Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

FESTIVĀLĀ KĀZAS UN KĀZAS KĀ FESTIVĀLS!

FESTIVĀLĀ KĀZAS UN KĀZAS KĀ FESTIVĀLS!

Vasara ir īstākais festivālu laiks. Mūzikas, mākslas, operas, jogas un vēl daudz un dažādi kopābūšanas pasākumi – iespējas jau tepat Latvijas mērogā ir dažādas, nemaz neskaitot ārzemju lielo mūzikas festivālu piedāvājumu. Brīvība, mūzika, mežģīņu kleitas, ziedu vainagi – tas viss raksturo ne vien kāzas festivālos, bet arī kāzas, kas rīkoti kā festivāli. Laulības mūzikas festivālā, kuru apmeklē vēl tūkstošiem cilvēku, ir patiešām netradicionāla izvēle, kas piestāvēs drosmīgiem pāriem. Ja tomēr vēlaties saglabāt festivāla sajūtu, bet būt kopā tikai ar saviem draugiem un tuviniekiem, tad kā alternatīva derēs – kāzas, kas tiek rīkotas kā vairāku dienu festivāls.

POZITĪVAS KĀZAS POSITIVUS?

Lai cik svarīga arī festivālos būtu mūzika, viena lieta, kas vieno tos visus tomēr ir – mīlestība. Nenoliedzami Latvijas lielākais mūzikas festivāls Positivus ik gadu kopā saved aizvien jaunus pārus. Iespējams tieši tādēļ Salacgrīvas dzimtsarakstu nodaļā festivāla dienās darba netrūkst. Kādēļ gan turpat Salacgrīvā nesalaulāties, lai pēc tam dotos uz ballīti trīs dienu garumā? Patiesībā kopš Latvijas likumdošana atļauj, laulāties var jebkur, pat, ja tas notiktu zem priedes, kur pirms gadiem pašā festivālā satikāties. Statistika gan nav apkopota, vai kāds pāris šādu iespēju jau izmantojis, bet tas, ka tas ir viens no šī brīža kāzu trendiem pasaulē, ir skaidrs.

Vienā no pasaulē zināmāko mūzikas festivālu – Glastonbury, mājaslapā pat iekļauta atsevišķa sadaļa Weddings at Glastonbury jeb kāzas festivālā. Šī festivāla apmeklētājiem gan nav tik ļoti paveicies, jo likumdošana neatļauj noslēgt legālu laulību festivālā. Tomēr kāzu ballīte vai stilizēta ceremonija gan tur nav retums.

Bettija Ligere – pasākumu aģentūras Brilliant Events īpašniece norāda, ka laulāties festivālā izvēlētos pāri, kas ir sabiedriski, atvērti netradicionālām idejām un noteikti mīl mūziku un ballītes. “Šādās kāzās būtu nepierasta, taču ļoti īpaša atmosfēra, kad starp ļaužu tūkstošiem, kuri virmo un mutuļo tepat blakus, pāris var skatīties viens otram acīs un apsolīt mūžību. Manuprāt, tas būtu īpaši skaists veids, kā apstādināt mirkli un kopā izbaudīt sajūtu, kad uz pasaules ir septiņi miljardi cilvēku un tev pretim stāvs viens.”

JĀBŪT GATAVIEM UZ VISU!

Galu galā – festivālu Latvijā patiešām netrūkst. Šeit runa nav tikai par lielākajiem mūzikas festivāliem – Positivus, LMT Summer Sound, Laba Daba, bet arī dažādiem specifiskiem festivāliem – īsts brīvdomātāju un radošu cilvēku festivāls Give&Get, aktīvās atpūtas, mūzikas un jaunrades festivāls Playground, jogas, deju un dažādu ugunsrituālu cienītājiem patiks Saules festivāls, bet folkloras cienītāji novērtēs festivālu Baltica. Katram festivālam ir sava īpašā noskaņa un arī publika. Piemēram, mūzikas festivāls Laba Daba jau neoficiāli iemantojis ģimenēm draudzīgākā festivāla titulu. Šī iemesla dēļ 2015. gada festivālā pirmo reizi salaulājās četri pāri, par galveno motivāciju minot gan iepazīšanos festivālā, gan vēlmi turēties ārpus visām noteiktajām tradīcijām. Turpat festivālā pēc ceremonijas tika organizēts cienasts viesiem un ko tur liegties – izklaides netrūka visas nakts garumā.

Tomēr pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja Arta Bondare atgādina – ja izvēlēsieties laulāties festivālā, tad jābūt gataviem UZ VISU. Sākot ar neparedzamu publiku un negaidītiem komentāriem no tās, beidzot ar to, ka tas vairs nav intīms pasākums, bet laimīgo pāri vēro tūkstošiem cilvēku. “Laulības festivālā noteikti izvēlas drosmīgi, atklāti cilvēki ar spēju visu uztvert ar humoru, jo šajā gadījumā būs jābūt gataviem neņemt visu pie sirds. Tiem, kuri jūtas brīvi un jūt attiecīgo festivālu, kā ļoti nozīmīgu sev kā pārim, varu tikai ieteikt nebaidīties par šādu izvēli. Šādas kāzas noteikti ilgi paliks atmiņā ne tikai pašiem, bet arī visiem klātesošajiem,” pārliecināta Arta.

KĀZAS KĀ FESTIVĀLS!

Tomēr tiem pāriem, kas nevēlas laulāties lielā festivālā starp tūkstošiem svešinieku, bet tikpat ļoti grib savās kāzās ienest festivālu noskaņu, risinājums būs rīkot kāzas kā festivālu. Pasaulē šāda stila kāzas jau atradušas savu vietu un ir ne mazums pāru, kas rīko īstu trīs dienu kāzu festivālu. Arī pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja Arta Bondare norāda, ka festivāliem un kāzām ir vairāk kopīga, kā sākotnēji varētu šķist. “Lielas kāzas ir kā mini festivāls, jo sastāvdaļas ir tādas pašas kā jebkurā festivālā – galvenais notikums, mūzika, izklaides, ēdiens, dzērieni un dejas līdz rītam.”

Ja nolemsiet rīkot kāzas kā festivālu, vajadzēs īpaši padomāt par vairākiem jautājumiem:

  • Cik lielu un garu kāzu festivālu plānojat rīkot? Skudras Metropoles veidotāja Gundega Skudriņa norāda, ka festivālu kāzām ir dažādas iespējas. Tās var organizēt vairāku dienu garumā, saaicinot visas paziņas, skolasbiedrus un draugus un veidojot skatuves un izklaides programmu. Šādās kāzās viesu skaits var sniegties vairākos simtos. No finansiālā viedokļa viesi var iesaistīties ar ziedojumiem par ieejas biļetēm.
  • Ja kāzas kā festivāls, tad vajadzētu ievērot festivālu noformējumu. Viesiem var likt festivāliem tik ļoti piestāvošās auduma ieejas approces, ielūgumus veidot kā ieejas biļetes uz pasākumu, bet līgavai un līgavainim kaklā iekārt, piemēram, VIP norādi. Iedvesmu vizuālajam noformējumam var smelties, piemēram, Instagram kontā @wedfest.co vai lietojot haštagu #festivalweddings.
  • Atbilstošs apģērbs! Atkarībā no tā, kādās noskaņās veidosiet savu kāzu festivālu, jāparūpējas arī, lai viesi būtu atbailstoši sagatavojušies. Ja tas būs trīs dienu festivāls ar viesu nakšņošanu teltīs (kā jau īstam festivālam piestāvētu), tad vajadzētu parūpēties, lai viesi būtu informēti par visu, kas jāņem līdzi un jāvelk mugurā, lai kā viņi, tā jūs izbaudītu jūsu jaunās dzīves mazliet netradicionālo sākumu!

Foto: Pinterest

Citi Raksti