. Pārsvarā pāri lūko pēc gleznainām vietām ar iespadīgiem skatiem, taču, lai ceremonijai piešķirtu vairāk personiskuma un sirsnības, dienas svarīgāko momentu var piedzīvot jums abiem īpašā vietā - varbūt tur, kur jūs viens otru pirmoreiz ieraudzījāt vai kur kādreiz izskanēja pats pirmais es tevi mīlu. Vidusskolas pagalms, parks pilsētas centrā, sporta arēna, autobusa pietura, veikals - kāpēc gan vēlreiz neatsaukt atmiņā un nepastāstīt arī citiem, kā tas toreiz notika?

Foto: JĀNIS ROMANOVSKIS / GRIBUVASARU
Foto: MĀRTIŅš PLŪME

2. LAULĪBU CEREMONIJA NEPARASTĀ LAIKĀ

Teikt viens otram jā tajā īpaši emocionālajā brīdī, kad agrs rīts nomaina nakti un, jaunai dienai austot, aust arī jauna ģimene. Skaisti un simboliski. Vai gluži otrādi, piedzīvot kāzu dienas svarīgāko brīdi, kad saule lēni grimst blakus esošā ezera dzīlēs agrā pavasarī vai vēlākā rudenī, kad saulriets ir daudz agrāk nekā vasaras pilnbriedā.

Foto: MĀRTIŅš PLŪME
Foto: MĀRTIŅš BALTSKARS

3. ĪPAšA MŪZIKA CEREMONIJAS BRĪDĪ

Laiks pirms ceremonijas ir īpaši satraucošs visiem - gan jaunajam pārim, gan viesiem, kas saposušies, smaidīgi, pacilātā noskaņojumā, bet ar nelielu uztraukumu acīs, pamazām ierodas ceremonijas vietā. Viens par otru spēcīgāk smaržo ziedi un dāmu parfīms un valda tā īpaši emocionālā noskaņa. Lai jau tā sakāpinātās emocijas padarītu vēl spēcīgākas un aizķertu pat visnosvērtāko viesu dvēseles stīgas, laiku pirms ceremonijas var papildināt ar atbilstošu mūziku. šim brīdim piemērotākā būtu kāda instrumenta solo mūzika (piemēram, saksofons, vijole, arfa, kokle, akustiskā ģitāra) vai divu trīs instrumentu skanējums (skaisti kopā skan arfa un čells, klavieres un ģitāra, orgāns un vijole u.c.). Līgavai dodoties pretim līgavainim, īpaši emocionāli skanēs arī vokālā a capella mūzika, bet, ja gribas kaut ko oriģinālāku, vietā būs eksotiskāki mūzikas instrumenti, kā, piemēram, balalaika, flamenko ģitāra vai muzikālais zāģis (šeit var noklausīties, kā skan šis instruments http://www.sawlady.com).

Foto: JĀNIS ROMANOVSKIS / GRIBUVASARU

4. PĀRSTEIGUMA DEJA

Pirmā kāzu deja, no vienas puses, ir viesiem domāts šovs. Kāpēc gan tad nepadarīt to īpaši efektīgu, pārsteidzot savus viesus? Pirmo deju var iesākt ar lēnu, romantisku gabalu, kuru pēkšņi nomaina kāds ātrāks dejas solis. Jauneklīgai un nedaudz trakai kāzu dejai piestāvēs, piemēram, atlētiskais lindy hop (džeza mūzikas iespaidā 1920.-1930.gados radusies deja), ko fiziski labi sagatavots, drosmīgs pāris var papildināt ar pavisam akrobātiskiem elementiem, kas noteikti radīs vajadzīgo efektu. Savukārt, ja līgavainis ir breika piekritējs, kāpēc gan dejas vidū, nepagriezties nedaudz uz galvas vai nepastāvēt uz rokām, līgavai tajā laikā tēlojot pārsteigumu? Kinomīļi savā dejā viesu atmiņā var atsaukt vienu no romantiskākajiem brīžiem kino vēsturē - slaveno Nobody puts Baby in the corner deju ar kulminācijas pacēlienu no filmas Netīrās dejas. Pārsteiguma momentu dejā var radīt arī tai pēkšņi pievienojušies līgavaiņa draugi vai līgavas draudzenes, kuri jau iepriekš ir apguvuši dejas kustības un turpina kopā ar jauno pāri.

Foto: SASCH.ME

5. FLEšMOBS PILSĒTAS CENTRĀ

Flešmobs ar kopīgu deju pilsētas centrā deju instruktora vadībā kļūs par neaizmirstamu piedzīvojumu gan visiem iesaistītajiem, gan arī pievērsīs apkārtējo uzmanību. Vienkārši soļi, viegli atkārtojamas kustības un ritmiska mūzika - tik vien būs vajadzīgs, lai visi kāzu viesi kopā izbaudītu šo priekšnesumu, pārsteidzot garāmgājējus, tūristus un gūstot prieku paši. Instruktors, kas rādīs priekšā, kas jādara, iedvesīs drošības sajūtu pat viskautrīgākajiem viesiem, kas uz deju grīdu parasti dodas visgausāk, savukārt bars dejojošu cilvēku sev apkārt ļaus aizmirst par bailēm sajaukt soļus.

Jautrība garantēta!

Foto: JĀNIS ROMANOVSKIS / GRIBUVASARU

6. PĀRSTEIGUMA DZIESMA

Līgava vai līgavainis, kas velta savai otrajai pusītei sirsnīgu dziesmu kāzu laikā, nu jau nav nekāds pārsteigums, daudzas studijas Rīgā labprāt palīdz ierakstīt lieliskas, kvalitatīvas dziesmas pat tiem, kam šis būs pirmais nopietnais mēģinājums dziedāt publikas priekšā. Daudz mazāk savukārt ir pieredzēts, ka dziesma tiek veltīta jaunajam pārim un to izpilda kāds no vecākiem vai pat abi vecāku pāri kopā? Vai varbūt jaunā pāra tuvākie draugi, brāļi, māsas? Tam gan būtu jābūt ar vedējiem saskaņotam pārsteigumam.

Foto: GATIS LOČMELIS

7. KARIKATŪRISTS, KOMIĶIS, ZĪLNIECE VAI BURVJU MĀKSLINIEKS

Burvju mākslinieks ne vien kvalitatīvi izklaidēs viesus, piemēram, jauno pāri no kāzu izbrauciena gaidot, bet arī palīdzēs viesiem iepazīties savā starpā un atraisīties, padarot gaisotni brīvāku svinību pirmajās, bieži vien stīvajās stundās. Un kāpēc gan nepiešķirt vakaram īpašu odziņu, klausoties gaumīgos stand up komiķa jokos par attiecībām, vīriešu un sieviešu atšķirībām un, galu galā, jauno pāri sagaidošo kopdzīvi? Vienīgais noteikums - komiķim ir jābūt labam, jokiem - mūsdienīgiem (vecie, labie joki par to, kā vīrs, domā vienīgi par to, kā, sievai neredzot, ieraut kādu malciņu, bet sievas vienīgā rūpe turpmāk būs izvilināt no vīra vairāk naudas, droši vien vairs negūs īpašu atsaucību). Dažādībai un neikdienišķai pieredzei uz svinībām var uzaicināt zīlnieci - lai arī liela daļa viesu droši vien pavisam nopietni šos pareģojumus neuztvers, ziņkārības vai joka pēc uzzināt, kam jāgatavojas nākotnē, domājams, gribēs daudzi!

Foto: MĀRTIŅš PLŪME

8. LAIKA KAPSULA

Laiks, kā zināms, skrien vēja spārniem, un pat visspilgtākie notikumi un visemocionālākie brīži, dzīves kadriem strauji nomainoties, kļūst arvien miglaināki. Lai arī kāzu dienas mirkļi tiks iemūžināti fotogrāfijās un, iespējams, video ierakstos, laika kapsulā saglabātais būs fizisks, taustāms atgādinājums par vienu no dzīvē svarīgākajām dienām. Katrs viesis, citiem nerādot, var uzrakstīt, kā viņš šobrīd jūtas, ko domā par jauno pāri vai citiem viesiem (jo pēc 20 gadiem taču būs jau vienalga, ka tas taps zināms citiem), sūtījumam nākotnei var pievienot ar polaroid fotoaparātu uzņemtas bildes un jebko citu, kas nākotnē nesīs īpašu vēstījumu par šo dienu. Gatava laika kapsula ideālā gadījumā jāierok zemē kādā drošā vietā, piemēram, lauku mājās, kur tā neviena netraucēta sagaidīs savu izņemšanu no zemes. Laika kapsulas nogādāšanu zemes dzīlēs var ieplānot kā jautru un reizē simbolisku otrās dienas pasākumu, pirms visi dodas mājās.

Foto: MIKS šĒLS

9. IZBRAUCIENS AR LAIVĀM VASARAS NAKTĪ

Kāpēc gan neizbaudīt maigo vasaras nakti, lēni slīdot pār klusi dusošo ezeru, upi vai pilsētas kanālu, baudot maigo vasaras nakti. Lūkoties zvaigznēs, sajust vasaras nakts smaržu un ieklausīties apkārtējās skaņās. Kopīga, nesteidzīga vizināšanās laivās harmoniski papildinās kāzu romantisko noskaņu, īpaši tad, ja svinībās ir daudz jaunu pāru. Tas var būt mierpilns mičošanas turpinājums vai atelpa pēc karstām dejām visas nakts garumā.

Pieredzēt rītausmu, pieskarties rasai...

Foto: LINDA LAUVA

10. UZKODU BUSIŅš

Ja svinībās ir paredzēta kārtīga ballēšanās līdz rītam, pēc karstām dejām tieši laikā būs kāda nevisai veselīga, bet tik garšīga ātrā uzkoda - picas šķēle, burgers, tako, kebabs, frī kartupeļi, pelmeņi - tā saucamais junk food, kas pēc aktīvi pavadītas nakts vienmēr garšo divtik labi. Pārsteidz viesus ar, teiksim, četros vai piecos no rīta uz svinību vietu atripojis uzkodu busiņš ar gardiem našķiem, ko tik īpašā dienā var atļauties katrs.

Uzkodu busiņš: TERRA

Foto: MIKS šĒLS, LINDA LAUVA, GATIS LOČMELIS, MĀRTIŅš PLŪME, JĀNIS ROMANOVSKIS, SASCH.ME

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA


Lasi arī: NETRADICIONĀLAS KĀZAS MISTIKAS NOSKAŅĀS

Citi Raksti