Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kad kāzu datums ir nolikts, izlemts, kāds būs kāzu stils un koncepts - lielas vai mazas kāzas, Latvijā vai ārzemēs, - laiks lielajam jautājumam - kāds būs mūsu kāzu budžets?

Ieteikumi kāzu budžeta plānošanā

Budžeta plānošana un maģiskie desmit procenti

Tāpat kā ētikas zelta likums, ir arī kāzu budžeta zelta likums - budžets vienmēr tiek pārtērēts. Kādēļ tā? Jo kāzu organizēšana ir liels un ietilpīgs process un, ja vien neesat kāzu organizēšanas profesionāļi, nebūs iespējams jau startā apzināt nepieciešamās finanses. Kāzu plānošanas, organizēšanas un rīkošanas procesā atklāsies aizvien jaunas izmaksu kategorijas, kas sākotnēji var šķist tīrie nieki, tomēr kopsummā tie veidos jūtamus tēriņus. šie nieki var būt, piemēram, glāžu indikatori, vairākkārt izmantojami dabai draudzīgi kokteiļu salmiņi vai lampiņu virteņu noma.

Tādēļ ļoti būtiski atvēlētajam kāzu budžetam pieskaitīt vēl desmit procentus no plānotā budžeta neparedzētām izmaksām. Līdz ar to izpaliks arī nevēlami pārsteigumi.

viss par kāzu budžetu
Foto: KARRA LEIGH

Mīts: kāzu organizators - tas kāzas sadārdzina

Jā, tas, ka kāzām piesaistot profesionālu kāzu organizatoru, kāzu izmaksas palielinās, ir mīts, kas neatbilst reālajai situācijai. Drīzāk profesionāla kāzu organizatora piesaiste ir ne vien praktiski, bet arī ekonomiski gudrs solis, jo kāzu organizators ir tas, kurš perfekti pārzina kāzu specifiku, kāzu tirgu, zinās, kur iegādāties, nomāt vai saņemt pakalpojumus par izdevīgākiem nosacījumiem, kā arī sadarbojas ar citiem pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, kāzu dekoratoru vai ēdinātāju.

Varat arī piesaistīt kāzu plānotāju ne pašai kāzu organizēšanai, bet tikai konsultācijai. Kāzu plānotājs vai kāzu organizators atbildēs uz jūsu jautājumiem, tādējādi būsiet krietni vien zinošāki un varēsiet veiksmīgi izvairīties no zemūdens akmeņiem arī kāzu budžeta sastādīšanā.

viss par kāzu budžetu
Foto: VIC & JOSH

Pakalpojumi, uz kuriem kāzu budžetā taupīt nedrīkst

Ja atsevišķās kāzu pozīcijās varam izvēlēties kādu alternatīvu, tādējādi ietaupot finanses, kāzu plānošanā ir jomas, kurās taupīt nedrīkst, jo taupītājs vienmēr būs zaudētājs.

Taupīt pilnīgi noteikti nedrīkst uz šādām pozīcijām:

Piemēram, izvēloties ne tik profesionālu kāzu fotogrāfu, saņemot fotogrāfijas varat būt tik vīlušies, ka rodas vēlme pārfotografēt kāzu rītu. Tie ir pavisam īsti, reāli gadījumi no dzīves! šādā situācijā, kad roka neceļas, lai ievietotu neizdevušās bildes kāzu albumā, var nākties no jauna meklēt un algot šoreiz jau profesionālu kāzu fotogrāfu, rīkot no jauna viltoto kāzu rītu, atkārtoti algot make-up mākslinieku un frizieri. Tāpat ar laulību gredzeniem - tā nav īslaicīga rotaslieta, kura var kaut kad apnikt - laulību gredzenu nēsājam visu mūžu.

viss par kāzu budžetu
Foto: ANNI GRAHAM

Kā ietaupīt?

Ietaupīt ir iespējams uz tādām kāzu pozīcijām, kuru alternatīva izvēle nemaina kvalitāti:

  1. tā var būt pati kāzu diena - nedēļas nogalē, kā arī kāzu sezonā kāzu svinību vietu rezervācijas parasti ir dārgākas, nekā darba dienās vai klusajā sezonā, kad kāzu ir salīdzinoši mazāk;
  2. tas var būt viesu skaits, kas būtiski maina izmaksas gan ēdināšanā, gan izmitināšanā, gan apdāvināšanā un izklaidēšanā;
  3. tas var būt jautājums par naktsmītnes nepieciešamību - ja kāzas nesvinam līdz rītam, viesu izmitināšanas tēriņi izpaliks, kā arī saīsināsies stundu skaits, par kurām jāmaksā nomas maksa svinību vietai vai pakalpojuma sniegšanas izmaksas personālam;
  4. ļoti labi ietaupīt var arī ceremonijas un svinību vietu apvienojot vienuviet, tādējādi neradīsies papildus tēriņi par pārbraucieniem un dekorācijām.
viss par kāzu budžetu
Foto: ANNI GRAHAM

Budžeta sadale

Kā zināt, cik procentus no kopējā budžeta atvēlēt katrai no kāzu pozīcijām? Budžeta sadale var mainīties atkarībā no kāzu koncepta, tomēr būtiskākie faktori paliek līdzīgās attiecībās:

Plāno savu kāzu budžetu kopā ar LĪGAVĀM kāzu plānotāju: KĀZU PLĀNOTĀJS - TAVS LABĀKAIS PADOMDEVĒJS CEĻĀ UZ SAPŅU KĀZĀM

viss par kāzu budžetu
Foto: SARA OLIVIA

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ANNI GRAHAM, KARRA LEIGH, VIC & JOSH, SARA OLIVIA


Lasi vairāk par kāzu budžeta plānošanu šeit: KĀZU BUDŽETA PLĀNOšANA

Citi Raksti