Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kleitas izvēle kāzās ir svarīgs uzdevums arī kāzu viešņām. Vakartērpi pieejami gana plašā klāstā, tomēr ir daži noteikumi, kurus der ielāgot, lai vakarkleita atbilstu kāzu etiķetei.

Vienmēr trāpīsi desmitniekā, ja izvēlēsies Latvijas dizaineru vakarkleitas. Modes dizainers ne vien palīdzēs ietērpt tevi sapņu kleitā, bet arī ieteiks, ko izvēlēties būtu vēlams, bet kam teikt – nē. Dāmām, kas dod priekšroku gatavai kleitai, piemērota opcija būs kleitas iegāde vai vakarkleitu noma.

Pamatnoteikumi vakarkleitas izvēlē

Modes māksliniece Dace Bahmane-Krieviņa norāda, ka ir divi noteikumi, kas jāievēro: “Baltā garā kleitā ierasties kāzās nav labais tonis, jo baltā ir līgavas kleita un līgavu aizēnot šajā dienā nedrīkst.”

vakarkleitas-kazu-viesnam-un-dreskods kleita dace bahmann
Foto: NATĀLIJA BEREZINA / Kleita: DACE BAHMANN

Turklāt nav nozīmes kleitas garumam, jo pat īsu baltu kleitiņu vilkt nebūs cienīgi.

Ar izvēlēto tērpu mēs parādām cieņu pret jauno pāri, tas ir etiķetes priekšnoteikums, pēc kā vadīties izvēlē.

vakarkleitas-kazu-viesnam-un-dreskod
Foto: Pinterest

Otrs noteikums, tieši tā paša iemesla dēļ, ka galvenie personāži ir līgava ar līgavaini – lai vakarkleitas nebūtu pārlieku ekstravaganti. Kāzas nav īstā vieta, kur aizrauties ar grandioziem volāniem, caurspīdīgiem tērpiem un vulgāriem izgriezumiem. Tas viss pievērsīs uzmanību jums, nevis līgavai.

Kāzu toņi ir pasteļtoņi

Ja ielūgumā nav norādīts ģērbšanās stils vai arī, ja tās nav kāzas, kur ticības ietvaros ir ierobežojumi, viešņas var vadīties pēc savas gaumes. Kāzu atmosfērai teju vienmēr piestāvēs pasteļtoņi. Tomēr jāuzmanās, lai tonītis nav tik viegls un gaisīgs, ka tērps līdzinās līgavas kleitai.

vakarkleitas-kazu-viesnam-un-dreskod PRONOVIAS
Vakartērpi: PRONOVIAS / Foto: PUBLICITĀTES

Melnā kokteiļkleita

Ja kāzu svinības notiek dienas laikā, var vilkt gan pieklājīga mini vai midi garuma kokteiļkleitu, gan garu kleitu, bet jāraugās, lai tai nav smagnēja, pārspīlēti sapucēta noskaņa. Jāpieskaņo arī viegls grims un aksesuāri, lai koptēls ir vieglāks, nekā vakara svinībās. Atļauta toņu bagātība tērpa krāsu izvēlē un, ja viešņa tā jūtas ērti un labi, var vilkt arī melnu.

Mazā melnā kokteiļkleita kāzās nav tabu!

vakarkleitas-kazu-viesnam-un-dreskods melna kleita dace bahmane
Foto: NATĀLIJA BEREZINA / Kleita: DACE BAHMANN

Aktuālās tendences

Dace Bahmane – Krieviņa atklāj, ka aktuālas ģeometriskas kleitas, neuzsverot tik ļoti seksapīlu, cik akcentējot intelektuālu stilu ar odziņu. Drīkst būt caurspīdīgi, gaisīgi akcenti un izgriezumi, tostarp horizontāls izgriezums vidukļa daļā, kas ir pieklājības robežās un neizskatās vulgāri. Ja klasiska vakarkleita vai kokteiļkleita ir pirkta jau agrāk – tas nekas, jo

šis ir viens no tiem apģērba gabaliem, kas no modes neiziet.

vakarkleitas-kazu-viesnam-un-dreskods kleita dace bahmann
Foto: NATĀLIJA BEREZINA / Kleita: DACE BAHMANN

Aktuālu to var padarīt, papildinot ar kurpēm un aksesuāriem.

Ko vilkt, ja ir vēss vakars

Ja nu nepieciešams sasildīties, kleitu var lieliski papildināt ar pieskaņotu žaketi, elegantu trenci vai pat ādas jaciņu, droši kombinējot roķīgu un romantisku stilu arī kāzās. Kādreiz tik aktuālās bolero jaciņas gan der izskaust – tās aktualitāti ir zaudējušas.

vakarkleitas-kazu-viesnam-un-dreskod
Foto: Pinterest

Foto: NATĀLIJA BEREZINA, RAIMONDS BIRKENFELDS, PINTEREST

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Citi Raksti