Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

TOP VIETAS KĀZU FOTOSESIJĀM – IESAKA KĀZU FOTOGRĀFE LINDA BRĪNUMS

TOP VIETAS KĀZU FOTOSESIJĀM – IESAKA KĀZU FOTOGRĀFE LINDA BRĪNUMS

Tas ir oficiāli – kāzu, bildinājumu un gadadienu fotosesiju laiks ir sācies! Ikviena līgava vēlas tikai tās skaistākās un oriģinālākās bildes – tādas, ko ieraugot, ikvienam nedaudz aiz pārsteiguma aizsitīsies elpa un sejā iezagsies plats smaids, bet kā tādas bildes panākt?

Jautājām TOP kāzu fotogrāfei Lindai Brīnums, kurās vietās labāk organizēt kāzu fotosesiju un no kurām ieteicams izvairīties.

  • Plāns B un caurspīdīgs lietussargs!

Linda iesaka vispirms vadīties pēc tā, kāds ir pats pāris – romantisks vai arī savā būtībā mazliet ekstrēms, kas nebaidās no piedzīvojumiem.

Pāra būtība visticamāk noteiks arī to, kāda un galu galā kur notiks pati fotosesija. Vietas izvēle būs atkarīga arī no kāzu tematikas un izvēlētās kāzu krāsas.

Ja kāzās dominēs viss zaļais un dabīgais, tad būs tikai likumsakarīgi, ka arī fotosesija notiks brīvā dabā – mežā vai pļavā.

Savukārt, ja kāzas tiek rīkotas industriālā vidē vai smalkā restorānā, tad pilsētvide būs piemērotāka par dziļu mežu. “Es personīgi neiesaku sestdienās doties uz Vecrīgu fotografēties, jo visticamāk neizdosies izvairīties no vēl pāris līgavu satikšanas, bet klusā centra rajons ir ļoti piemērots skaistām kāzu fotosesijām, gluži tāpat kā Nacionālā bibliotēka vai šobrīd aktuālais Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,” iesaka fotogrāfe. Pēdējās divas Lindas ieteiktās vietas, gluži tāpat kā dažādu botānisko dārzu siltumnīcas, būs arī veiksmīgs plāns B Latvijas vasaras mainīgajiem laikapstākļiem, lai lietus gadījumā sanāktu skaistas bildes iekštelpās.

“Visiem pāriem, ko fotografēju, vienmēr iesaku iegādāties vai no kāda aizņemties caurspīdīgus lietussargus. Tā ir vislabākā izvēlē fotosesijām. Reizēm pāri vēlas pieskaņot lietussargus savai kāzu krāsai, bet, piemēram, uzliekot violetus lietussargus, arī sejas krāsa mainīsies. Arī balti lietussargi rada lielu ēnu – tās ir lietas, par ko pāris parasti neaizdomājas, bet tās noteikti ir jāņem vērā, lai izdotos ideālās kāzu bildes,” stāsta Linda Brīnums.

Ja tomēr kāzu ceremonija vai fotosesija paredzēta pārlieku saulainā vai gluži pretēji – lietainā laikā, nevajag satraukties – Linda ir pārliecināta, ka labs un pieredzējis kāzu fotogrāfs tiks galā ar jebkuru situāciju.

“Tomēr jārēķinās ar to, ka fotogrāfs, lai arī cik pieredzējis būtu, neprot lasīt domas, tāpēc visas vēlmes attiecībā uz bildēm noteikti jāizstāsta.

Es, piemēram, priecājos, ja man rāda piemērus, jo tā līdz galam varu uztvert klienta gaumi un ideju par “ideālo kāzu bildi’’. Ja ir kādas lietas, kuras negribētos, lai pārāk daudz iemūžina, arī to nedrīkst noklusēt. Būtībā pavisam vienkārši – jo vairāk informācijas par vēlmēm un pasākuma norisi, jo labāk. Man pašai ļoti patīk palīdzēt paplānot pasākumu – izdomāt, kā padarīt pucēšanās bildes interesantākas un skaistākas, pastāstīt, kā tikt pie dzīvīgām un foršām fotosesijas bildēm, kā arī, protams, runājam par gaismām un krāsām un kāzu noskaņām. Man ir ļoti personīga pieeja lietām, un es gribētu domāt, ka arī citi fotogrāfi tāpat uzvedas,” stāsta Linda.

  • Lindas fotosesiju TOP vieta – mežs

Ja līgava vēlas savā kāzu dienā justies visīpašākā un nejustos labi satiekot vēl kādu laimīgo līgavu, tad Linda iesaka izvairīties no vietām, kas īpaši piektdienās un sestdienās ir iecienītas kāzu fotosesijām. Rīgā tas, piemēram, ir Arkādija parks ar skaistajiem tiltiņiem, un, kā novērojusi Linda, tad vasaras dienā tur izdosies satikt vēl vismaz pāris līgavas. “Tā vietā es labāk ieteiktu izvēlēties Mežaparku, kas ir daudz plašāks un tajā var piebraukt no dažādām pusēm. Ja kāzas notiek Rīgas tuvumā, tad lieliskas vietas kāzu fotosesijām varētu būt Jaunciems vai Baltezers, kur atrodas arī Baltezera kokaudzētava ar skaistām un gaišām siltumnīcām un zaļumiem – tur patiesi sanāk lieliskas bildes,” novērojusi Linda.

Tie pāri, kas pie Lindas fotografējušies, noteikti zinās, ka viņas kā kāzu fotogrāfes TOP vieta ir mežs – priežu mežs, tāds mežs, kas ir aizaudzis, krūmāju mežs, bet mežs. Lieliska vieta fotosesijām ir arī Ķemeru purvs, kur īpaši agros rītos vai saulrieta vakaros izdosies brīnišķīgas fotogrāfijas.

  • Vislabākais fotosesijas laiks – vakara saule!

Kāzu fotosesijas laiks, vadoties no konkrētā kāzu scenārija, katram pārim mēdz būt atšķirīgs, tomēr, ja scenārijs atļauj, Linda iesaka fotosesiju organizēt vairāk uz pēcpusdienas pusi. “Manuprāt, vislabākais kāzu fotosesijas laiks ir skaistajā vasaras vakara saulē, jo tajā bildes izskatīsies burvīgi gan mežā, gan ūdens tuvumā, gan pilsētā. Tādēļ es patiešām ieteiktu pāriem domāt vairāk par gaismu un mazāk par lokāciju.

Es iedrošinu visus savus pārus, neatkarīgi no tā, kur būs svinību vieta, iziet ārā vakara saulē un atrast laiku kaut 20 minūšu garai nelielai fotosesijai.

Rezultāts būs daudz labāks, kā, piemēram, fotografējoties dienas saulainajā laikā pie jūras,” iesaka kāzu fotogrāfe. Ja tomēr ir vēlme fotografēties pie jūras, tad to vajadzētu darīt tikai vakarā vai nedaudz mākoņainā laikā, citādāk atklātā un spožā saulē un karstumā ne pašam pārim, ne fotogrāfam nebūs komfortabli. Tāpat jāņem vērā, ka vietas, kas brīnišķīgi izskatās dabā, fotogrāfijās var radīt pavisam citu iespaidu. Piemēram, Saulkrastos esošā Baltā kāpa ir jaunajiem pāriem iecienīta vieta, bet ne vienmēr viņi zina to, ka tā nebūs fotogrāfijām pateicīga vieta spilgtās gaismas dēļ.

“Es ieteiktu izvairīties no, ja tā var teikt, tūristiskajiem objektiem, bet jau laicīgi izbraukt savu kāzu maršrutu un atrast vietas, kas būtu piemērotākas.

Vienmēr pāriem iesaku nedomāt tik daudz par to, kas būs fonā, cik viņu pašu emocijām. Bieži vien mēs ar pāriem braucam un apstājamies vietās, kur gaisma krīt skaistāk un līdz ar to arī bildes iegūs vēlamo noskaņu,” tā Linda.

  • Padomāt par detaļām

Tiem pāriem, kas ikdienā nav raduši gozēties objektīvu priekšā, Linda iesaka padomāt par dažādiem fotosesijas atribūtiem – velosipēdiem, grāmatu, ko šķietami lasīt, lieliem baloniem vai arī šobrīd aktuālajām un fotosesijās populārajām dūmu svecēm.

“Galvenais priekšnoteikums aksesuāru lietošanai ir pielāgot tos konkrētajai videi.

Mežā pūst krāsainus ziepju burbuļus un braukt ar velosipēdu pa šauru meža celiņu varbūt labāk nevajadzētu, bet darīt to pilsētvidē būs daudz piemērotāk. Pilsētā pāris var iedzert kafiju savā mīļākajā kafejnīcā vai pasēdēt kādā populārā terasē – vārdu sakot, darīt tās lietas, ko pārim ikdienā patīk kopā darīt,” stāsta fotogrāfe Linda Brīnums.

Skati Lindas Brīnums kāzu foto stāstus šeit: Kāzu fotogrāfe Linda Brīnums

Citi Raksti