Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Vēl pirms gadiem 15-30 sievietes izvēlējās vienu darba vietu un varēja tajā strādāt visu darba mūžu. šobrīd arvien biežāk sievietes dažādos vecumos aizdomājas par to, vai izvēlētā nodarbošanās tik tiešām ir tas, ko viņas vēlas darīt ilgtermiņā. Un ir tik populāri runāt par savu “īsto aicinājumu”, ka tas jau kļūst gandrīz obligāti - saprast, vai es tiešām daru to, kas ir mans aicinājums?

MenuDaina Einberga

Ir dažādi instrumenti, kā saprast, kas tad ir mans īstais aicinājums.

1. Numeroloģijas un astroloģijas ieteikumi

Es jau vairākus gadus aizraujos ar dvēseles numeroloģiju. Pateicoties tai, mēs varam saprast, kas ir tie galvenie uzdevumi, ar kuriem esam šajā dzīvē ieradušies kā dvēselītes. Kādam tas ir darbs kolektīvā, kādam būt par līderi cilvēku masās, kādam līdzsvara atrašana starp vīrišķo un sievišķo jebkurās attiecībās, vēl kādam materiālisma un garīguma apvienošana. Mūsu dzimšanas dienas datums un mēnesis daudz var pateikt par mūsu aicinājumu šajā iemiesojumā.

Vērtīgi ir satikties arī ar astrologu. Jo zinošāks un vairāk pieredzējis ir astrologs, jo precīzāk pēc dažādiem aspektiem konkrētā dzīves periodā viņš var pateikt, kādas jomas mums ir piemērotākās. Vienīgi piebilde par zinošu un pieredzējušu ir ļoti būtiska, lai neaizej pie tāda speciālista, pateicoties kuram ieprogrammēsi sevi citā virzienā, tādā veidā nodarot sev pāri.

2. IKIGAI metode

“Ikigai” izprašana japāņu tradīcijā tiek uzskatīta par ļoti vērtīgu nodarbi, jo palīdz cilvēkam saprast, kas tad ir viņa patiesā dzīves jēga. Kāpēc lai es ceļos no rītiem? Kā lai priecājos katru dienu? Tas, kas tev ir jāizdara, ir jāpaņem papīra lapa un jāsadala tā četros apļos. Pirmajā aplī ir jāsaraksta viss, ko tu mīli darīt. Otrajā aplī viss, kas tev padodas. Trešajā aplī tas, ko pasaulei vajag (cilvēku vajadzības). Ceturtajā aplī - par ko man maksā, ir maksājuši, kas varētu būt atalgojams. “Ikigai” vērtība ir tajā, ka tu izvēlies savu nodarbošanās veidu, savienojot šos četrus apļus savā starpā, tādā veidā saprotot gan savu misiju, gan savu kaislību, gan savu profesiju, gan savu aicinājumu.

Tas patiesībā nav sarežģīti, tikai prasa laiku un koncentrāciju. Nedari to automātiski, ļauj sev atgriezties pie šī uzdevuma vairākas reizes, līdz izdari gala secinājumus.

3. Atbilžu sadzirdēšana meditācijas laikā

Jo dziļāka ir tava meditācijas prakse, jo vieglāk tu sāc dzirdēt dažādas vērtīgas atbildes meditācijas laikā. Tas, kas ir jāizdara pirms meditācijas, ir jāieliek tās nodoms, piemēram, - vēlos saprast, vai tas, ko šobrīd daru, ir mans aicinājums. Un meditācijas laikā jāklausās atbildes. Tikai atceries, ka meditācijai ir jākļūst par tavu ikdienas instrumentu, kuras laikā tu proti atbrīvoties no prāta uzspiestajām normām un vairāk ieklausies tieši iekšējās sajūtās. Tam ir vajadzīgs laiks un regulāra meditācijas prakse.

4. Karjeras testi

Ir vērtīgi satikties ar profesionāliem koučiem un/vai karjeras speciālistiem, ar kuru palīdzību vari noteikt savas interešu jomas, personiskās un profesionālās īpašības. Kad sapratīsi, kādas ir tavas stiprās puses un ko tev patīk darīt, tad pamazām sāksi veidot jaunu rīcības plānu. Ja nevēlies iet pie speciālista, tad vari šo darbiņu paveikt arī patstāvīgi, iespējami detalizēti sarakstot atbildes uz jautājumiem: Kas es esmu? Kas ir manas stiprās puses kā personībai? Kas ir manas stiprās puses kā profesionālei? Ko man patīk darīt? Kas man labi padodas?

Atgriezies pie šiem sarakstiem vismaz divas reizes, lai vari tos papildināt ar dažādu dienu noskaņu un sajūtām.

5. Ko es vēlētos un ko noteikti nē

Domājot par savu nākotni, ir svarīgi maksimāli precīzi izprast, ko es vēlētos darīt un arī to, ko noteikti nedarītu. Pieraksti šos punktus maksimāli detalizēti!

Piemēram, - ko es vēlos:

  • katru dienu komunicēt ar cilvēkiem;
  • strādāt attālinātu darbu ne vairāk kā 6 h dienā;
  • izvēlēties sfēru, kura būs pieprasīta vismaz vēl nākamajos 5-10 gados;
  • katru ceturksni apgūt kādu jaunu prasmi utt.

Un ko es nevēlos, piemēram:

  • ikdienas sapulces ar kolēģiem;
  • komandējuma braucienus biežāk nekā divas reizes gadā;
  • lai kāds cits plāno manu ikdienu utt.

Tas ir lielisks veids, kā labāk izprast sevi un pietuvoties piepildītākai ikdienai.

6. Ja nauda nebūtu dzinulis

Padomā par to, ko tu darītu, ja tev nebūtu jāpelna nauda.

Lai atbildētu uz šo jautājumu, tev būs jāpieslēdz iztēle, jāatmet bailes, citu uzspiestie viedokļi un jāieklausās savās patiesajās vēlmēs.

Nepaliec pie vienas atbildes, saraksti dažādus variantus, ļauj sev pasapņot bez robežām.

Mēs visi esam ļoti atšķirīgi - kādu piepilda nepārtraukti force majeure ikdienā, kāda neiedomājas savu ikdienu bez citiem cilvēkiem un dzīvās komunikācijas, citai patīk radošas izpausmes un neierobežots darbības lauks, vēl kādai ir ļoti svarīga rutīna un darbs ar dokumentiem. Mēs pilnīgi noteikti varam sajust savu aicinājumu, dziļāk izprotot sevi!

Vienīgi jāatceras, ka, meklējot savu aicinājumu, jāturpina dzīvot šeit un tagad un maksimāli jānovērtē un jāpasakās par to, kas mums ir. Jo bieži sievietes kļūst neapmierinātas ar to, ka meklējumi ir ilgi, šķietami nerezultatīvi vai neatbilst gaidām. Atceries, ka, pirmkārt, jāiemācās baudīt to, kas man jau ir, jo tieši tas ir mans ceļš - tieši šobrīd!


Raksta autore: Daina Einberga

Koučs-terapeite ar 15 gadu praktisko pieredzi koučingā, terapijā, trenēšanā

Pavadone, kas ved cilvēkus uz laimīgāku, veselīgāku, bagātāku un apzinātāku dzīvi

@DainasPasaule / www.einberga.com

Citi Raksti