Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ļoti daudzi cilvēki ceļā uz saviem sapņiem izdeg. Vai esi to kādreiz pieredzējusi? Kad vairs negribas neko darīt, neko sasniegt, neko mēģināt, neko just, neko domāt... Kad vairs nejūti prieku par ikdienas sīkumiem, par sasniegumiem, pat par atzinību, ko saņem.

Visbiežāk tas notiek tāpēc, ka:

  • tu gribi visu tagad un uzreiz;
  • tu centies vienlaicīgi izdarīt ļoti daudzas lietas;
  • tu dzīvo pēc principa “es varu visu pati”;
  • tu bez apstājas strādā pie sava mērķa sasniegšanas vairākus mēnešus, varbūt pat gadus, nepriecājoties par pašu procesu un negūstot gandarījumu par maziem sasniegumiem.

Bieži mēs - cilvēki - kādam procesam uzstādām lielas cerības. Bet nespējam objektīvi novērtēt savus spēkus. Un tad rodas šis iekšējais konflikts.

Izdegšana nesākas ar vārdiem: “Man šķiet, ka jūtos slikti.” Tā sākas ar pārliecību: “Es esmu visuvarens! Es visu spēju izdarīt!” Dažiem cilvēkiem šis stāvoklis ilgst gadiem. Tu strādā par trijiem, tu esi tik forša un tev “it kā izaug spārni”. Tu dari ļoti daudz vienlaicīgi un tev pat izdodas sasniegt augstus rezultātus.

Un tad vienā brīdī darbs (vai konkrēts mērķis) sāk tevi “aprīt”. Tu strādā 16 stundas no vietas, maz guli, ēd starp tikšanās reizēm, darbs (vai kāds īpašs mērķis) aizņem visu tavu uzmanību. Tu vairs negribi komunicēt ar cilvēkiem, negribi iet uz sporta zāli, lasīt grāmatas. Un sev apgalvo: “Viss kārtībā, vienkārši pabeigšu šo projektu un atkal viss būs labi!”

Bet ar projekta pabeigšanu tas nebeidzas...

Un tad vienā brīdī tu jūties tik iztukšota, ka iestājas izmisums.

Ko darīt? Kā ar to tikt galā? Kā nenovest savu dzīvi līdz izdegšanai?

  • Noteikti nevajag turpināt tāpat, kā līdz šim.
  • Nedrīkst ciesties.
  • Nevajag aiziet pilnīgi sevī, noslēgties no apkārtējiem.
  • Nevar vienkārši mainīt mērķi tajā pašā jomā / projektu / darbu / kolektīvu utt.
  • Nedrīkst domāt, ka pats par sevi viss pāries.

Tas viss nepalīdzēs. Vai palīdzēs, bet tikai īstermiņā. Ir jāmācās fokusēties uz dažādām dzīves sfērām! Ja es visu laiku izvirzu mērķus tikai uz naudu, bagātību, profesionālo un karjeras izaugsmi, es atstāju novārtā visas pārējās dzīves sfēras. Bet dzīvē ir taču vēl attiecības un ģimene, veselība, brīvais laiks, sabiedrība man apkārt, personīgā izaugsme un garīgā izaugsme.

Lai nenotiktu izdegšana, dzenoties pakaļ savam sapnim, mūsu uzdevums ir iemācīties uzstādīt mērķus gan uz laimi, gan uz veselību, gan uz bagātību, gan uz garīgumu! Un strādāt paralēli ar šiem mērķiem.

Tādā veidā harmonizējot visas četras dzīvē tik svarīgas jomas. Un patiesībā tas nav nemaz tik sarežģīti. Ir vienkārši jāpieņem lēmums: “No šī brīža sākšu apzināti plānot laiku visām četrām dzīves sfērām!”

Un sāksim to darīt tieši tagad.

Atver kādu kladi vai piezīmes telefonā, datorā un uzraksti:

1. Kāds ir mans mērķis laimei 2023. gadā?

Vai tās ir jaunas attiecības, vai esošo attiecību ievešana jaunā līmenī, varbūt tās ir jaunas ģimenes tradīcijas vai jauni ieradumi savas laimes vairošanai, varbūt dalība laimes maratonā vai kursā? Noteikti sāc ar to, lai aprakstītu, ko tad īsti tev nozīmēs laime 2023. gadā?

2. Kāds ir mans mērķis veselībai 2023. gadā?

Varbūt tu ieviesīsi 7-8 h miegu un iesi gulēt līdz plkst. 22 vai sāksi katru rītu ar zaļo kokteili, vai nomainīsi ieradumu ēst ātrās ēdināšanas ēstuvēs uz gatavošanu mājās, varbūt uzsāksi regulāri sportot? Kas varētu gada beigās liecināt par to, ka tu esi uzlabojusi savu veselību?

3. Kāds ir mans mērķis bagātībai 2023. gadā?

Cik lielu naudas summu vēlies nopelnīt, ieguldīt, kādu kapitālu iekrāt, varbūt uzsākt savu biznesu vai savu hobiju pārvērst saimnieciskajā darbībā, varbūt vienosies par paaugstinājumu darbā vai apmeklēsi kādus finanšu domāšanas kursus?

4. Kāds ir mans mērķis garīgumam 2023. gadā?

Ko tu paveiksi savas garīgās izaugsmes labā? Varbūt katru dienu meditēsi vismaz 15 minūtes, izlasīsi gada laikā 5 grāmatas par apzinātību, sāksi rakstīt pateicības dienasgrāmatu vai ieviesīsi lūgšanu kā ikdienas obligātu sastāvdaļu? Mums katram ir jāiemācās ikdienā apvienot materiālo un garīgo pasauli.

Velti šo tik svarīgo laiku savu mērķu sarakstīšanai.

Tas jau būs ļoti liels solis ceļā uz līdzsvaru! Un tad atliek vien katru mērķi ieplānot savā plānotājā. Izdarīsi to nākamo 24h laikā?

Paldies, ka piešķir savai dzīvei vēl lielāku vērtību! Jo tu pilnīgi noteikti esi tā vērta!

Raksta autore: Daina Einberga / @dainaspasaule

Citi Raksti