Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Plānojot kāzas, nereti gadās visu uzmanību veltīt lielajai dienai, taču arī vakars pirms kāzām paliks atmiņā. Kāzu viesu iepazīšanās vakars var būt sirsnīgs ievads kāzu dienai. Valda priecīgs satraukums par gaidāmo īpašo dienu un pārņem visdažādākās pārdomas un saviļņojums, kā jau parasti lielu dzīves notikumu priekšvakarā. Kā gan lai labāk pavada šo vakaru, ja ne tuvāko cilvēku lokā, daloties emocijās, pateicībā un pārrunājot gaidāmo notikumu.

Rehearsal dinner jeb “vai vakariņas tiešām ir jāizmēģina?”

Rehearsal dinner jeb “izmēģinājuma vakariņas” ir saviesīgs pasākums vakarā pirms kāzām, ko tradicionāli rīko ASV, taču šādas vakariņas nav nekas neierasts arī Eiropā. Lai nepazustu tulkojumā, jāpaskaidro, ka Amerikā pāri mēdz iepriekšējā dienā izmēģināt kāzu ceremoniju un šim mēģinājumam seko vakariņas nelielā viesu lokā. Līdz ar to rehearsal dinner drīzāk ir nevis vakariņu izmēģinājums, bet gan vakariņas pēc ceremonijas izmēģinājuma.

Lai gan to nevarētu dēvēt par senu un iegājušos kāzu tradīciju, tā kļuvusi par pastāvīgu tendenci, kas parādījās pagājušā gadsimta vidū, kāzu industrijai attīstoties un kāzām kļūstot par grandiozu un rūpīgi plānotu pasākumu. Radās nepieciešamība vakarā pirms kāzām vēl pārrunāt pēdējās scenārija detaļas, apspriest ieradušos kāzu viesu lomas, kā arī gluži vienkārši pabūt kopā ar sev tuvajiem, jo uz kāzām tika ielūgts arvien lielāks skaits viesu. Tomēr nav nepieciešamas plaša vēriena amerikāniskas kāzas, lai apsvērtu ideju sarīkot nelielu saviesīgu pasēdēšanu pirmskāzu vakarā.

Photo: JACK HENRY PHOTO

Kāzu viesu iepazīstināšana un sagaidīšana

šo vakariņu mērķis ir izrādīt viesmīlību, savā starpā iepazīstināt viesus un izteikt savu pateicību tiem. Vakariņas rīko un viesus ielūdz pāris, tie parasti ir tuvākie radi un draugi, kā arī tie, kas vistiešāk tikuši iesaistīti kāzu plānošanā un palīdzējuši organizēšanā, snieguši savu atbalstu. Tā ir lieliska iespēja savā starpā iepazīties līgavas un līgavaiņa tuvākajiem cilvēkiem, kā arī satikties tiem, kas tikai attāli pazīst viens otru, lai kāzu dienā jau no paša sākuma valdītu saliedētāka atmosfēra. Gadās, ka viesi vispirms satiekas svinīgajā ceremonijā, bet dienas lielākajā daļā visa uzmanība ir koncentrēta uz pāri un jau ir pienācis vakars, kad viesiem ir izdevība iepazīties un sarunāties neformālā gaisotnē. Tādēļ kāzu viesu iepazīšanās vakariņas jau laikus palīdz “salauzt ledu” un izveidot draudzīgas attiecības viesu starpā.

Ja kāzās ierodas viesi no ārzemēm, visticamāk, tie ierodas laikus, vismaz dienu iepriekš, un tādā gadījumā iepazīšanās vakariņas ir arī iespēja silti sagaidīt un uzņemt tālu ceļu veikušos viesus. Tādā veidā iepazīšanos var apvienot ar sava veida welcome party jeb viesu sagaidīšanas ballīti. Kāzu diena līgavai un līgavainim būs emocionāla un iespaidiem pārbagāta un, iespējams, neizdosies tik daudz uzmanības veltīt katram no viesiem atsevišķi. Īpaša sen nesatikto un no tālienes ieradušos viesu sagaidīšana iepriekšējā vakarā liks tiem justies patiesi svarīgiem un gaidītiem.

Photo: JACK HENRY PHOTO

Pateicība kāzu viesiem

Pirmskāzu vakariņas pāris rīko arī ar nolūku pateikt paldies un pasniegt dāvanas kāzu viesiem un ģimenes locekļiem, kuri īpaši palīdzējuši un atbalstījuši kāzu rīkošanas procesā. Pateikšanās tuvākajiem vakarā pirms kāzām ļauj to izdarīt nesteidzīgi un pārdomāti, veltot vairāk uzmanības mīļajiem cilvēkiem. Protams, pārim nav obligāti jāpasniedz dāvanas saviem tuvajiem vakarā pirms kāzām, bet to var apsvērt, īpaši, ja plānotas lielas kāzas ar daudz viesiem un piepildītu vakaru programmu, kuras gaitā var nesanākt veltīt tik daudz laika savas pateicības izrādīšanai. Kā arī, apdāvinot viesus pirms kāzām, pāris dāvanās var iekļaut kaut ko tādu, kas tiem kāzu dienā noderēs, piemēram, kādu skaistu aksesuāru vai rotu, ieturētu kāzu stilistikā.

Turpretī viesiem uz šīm vakariņām nav jāierodas ar dāvanām, tās labāk pataupīt kāzu dienai, kuras scenārijā būs ieplānots brīdis jaunā pāra sveikšanai.

Photo: JACK HENRY PHOTO / DĀVANAS

Beigt ballīti laikus

Lai gan iepazīšanās un kopā būšanas vakars pirms kāzām parasti tiek aizvadīts neformālā un brīvā gaisotnē, ir zināma etiķete, kas būtu jāievēro. Galvenokārt tā attiecas uz to, ka nevajadzētu vakariņās aizkavēties pārāk ilgi, dodot iespēju pārim doties prom laikus, lai pavadītu laiku divatā, sagatavotos laulību dienai un, pats galvenais, izgulētos. Arī viesiem vajadzētu noslēgt vakaru savlaicīgi, lai uz svinīgo pasākumu ierastos atpūtušies un gatavi enerģiski piedalīties svinībās. Tādēļ pirmskāzu vakariņās lieliski iederēsies visdažādākie bezalkoholiskie dzērieni, piemēram, mokteiļi.

Photo: JACK HENRY PHOTO / KĀZU DZĒRIENI

Īpašs vakars ne tikai viesiem

Kāzas un to rīkošanas process būtu neiedomājams bez apkārtējo iesaistes, taču tajā pašā laikā šis notikums ir tā retā reize, kad laiku pa laikam atļauties aizmirst par visu un visiem, pievēršoties tikai sev un savam mīļotajam cilvēkam. Saviesīgas vakariņas ir labs veids kā pavadīt pēdējo vakaru neprecēto statusā, taču nevajag baidīties atstāt viesus un doties baudīt vakaru divatā, izbaudot visas brīnišķīgās un satraucošās emocijas, kas pavada kāzu dienas gaidas.

Photo: JACK HENRY PHOTO

Raksta autore: RENĀTE BERGA

Photo: JACK HENRY PHOTO

Citi Raksti