Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

VAI VIESU EMOCIONĀLĀ NOSKAŅA VAR IETEKMĒT KĀZU SCENĀRIJU?

VAI VIESU EMOCIONĀLĀ NOSKAŅA VAR IETEKMĒT KĀZU SCENĀRIJU?

Plānojot kāzas, jaunie pāri nereti rūpīgi sagatavo scenāriju, iekļaujot arī dažādus “B” plānus, piemēram, lietus gadījumā vai citādiem neprognozējamiem apstākļiem. Līgavai un līgavainim var šķist – jo vairāk aktivitāšu un notikumu kāzu dienā, jo labāk, aizmirstot par to, vai viesi emocionāli būs gatavi konkrētajam kāzu scenārijam. Fakts, ko atzinuši daudzi jaunie pāri – viesu emocionālā noskaņa var ļoti ietekmēt visu kāzu scenāriju. LĪGAVĀM piedāvā padomus, kā no šādām situācijām vislabāk izvairīties.

Pirmkārt, jāsaprot, ka, sakot “viesu emocionālā noskaņa var ļoti ietekmēt visu kāzu scenāriju”, tas nenozīmē, ka kāzu viesi staigās apkārt noskumuši, nokāruši galvas un negribēs iesaistīties jūsu plānotajās aktivitātēs. Gluži pretēji – viesi visticamāk labprāt iesaistīsies visās aktivitātēs un notikumos, tikai jāņem vērā, ka katrai no tām ir jāatvēl savs laiks.

Viesu sagaidīšana svinību vietā

Ja kāzu ceremonija un svinības notiek dažādās vietās, tad kāzu viesi pēc ceremonijas visticamāk ieradīsies svinību vietā, kamēr jaunais pāris kopā ar vedējiem devies savā izbraukumā. Svinību vietā viesus sagaidīs vakara vadītājs vai kāzu koordinators. Jaunie pāri nereti uztraucas par laiku, ko pavadīs prom, un vēlas pārblīvēt viņu prombūtnes laiku ar dažādām aktivitātēm viesiem.

Lai gan kāda aktivitāte pavisam noteikti ir laba doma, īpaši tad, ja viesiem jāgaida vismaz pāris stundas, tomēr vajadzētu ļaut vispirms viesiem aklimatizēties, nevis uzreiz skriet klāt ar iepazīšanās spēles vai kādas citas aktivitātes noteikumiem.

Šāda uzvedība pirmajā mirklī viesus var atbaidīt, likt justies neērti. Tādēļ vislabāk, ja viesi tiek laipni sagaidīti, norādīts, kur viņi var atpūsties, iekārtoties numuriņos, paņemt dzērienu bārā un pacienāties ar pāris uzkodām, un tikai tad, kad čalas ir kļuvušas mazliet skaļākas, visi ir sākuši iejusties, piedāvāt uzspēlēt kādu spēli, aizpildīt viesu grāmatu un piedalīties citās plānotajās aktivitātēs.

Svētku vakariņas

Lai gan ap kāzu svinību vakariņu laiku viesi jau visticamāk būs emocionāli uzlādēti, tomēr, plānojot kāzu scenāriju, nevajadzētu pieņemt par pašsaprotamu, ka visi viesi gluži kā Holivudas filmās rausies pie mikrofona, lai dalītos atmiņās par jauno pāri, teiktu emocionālas vai humora pilnas uzrunas vai rādīs atraktīvus deju priekšnesumus.

Protams, visas šīs lietas var notikt, bet, ja līgava un līgavainis zina, ka viņu viesi nav vislielākie imrovizētāji pasaulē, tad nevajadzētu gaidīt, ka tieši viņu kāzu dienā tie par tādiem kļūs. Ja jaunais pāris ļoti vēlas uzrunas, priekšnesumus, pārsteigumus un citus elementus, kurus var sniegt viesi, tad viņiem iepriekš tas jāpasaka. Tādā veidā viesi būs sagatavojušies un neizjutīs spiedienu kāzu dienā, savukārt jaunais pāris nepiedzīvos vilšanos, ka kaut kas nav noticis tā, kā viņi vēlējušies.

Mičošana

Pats jaunais pāris vai vedēji nereti ir iecerējuši emocionālu mičošanu, kuras laikā līgava un līgavainis simboliski kļūst par sievu un vīru. Šī ir viena no skaistākajām vakara svinību daļām, kam tās organizatori nereti veltījuši daudz laika un pūles. Bieži vien mičošanas daļa paredzēta īpaši emocionāla, atceroties bērnību, sakot mīļus vārdus vecākiem, sūtot labus vēlējumus jaunā pāra virzienā, kā arī dziedot kādu pārim emocionāli tuvu dziesmu. Tomēr, lai arī cik skaistas būtu visas šīs nodarbes, ne visi viesi emocionāli ir tās gatavi iznest. Īpaši tad, ja mičošana notiek pusnaktī, kad visticamāk viesi iedzēruši jau vairākas glāzes vīna, dejojuši, un viņus vairs nav tik viegli ievest emocionālajā sajūtā.

Lai izvairītos no šādām situācijām, pāri un to vedēji aizvien biežāk nolemj rīkot mičošanas daļu mazliet ātrāk, kā pusnaktī, piemēram, jau ap plkst. 22.30 vai 23.00. Šajā gadījumā viesi nebūs vēl tik ļoti iereibuši un spēs pilnvērtīgi iesaistīties visās mičošanas daļās paredzētajās aktivitātēs.

FOTO:KLAIDS LIELBIKSIS
Citi Raksti