Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU PLĀNOTĀJS VAI KĀZU KOORDINATORS?

KĀZU PLĀNOTĀJS VAI KĀZU KOORDINATORS?

Par kāzu organizatoriem tā kā viss būtu skaidrs - viņi palīdz kāzu rīkošanā no idejas līdz realizācijai, tā teikt, no A līdz Z, par to, protams, arī saņemot atbilstošu atalgojumu. Bet ko darīt tiem pāriem, kas kāzas vēlas organizēt paši, bet grib izvairīties no stresa tieši kāzu dienā? Viņiem talkā var nākt kāzu koordinators, kas pasaulē jau kādu laiku ir ierasta prakse, bet pamazām šis pakalpojums aizvien populārāks kļūst arī Latvijā.

Kāzu koordinators - kāzu dienas labā feja

Runājot metaforās, kāzu koordinators pilda tādu kā labās fejas funkciju, kāzu dienā ļaujot pārim atpūsties un ne par ko neuztraukties.

Kāzu koordinators būs tas cilvēks, kas būs informēts par visu notiekošo un kāzu dienā būs jaunā pāra acis un ausis. Protams, nav tā, ka kāzu koordinators konkrētajām kāzām pievērsīsies vien kāzu dienas rītā vai iepriekšējā vakarā - visticamāk viņš ar visu būs iepazinies jau mēnesi vai vismaz pāris nedēļas iepriekš.

Kāzu koordinators būs tas cilvēks, kas pārbaudīs visus noslēgtos līgumus ar pakalpojumu sniedzējiem, nereti arī finalizēs samaksas jautājumus, pārbaudīs un pārzinās kāzu dienas gala scenāriju, kā arī viesu skaitu un, protams, kāzu dienā komunicēs ar visiem nolīgtajiem pakalpojumu sniedzējiem.

Latvijā kāzu koordinatora pakalpojumu piedāvā vairākas kāzu aģentūras, piemēram, Bright Dream Wedding and Events, kas norāda, ka kāzu koordinatori sekos līdzi tam, lai viss tiktu izpildīts laikā:

  • sākot jau no viesu sagaidīšanas un sēdvietu sadalīšanas;
  • dekoratoru kontroles un galdu izvietošanas līdz maltītes servisa kontrolei;
  • kā arī svētku vietas mākslinieku un personāla sagaidīšanai.

Kāzu koordinators nepieciešams arī personālam

Kāzu organizators, savukārt, uz saviem pleciem ņem visu rīkošanas procesu no A līdz Z, izstrādājot kāzu dienas stilistiku, loģistiku un laika grafikus, kā arī tehnisko scenāriju - atbilstoši praktiskai nepieciešamībai un saskaņā ar jaunā pāra vēlmēm.

Tāpat kāzu organizators sadarbībā ar jauno pāri veic arī trešo pušu (kāzu dekoratori, mūziķi, fotogrāfs, ēdinātāji u.c.) pakalpojumu piegādātāju koordināciju. Lai gan kāzu organizatora un koordinatora pienākumi var atšķirties, tomēr kāzu dienā tie pārklājas - kāzu organizators kļūst arī par koordinatoru.

šajā gadījumā kā vienam, tā otram ir jāzina, piemēram, tas, kur konkrētajā mirklī atrodas jaunais pāris un cikos tas ieradīsies, lai spētu koordinēt un pateikt to gan ēdinātājiem, kas gatavo svētku vakariņas, gan vakara vadītājam un mūziķiem, kas sagaida jauno pāri.

Neapšaubāmi kāzu organizators/koordinators kāzu dienā nepieciešams tikpat ļoti cik jaunajam pārim, tik iesaistītajam personālam. Ja nav kāzu koordinatora, tad nereti organizatoriskas dabas jautājumi (piemēram, kur likt ziedus un mantas, vai kafiju var dzert pie bāra u.c.) tiek adresēti dekoratoriem, vakara vadītājam, fotogrāfam vai pat mūziķiem.

Cik tas maksā?

Kāzu koordinatora pakalpojuma izmaksas, protams, būs mazākas, kā organizatora nolīgšana, tomēr var svārstīties atkarībā no kāzu apmēra, viesu skaita, ieguldītā darba un citiem aspektiem.

Vidēji tie būs vairāki simti eiro. Savukārt, ja kāzu organizēšanai tomēr esat piesaistījuši profesionālu kāzu rīkotāju, tad kāzu dienas koordinatora pakalpojums visbiežāk būs jau iekļauts cenā.

Koordinators var būt arī no tuvinieku vidus

Protams, nav izslēgts, ka kāzās var iztikt gan bez profesionāla kāzu organizatora, gan koordinatora, bet tad koordinatora pienākumi jau laikus jāuztic kādam no viesiem - vedējiem vai kādam citam tuviniekam/draugam, kas spēs orientēties notiekošajā, zinās visas iesaistītās puses un nepieciešamības gadījumā spēs pieņemt arī vajadzīgos lēmumus.

Vairāk par kāzu rīkotājiem šeit: KĀZU AĢENTŪRAS UN KĀZU RĪKOTĀJI, KĀZU VADĪTĀJI

Citi Raksti