Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

TAS MAĢISKI SKAISTAIS KĀZU DIENAS RĪTS

TAS MAĢISKI SKAISTAIS KĀZU DIENAS RĪTS

Tu pamosties savā kāzu dienas rītā un saproti, ka šodien ir tā diena. Diena, kad no “es un tu” kļūsiet par “mēs”. Protams, neapšaubāmi kāzu dienas galvenais notikums ir laulību ceremonija un tai sekojošās svinības, tomēr noteikti nevajadzētu aizmirst un par zemu novērtēt arī gatavošanās rītu. Lai radītu īsto noskaņu, jāpadomā arī par to.

Kāzu organizatore Alise Kolosova / Boutique Event Planning by Alise Kolosova norāda, ka ir vairākas nozīmīgas lietas, par ko padomāt, gatavojoties savam kāzu rītam. Par to un šīs sezonas kāzu sezonu kopumā LĪGAVĀM aprunājās ar Alisi.

Cik aktuāls un svarīgs, tavuprāt, ir līgavas rīta pucēšanās rituāls?

Līgavai tas ir īpašs laiks, un es aicinu katru jau sākumā apdomāties, kādu rītu viņa vēlas.

Ir līgavas, kurām ir vēlme būt vienām, turpretī citas vēlas blakus redzēt visas labākās draudzenes, iemalkot šampanieti un kopīgi pucēties. Mēs visas esam tik dažādas un tikai mums zināms, kādos apstākļos vēlamies pamosties kāzu dienā un pavadīt šīs skaistās stundas pirms lielā notikuma. Katrai līgavai tas būs citādāk – ir jāiedomājas, kādā kompānijā jutīšos komfortabli un saņemšu nepiesiešamo atbalstu. Nevajadzētu to arī pārvērst par lielu balagānu, jo jautrības netrūks vēl visu dienu, tādēļ rīta daļai un laikam līdz ceremonijai jabūt tomēr mazliet pieklusinātam un īpašam. Šajā posmā parasti ierosinu pievienoties līgavas draudzenes, vedējmāti un ģimeni. Tikai viņas vislabāk zinās, kas līgavai sagādās lielāko prieku un komfortu. Vadoties no manas pieredzes, līgavas rūpīgi izmēģina grimu un iespējamo matu sakārtojumu jau pirms kāzu dienas, un saskaņo laiku, kad meistars ierodas pie viņas kāzu rītā. Te vairs nav laika un vietas šaubām vai uztraukumam – visam būtu jābūt jau saplānotam un bez liekiem pārsteigumiem.

Kāda, tavuprāt, ir līgavas rīta simboliskā nozīme?

Tas ir laiks, kad apkopot visas mīļās domas un enerģiju, lai tā staro no līgavas, tuvojoties altārim. Kad bez vārdiem ir skaidrs – viņa soli pa solim tuvojas savam mīļotajam cilvēkam, kuram uzticas, un ir gatava padarīt abu dzīves skaistākas un piepildītākas.

Līgavas, kuras tic un piekopj dažādus sievišķību spēcinošus rituālus no rīta izvēlas ziedlapiņu peldes, meditāciju, aromaterapiju ar īpašu nozīmi – jebkura veida praksi, kura noskaņo dienai un dod nepieciešamo spēku un mieru.

Kas, tavuprāt, kāzu rītā ir vissvarīgākās detaļas, lietas un sīkumi, par kuriem noteikti nevajag aizmirst?

Vajadzētu atcerēties, ka  kāzu rītā klāt visticamāk būs arī fotogrāfs, kuram nepieciešama plaša, gaiša telpa, kā arī iespēja izkārt kāzu kleitu un izkārtot saskanīgos aksesuārus – līgavas pušķi, kurpes, rotaslietas. Visas šīs detaļas vēlāk fotogrāfijās atspoguļo rīta noskaņu:

  • svaigi mīļākie ziedi;
  • saldumi;
  • mīļākais šampanietis;
  • tējas izvēle;
  • vecāku kāzu foto;
  • smaržu pudelīte;
  • ģimenes uzticamais draugs suns;
  • rotaļlieta  no bērnības.

Visas šis detaļas nevajadzētu novērtēt par zemu, jo, laikam ritot, tieši personiskās detaļas ir tās, kas paliek prātā.

Fotogrāfam nav obligāti jābūt klāt jau no agra rīta. Vislabāk fotoreportāžu sākt, kad līgava ir jau ar izžāvētiem matiem un grima bāzi. Taču te atkal jāmin, ka līgavas ir tik dažādas un kādai pat ļoti atbilstoši būs sākt reportāžu vēl ar paspūrušiem matiem un pidžamā.

Ko līgavām nekad nevajadzētu darīt kāzu rītā?

Iedzert par daudz šampanieša! (smaida). Tāpat domāju, ka nav prātīgi ieplānot pārāk agru rītu, jo diena būs gara un piesātināta. Kā arī – nevajadzētu to pārlieku sasteigt. Tam tomēr jābūt mirklim klusai un pārdomātai enerģjas uzkrāšanai pirms gaidāmā notikuma.

Tu iesaki nesākt rīta cēlienu pārāk agri – kāds būtu optimālais laiks, lai sāktu rosīties, tavuprāt?

Jā, es patiešām iesaku neforsēt ar pārāk agru kāzu rītu. Ja laulību ceremonija ieplānota pēcpusdienā, tad svarīgi ir labi izgulēties, atpūsties un tikai tad sākt gatavoties.

Līgavas nereti mēdz sasteigt, un, plānojot dienu, pucēšanos vēlas sākt pēc iespējas agrāk. Parasti aicinu to rūpīgi izvērtēt, un, neskatoties uz to, ka pirmskāzu nakts bieži paiet ļoti vieglā miegā, iesaku kaut vai ilgāk laiski pavadīt rītu spilvenos un nepārspīlēt, sagaidot pusdienlaiku jau ar grimu un frizūru, ja ceremonija paredzēta tikai pēcpusdienā. Kāzu dienai vajadzētu noritēt vieglā plūstošā dinamikā, bez dīkstāves.

Kāda tev personīgi ir šī kāzu sezona – ar ko pāri tevi pārsteidz, un kā tu pārsteidz viņus kāzu organizēšanas procesā?

Šī sezona man ir īpaša ar vairākām lietām, kuras apzināti esmu vēlējusies ieviest savā profesionālajā ikdienā – darbs ofisā un, neskatoties uz sezonas intensitāti, kopīgi pavadīts laiks ar draugiem un ģimeni. Un pagaidām šķiet, ka abi mani nodomi ir izdevušies. Savu ikdienu pavadu Ķīpsalā – skaistā, gaišā ofisā pie Daugavas ar burvīgu skatu uz Vecrīgu – šāda ikdiena pavisam noteikti nomierina un iedvesmo.

Tieši šogad sajutu vēlmi pēc savas vietas, un kā jau tas dzīvē notiek – tā pati mani atrada. Tā nu es savā glītajā, baltajā un stiklotajā ofisiņā pie laivu piestātnes Ķīpsalā uzņemu gan savus klientus, gan sadarbības partnerus. Plānojot vasaras projektus, apzināti paturēju jūliju brīvu, jo pēdējos gadus vasara ir aizskrējusi netveramā ātrumā un ikreiz saprotu, cik žēl, ka nesanāca vairāk laika pavadīt ar sev tuvajiem, baudot Latvijas vasaru un tik daudzās atpūtas iespējas. Bija, protams, nepierasti atteikt interesantiem projektiem, taču šobrīd par to ļoti priecājos. Runājot par šis sezonas pāriem – mani nepārstāj pārsteigt un lutināt dažādu tautību pāri un pāri, kas nedzīvo Latvijā. Šādas sadarbības vienmēr nes kaut ko jaunu. Šosezon man šādi pāri ir vairākumā ar vienu izņēmumu. Un šis izņēmums man sagādā daudz prieka. Nevaru jau sagaidīt šīs augusta kāzas lai realizētu ieceri – neparastas kāzu svinības meža atmosfērā ar sūnu galdautiem, akmeni sviesta trauciņa vietā un basām kājām pāri oglēm mičošanā.

Kāzu fotogrāfes Lindas Lauvas viedoklis par līgavas kāzu rītu:

“Tieši rīts ir mana mīļākā kāzu dienas daļa. Esmu bijusi klātesoša neskaitāmos līgavu kāzu rītos, un secinājusi, ka visjaukākie ir tie rīti, kur nav daudz cilvēku.

Tādējādi arī pašas līgavas jūtas mierīgāk. Protams, līgavas ir dažādas, un katra pati labāk sapratīs, cik cilvēkus viņa vēlas sev apkārt šajā rītā, bet es tomēr neiesaku kāzu rītā aicināt daudzus cilvēkus. Kāzu rītā noteikti jāpadomā par piemērotu fona mūziku – iespējams jau iepriekš jāsagatavo kāda liste šim notikumam. Līgavas ne vienmēr par to padomā, bet jāatceras, ka arī mūzikai ir liela nozīme noskaņas radīšanā.

Tāpat jāpadomā par uzkodām un dzērieniem, kā arī rīta apģērbu – lai tas fotogrāfijās izskatītos labi un dotu vēlamo noskaņu.

Apģērba jautājumu jau iepriekš var izrunāt arī ar grima meistari, jo aī viņa nenoliedzami parādīsies daudzās bildēs – lai apģērbs nav pārlieku uzkrītošs.

Protams, kāzu fotogrāfiem svarīgi, lai rīta pucēšanās notiktu gaišā telpā, kur ir daudz dabīgās gaismas, nevis mākslīgais apgaismojums.

Tāpat es ieteiktu līgavai un līgavainim sagatavot viens otram vēstulīti, ko kāzu rītā var izlasīt,” ieteikumos dalās Linda Lauva / LINDA LAUVA .

Galerijas foto: LINDA LAUVA

Citi Raksti