Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas asociējas ar baltu krāsu, taču parasti tiek izvēlēta vēl vismaz viena akcenta krāsa, kas ļauj radīt gan nepieciešamo atmosfēru, gan atsvaidzina kāzu fotogrāfijas. Tāpat, kā interjera dizainā, arī kāzu krāsai ir liela nozīme. Tā kā kāzu plānošanas process aizņem daudz laika un jāizdara visdažādākās izvēles, sākot jau ar svinību vietu, ēdienkarti un dekorācijām, kāzu konceptu, apģērbu un citām niansēm, nedrīkst aizmirst, ka arī kāzu akcentkrāsas izvēle var būt sarežģīts process. Daudzas līgavas vēlas, lai kāzu krāsa būtu moderna, tomēr klasiska un neizietu no modes arī vēlāk, un būtu prieks atskatīties uz kāzu fotogrāfijām arī pēc daudziem gadiem. Krāsas izvēli var ietekmēt daudzi un dažādi faktori, tāpēc LĪGAVĀM apkopoja ieteikumus, kā izvēlēties piemērotāko kāzu krāsu tieši tavai īpašajai dienai.

Iedvesmojies no gadalaika

Sezonalitāte ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem, kas jāņem vērā, izvēloties kāzu krāsu. Lai gan sezona var nebūt vienīgais izšķirošais faktors, ir svarīgi saprast, cik daudz jūsu kāzu svinības iegūs, ja tiks izvēlētas tieši sezonai atbilstošas krāsas.

kāzu krāsas 2022
Foto: MELISSA MARSHALL

Jau zināms, ka vasarai piestāv koši ziedu toņi, rudenim - smilšu bēšais, rūsas, tumši sarkanie un brūnie toņi, ziemai dziļas dārgakmens krāsas, piemēram, rubīna sarkanais vai safīra zilais, savukārt pavasarim maigi un gaisīgi toņi. Jāatceras, ka dekoru un ziedu krāsas būs atkarīgas no konkrētajā sezonā pieejamajiem, tāpēc bieži vien kāzu krāsas iedvesmu vari smelties dabā. Tomēr, ja kāzas paredzētas rudenī un neesi rūsgano toņu fane, droši iespējams izvēlēties arī citas krāsas, kas šķiet iederīgas.

kāzu krāsas 2022
Foto: KARRA LEIGH

Izvēlies savu mīļāko krāsu

Iespējams, tavas kāzu krāsas meklējumi ir atrisināmi pavisam vienkārši - izvēlies to krāsu, kas tev patīk visvairāk. Varbūt jau gadiem jūsmo par ķiršu sarkanajiem toņiem vai puse tavas garderobes sastāv no apģērbiem karaliski zilajā krāsā. Ja ir kāda krāsa, pēc kuras tiecies, jūties labi, to nēsājot apģērbā, vai atrodoties vidē, kurā dominē konkrētā krāsa, droši vari izvēlēties to. Ja šķiet, ka krāsa tomēr neatbilst sezonai vai atmosfērai, atceries, ka katrai krāsai ir vairāki toņi un nokrāsas. Varbūt tavas mīļākās krāsas gaišākā versija lieliski iederēsies tavās vasaras kāzās vai tumšākā - rudenī?

kāzu krāsas 2022
Foto: PEYTON RAINEY BYFORD
kāzu krāsas 2022
Foto: PEYTON RAINEY BYFORD

Iepazīsti tendences

Mūsdienu modes tendences ir mainīgas, taču ir diezgan viegli prognozēt populārākās krāsas apģērbā tuvākajām sezonām vai pat nākamajam gadam, pavērojot dažādu modes mākslinieku modes skates. Tieši tajos dominējošās krāsas var būt laba izvēle tavām kāzām. Labā ziņa ir tā, ka modē vienmēr ir vairāk par vienu krāsu, tāpēc varēsi izvēlēties to, kas šķiet piemērotākā, sliktā ziņa - ne vienmēr svaigākie modes trendi atspoguļo mūsu gaumi, iekšējās sajūtas, vēlamo atmosfēru un dekoru pieejamību konkrētajos toņos.

kāzu krāsas 2022
Foto: PEYTON RAINEY BYFORD

Uzdrīksties miksēt krāsas

Kāzās arvien biežāk tiek izmantoti dažādi krāsu salikumi, nevis tikai viena kāzu krāsa.

Tie var būt vienas krāsas dažādi toņi vai arī ļoti kontrastējošas krāsas, kas viena otru papildinās, piemēram, dārgakmeņu toņi, kā piesātināti zilzaļais, vai sarkanvīna tonis savienojumā ar zeltu vai citu metālisku krāsu. Lieliski izskatīsies sinepju tonis ar tumši zaļo, piesātināti vecrozā kopā ar maigiem rozā pasteļtoņiem, lavandas violetie toņi ar vara krāsas detaļām vai olīvu zaļais ar oranži dzelteno krāsu. šie ir tikai daži piemēri, kā vari savienot dažādas krāsas, lai izveidotu brīnišķīgu krāsu kombināciju savas īpašās dienas noskaņai.

Ņem vērā svinību vietu

Dažkārt svinību vietā jau ir kāda dominējošā krāsa, piemēram, tumši sarkani aizkari, kurus nav iespējams noņemt vai aizstāt, uzkrītošas zelta lustras vai bēšas sienas. Izvēloties kāzu krāsu, vēlams ņemt vērā jau esošās detaļas un krāsas, lai pieskaņotu arī pārējos dekorus. Pretējā gadījumā kāzu dekoru un svinību vietas koptēls veidosies ļoti haotisks.

kāzu krāsas 2022
Foto: MELISSA MARSHALL

Kāzu krāsas 2022

Arī kāzu industrijā, tāpat kā apģērbu modē, ik gadu mainās krāsu trendi. Arī nākamais gads nav izņēmums. Joprojām modē būs iecienītie zemes, smilšu un karameļu toņi, biežāk redzēsim metālisko zelta un vara sajaukumu ar dažādām tumšajām krāsām, īpaši zilo vai zilzaļo okeāna krāsu. Kā kāzu krāsu droši vari izvēlēties arī melno vai visu citu krāsu tumšākās versijas, kas tuvinās melnajam. Biežāk redzēsim pelēko krāsu un piparmētru pelēko toni, mazāk pelēkzilos, rozā un gaiši violetos toņus, kas bija ļoti modē iepriekšējos gados. Arvien biežāk kāzās parādīsies izteiksmīgas un drosmīgas krāsas, mazāk pieturoties pie klasiski baltā.

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: MELISSA MARSHALL, BETHANY SMALL, PEYTON RAINEY BYFORD, KARRA LEIGH, KAPE PHOTOGRAPHY, MONIQUE SERRA


Lasi arī: PANTONE KRĀSAS 2021 INTERJERĀ - KĀ IZMANTOT GUDRI

Citi Raksti