Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SIEVIŠĶĪGĀS BALERĪNAS – ELIZABETE MELBĀRZDE

SIEVIŠĶĪGĀS BALERĪNAS – ELIZABETE MELBĀRZDE

ŠIS IR STĀSTS PAR SIEVIŠĶĪBAS TRANSFORMĀCIJU BALERĪNAS TĒLĀ

“Visas mazas meitenes zīmē princeses un balerīnas. Es, ieguvusi profesionālu mākslinieces izglītību, turpinu to darīt tālāk. Visas savas domas, sajūtas, sapņus, skumjas, prieku, mīlestību es transformēju balerīnu tēlos. Balerīnas patiesībā ir gandrīz eņģeļi, tikai spārnu vietā viņām ir tutu. Viņas arī simbolizē sievietes dvēseli trauslu un graciozu. Tā varētu būt arī jebkura sieviete, es piedāvāju brīvas identifikācijas iespēju /varbūt var tulkot,ka espiedāvāju identificēties ar nezināmo sieviešu portretiem/. Mūsdienu māksla cenšas skatītāju šokēt un pārsteigt. Es gribu iepriecināt. Gadsimtiem ilgi mākslā ir valdījis skaistums – subjektīvais un objektīvais skaistums, apsalūtais un relatīvais skaistums. Tā arī es pieturos pie principa – jo skaistāk jo labāk. Balerīnas tēls man ļauj veidot bezgalīgas dažādas kopozīcijas, izmantojot stilizācijas un kustības, kas robežojas ar lidojumu. Esmu iedvesmojusies no ikonām, izmantojot zeltu fonos, figūru stilizācijā esmu iedvesmojusies no gotikas un jūgendstila” tā, Elizabete.

Latvijas Mākslas akadēmijā, glezniecības nodaļas maģistra grāds Rīgas lietišķās mākslas vidusskola. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1998. gada. Izstādēs piedalās kopš 1995. gada. Darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Anglijā, Francijā, Vācijā, Krievijā, ASV, Islandē, Kanādā, Dānijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Spānijā, Itālijā.

elizabeteart.com

Citi Raksti