Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

DEKORĀCIJU ELEMENTS KĀZĀS – NETRADICIONĀLIE VIGVAMI

DEKORĀCIJU ELEMENTS KĀZĀS – NETRADICIONĀLIE VIGVAMI

Pēdējā laikā, dažādās kāzu bildēs, aizvien vairāk pamanām dekorāciju elemetu – vigvamus. Arī Pinterest piedāvā neskaitāmi daudz bilžu, kur dominē šis elements. LĪGAVĀM mēģināja saprast un noskaidrot, kādēļ vigvami kļuvuši tik populāri, un kur kāzās tos vislabāk izmantot.

Baiba Prindule-Rence: Cilvēki vēl baidās no neparastām formām

Dekoratore Baiba Prindule-Rence norāda, ka vigvamu izgatavošana nemaz tik sarežģīta neesot. Pinterest pat esot pieejami padomi, kā soli pa solim izveidot pašiem savu sapņu vigvamu.

“Man pašai ir divi vigvami. Vigvamu popularitāte kļuva lielāka līdz ar Pinterest parādīšanos, un visvairāk tos izmanto tieši boho stila kāzās,kur izmantoti arī tādi elementi, kā, piemēram, paklāji.

Man personīgi ļoti patīk vigvami un trijstūra forma kopumā. Protams, ir nācies dzirdēt dažādas atsauksmes par trijstūra formu kā tādu, bet arī manās pašas kāzās, šķietami neplānoti, dominēja trijstūra forma.

Es, kā latviete, trijstūri saistu ar senajām zīmēm, mājas sajūtu, ģimenes sākumu.

Tā mani kā dekoratori ļoti uzrunā, un es ceru, ka nākotnē būs pāri, kas arī piekritīs savās kāzās izmantot trijstūra formas arkas. Pagaidām, salīdzinoši, cilvēki baidās no svešām formām. Tieši tādēļ, pārsvarā kāzās, kur es dekorācijās izmantoju vigvamus, tie nav saskaņoti ar pašu pāri,” norāda Baiba Prindule-Rence. Viņa stāsta, ka vigvamus var izmantot dažādi:

  • kā kāzu ceremonijas elementu;
  • kā dekorāciju svinību vietā;
  • kā bērnu stūrīti.

“Vigvamus esmu izmantojusi arī kā sagaidīšanas zonas fotostūra dekorāciju. Mans pašas vigvams ir četrus metrus augsts, līdz ar to izskatās iespaidīgi.

Ir arī mazāks vigvams, ko mēdzu izmantot bērnu stūrītim. Bērniem tas ir kā sava veida štābiņš, līdz ar to kalpo racionāliem iemesliem. Bet domāju, ka kopumā nav racionāla pamatojuma, kādēļ kāda līgava izvēlētos savās kāzās vigvamu,” stāsta Baiba.

Viņa arī norāda, ka šobrīd pasaulē aizvien populārāk kļūst kāzās ieviest nedaudz vairāk mežonīguma, izmantojot dažādas ādas, ragus, galvaskausus. “Latvijā, protams, tas vēl nav aktuāli, jo sabiedrībai kopumā vēl ir dažādi aizspriedumi pret to.

Man kā dekoratorei, protams, patīk kāzas, kur ir daudz vairāk kā ziedu pušķi un svečturi, bet kopumā jāsaka, ka šī ir lieliska sezona kāzu dekorēšanā,” atzīst Baiba Prindule-Rence.

Vigvami kā alternatīva fotostūrim

Kāzu dekoratore Iluta Piternika /MintDeco norāda, ka pasaulē vigvami vēl ir daudz populārāki kā Latvijā.

“Vigvami noteikti piestāv īpašiem pāriem. Tādiem, kas savās kāzās vēlas ko oriģinālāku un neparastāku.

Tām ir jābūt īpašas noskaņas kāzām, jo kāzās ar baltām atlasa drapērijām tie diez vai izskatītos tik iespaidīgi. Galu galā, vigvamam nevajadzētu būt atrautam no kāzu kopējās stilistikas,” tā Iluta Piternika. Viņa arī norāda, ka vigvami ir pateicīgi arī no izmaksu viedokļa – koka vigvams ceremonijas vietā noteikti izmaksās daudz mazāk, kā krāšņa arka, kas veidota no ziediem.

“Vigvami ir lieliska alternatīva arī tradicionālā pārsteiguma fotostūrīša vietā, ko nereti sarīko vedēji. Ja pāris ir atraktīvs, mazliet mežonīgs un sapņo par boho stila kāzām, tad tas viņiem būs patīkams pārsteigums. Īpaši labi vigvami izskatās mežos un jūras krastā, kur apkārt ir vajadzīgā noskaņa. Tāpat, vigvamu izmantojām arī mičošanā, kas tradicionālajam rituālam piešķir vēl īpašāku noskaņu,” tā Iluta Piternika.

Galerija: Pinterest

Citi Raksti