Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

TOP KĀZU RĪKOTĀJA JŪLIJA PUMPE / CARAMEL EVENTS INSTAGRAM LIVE ATSKATS

TOP KĀZU RĪKOTĀJA JŪLIJA PUMPE / CARAMEL EVENTS  INSTAGRAM LIVE ATSKATS

Jūlija Pumpe / CARAMEL EVENTS TOP kāzu rīkotāja, sarunā ar @ligavam.lv, dalās pieredzē un padomos par kāzu organizēšanas knifiem, kāzu koordinatoru, kā atsevišķu pakalpojumu. Un kā sagatavoties kāzām ārzemēs? Ar ko sākt? Vai nepieciešams koordinators? Tendences un budžeta prioritātes.

Ar ko sākt, lai organizētu kāzas ārzemēs?

Ļoti svarīgi ir rezervēt svinību, pasākuma vietu jau laicīgi, jo, piemēram, kā saka Jūlija, Itālijā tās jau tiek aizrunātas 2 gadus iepriekš, protams, jāņem vērā arī šī brīža krīzes situācija ceļošanas jautājumā.

Svarīgi arī noskaidrot kā notiek laulības reģistrēšana dažādās valstīs. Piemēram, Spānijā – laulības oficiāli reģistrēt drīkst tikai tās oficiālie rezidenti, izņēmums ir – reliģiskās laulības. Ja runa iet par laicīgu ierašanos uz pasākumu, arī kāzu viesiem, Jūlija Pumpe / CARAMEL EVENTS norāda, ka jānoskaidro kā ar lidojumu iespējām uz paredzēto svinību vietu, vai notiek pārsēšanās un cik ilgu laiku aizņem ceļojums.

Jūlija, kā vienus no labākajām svinību vietām iesaka – Itāliju, Grieķiju – Santorīni salu, Melnkalni, kā arī, kas mīl vienkāršāka stila kāzas ar skaistu dabu un vīnu – Gruziju.

Ja kāzu organizēšana notiek ar ārzemju pakalpojumu sniedzēju, jārēķinās ar attiecīgās valsts iedzīvotāju mentalitāti. No tās atkarīga kvalitāte, darba izpildes termiņi.

Kāda ir pašreizējā situācija ar 2020. gada kāzām Latvijā, to organizēšana, koordinēšana?

Kapēc nepieciešams kāzu koordinators?

Lielākoties, Jūlija Pumpe / CARAMEL EVENTS darbību veic kāzu organizēšanas sektorā, taču ieska izvēlēties arī koordinatora pakalpojumu, ko dara arī pati Jūlija. Koordinators pratīs atrast pasākuma “vājās vietas”, veicot to analīzi un risinot raitu pasākuma gaitu. Ieteicams, ka koordinātori ir vismaz divi, no kuriem viens atrodas norises vietā, bet otrs organizē fotogrāfa atrašanās vietu, iespējams, mierina līgavu un vada citus svarīgus pasākumā iesaistītos, lai viss notiktu pēc plāna un nekas netiktu aizmirsts.

Jo tuvāk kāzu dienai, jo lielāks stresa līmenis

Jūlija iesaka izvērtēt prioritātes budžeta jautājumā un tā pareizā plānošanā.  Pavisam noteikti izveidot “B” plānu un izrunāt to ar iesaistītajām personām, piemēram, ar kāzu vadītāju, ja tajā dienā viņš negaidīti saslimst. Alternatīvas, ko darīt, ja ceļā salūzt auto un kā rīkoties. Kā arī, budžets tehniskajam nodrošinājumam. Tas ir tas, par ko pāris bieži vien aizmirst. Tās ir izmaksas, kas nodrošina gaismu un skaņu un mainās atkarībā no svinību vietas un pasākuma apjoma. Uzzināt kā izskatās tehnika, vai tā vizuāli saskanēs ar kāzu dekorācijām, un cik jaudīga aparatūra.

Kādas ir šī brīža tendences šajā nozarē?

Covid-19 noteikti ietekmēs kāzu pasākumus, kā rezultātā veidosies divu veidu svinības – mikro kāzas, kā arī īsi pēc tam – grandiozās kāzas. Tie cilvēki, kas var atļauties, šobrīd gaida īsto mirkli, lai svinētu grandiozi. Jūlija Pumpe / CARAMEL EVENTS iesaka tiem, kas raizējas par kāzu pārcelšanu uz vēlāku laiku, uztvert to pozitīvi, jo arī rudenī un ziemā var uzrīkot ļoti skaistas kāzas.

Galvenās šī brīža tendences: Eko-kāzu formāts, kas ir ļoti populārs šobrīd. Un Party (Streetfood) formāts.

Ar Jūliju var sazināties un jautāt pēc padoma soc tīklos, instagram, kā arī iegūt kontaktinformāciju ligavam.lv profilā.

CARAMEL EVENTS vadītājas lielākie izaicinājumi pasākumu organizēšanā, dažādi ieteikumi un atbildes uz skatītāju jautājumiem, video šeit:

Katru TREŠDIENU, instagram LIVE, runāsim ar kāzu industrijas profesionāļiem par aktualitātēm kāzu jomā, kāzu plānošanā, prezentēsim dažādas meistarklases un satiksimies ar unikālām personībām kopdzīves iedvesmai! Sekojiet līdzi jaunumiem šeit IGTV @ligavam.lv.

Citi Raksti