Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mūzika kāzās, tieši tāpat kā citos svētkos, spēlē lielu lomu. Mūziķu radītie brīnumi un izvēlētās kāzu dziesmas veido atmosfēru un rada mīlestības svētku sajūtu, kādu nenotvert nekur citur. Tādēļ izvēlētājām kāzu dziesmām jābūt kā ķirsītim uz kūciņas - pieskaņotām gan kāzu stilam, gan jūsu personībām un sirsnīgām norādēm uz jūsu skaisto attiecību stāstu.

Kā izvēlēties dziesmas kāzām?

Ir dziesmas, kuras laika gaitā pāri iemīļojuši vairāk kā citas. Tās skanējušas romantiskas lēnās dejas un randiņu laikā un acumirklī spēj atsaukt burvīgāko kopīgi piedzīvoto mirkļu sajūtas. Lai vai kādas būtu pasaules tendences, neviens nespēs izvēlēties tik piemērotas dziesmas jūsu kāzām kā jūs paši. Varbūt ir pāris dziesmas, par kurām uzreiz droši zināt - tās ir mūsējās! Ja ne, uzrīkojiet romantisku vakaru un pakavējieties skaistākajās atmiņās - jūsu pirmais randiņš, pirmais skūpsts, pirmā deja, pirmā kopīgi pavadītā nakts... pirmais brokastu rīts ar viņa ceptām pankūkām. Kādas dziesmas skanēja un aicināja jūsu sirdis pukstēt vēl straujāk? Tās būs perfektas kāzu dziesmas!

kāzu dziesmas un kāzu mūzika
Foto: IEVA ANDRUPE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kuros brīžos skanēs mūzika?

Kāzas sastāv no vairākām daļām, kurās ir aktuāla pavadošā mūzika:

  • gaidīšanas laiks pirms ceremonijas,
  • ceremonija,
  • laiks pēc ceremonijas, kad, atkarībā no jūsu kāzu scenārija, jūs, ļoti iespējams, cienāsiet savus viesus ar pirmo cienastu - kūku,
  • pirmā deja,
  • kā arī svinību daļa.

Bez šī visa kāzu dziesmas jāpiemeklē īpašiem mirkļiem - piemēram, noorganizētam laikam divatā. Tāpat jūsu īpašā kāzu dziesma var būt kā pārsteigums mīļotajam cilvēkam un viesiem, ja to izpildīs kāds no pāra vai arī tas būs citiem neizziņots kāzu pārsteigums no kāda jums iemīļota mūziķa vai grupas.

Foto: IEVA ANDRUPE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji / Mūziķis: KĀRLIS KAZĀKS

Nākamais solis - izlemt, kas šo mūziku izpildīs. Variācijas var būt dažādas. Piemērs: pirms ceremonijas varat atskaņot kāzu stilam atbilstošu mūziku no atskaņotāja, ceremonijā pieaicināt saksofonistu, bet vakara kāzu ballītē miksēt dzīvās grupas izpildījumu ar DJ, kurš ievedīs ballītes viesus īstā deju virpulī.

Mūzika: APPLES & PEARS

Populārākās kāzu dziesmas

Dažas no pašām populārākajām un skaistākajām kāzu dziesmām pasaulē, kas piesātinātas romantiskiem dziesmu vārdiem:

Something - The Beatles
When a Man Loves a Woman - Percy Sledge
Always and Forever - Heatwave
Perfect - Ed Sheeran
At last - Etta James
What a Wonderful World - Sam Cooke
Best Part - H.E.R. feat. Daniel Ceasar
Happy Together - The Turtles
I Love You So - Tom Jones
I’m Yours - Jason Mraz

kāzu mūzika un dziesmas čells
Mūziķis: MAREKS RADZĒVIČS / Foto: RAIVO SARELAINENS

Kur meklēt kāzu muzikantus un mūziķus?

Izvēloties mūziķus vai muzikantus, kas izpildīs jūsu iemīļotās dziesmas, izrunājiet vēlmes, mūziķu iespējas un sastādiet dziesmu sarakstu. Noskaidrojiet, vai mūzikas grupai ir pašu izveidots standarts jeb dziesmu saraksts, kuru tā spēlē kāzās, kā arī izrunājiet visu par dziesmu izvēles pielāgošanu jūsu gaumei. Pajautājiet, vai grupa spēlē uz vietas pasūtītas dziesmas.

  • Mūziķus kāzām atradīsiet: KĀZU MŪZIKA
  • Aptaujājot draugus un kolēģus,
  • Sociālajos tīklos,
  • Latvijas Mūzikas menedžmenta aģentūras mājaslapā lmma.lv.
mūzika un dziesmas kāzām dj spinga
Mūziķis: DJ SPINGA

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: IEVA ANDRUPE, RAIVO SARELAINENS


Lasi arī: KĀZU MUZIKANTI TIEšI JŪSU KĀZĀM

Citi Raksti