Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KAPSULAS GARDEROBE. KĀ ATVIEGLOT GARDEROBES IZVEIDES PROCESU

KAPSULAS GARDEROBE. KĀ ATVIEGLOT GARDEROBES IZVEIDES PROCESU

Man nav, ko vilkt mugurā! To mēs dzirdam no draudzenēm un sakām pašas itin bieži. Kā atrisināt šo jautājumu, izveidojot kapsulas garderobi, konsultē Laura Arnicāne/Patiesā garderobe.

Kas ir kapsulas garderobe?

Kapsulas garderobe sastāv no salīdzinoši maz apģērba gabaliem, kurā ir viegli kombinējamas apģērba daļas.

Svarīga kapsulas garderobes tendence – kvalitāte pāri kvantitātei.

Cik apģērba gabalu kapsulas garderobē ieviest? Tāda noteikta skaita nav, bet pamatideja ir: nepārpildām skapi ar pārlieku daudziem apģērba gabaliem. Lai tā nenotiktu, Laura iesaka koncentrēties uz vajadzībām:

 1. kas tev ir vajadzīgs, lai apģērbtos,
 2. kas tev ir vajadzīgs, lai justos ērti,
 3. kas tev ir vajadzīgs, lai ar apģērbu varētu izteikt sevi.
kapsulas garderobe
Laura Arnicāne / Patiesā garderobe

Investējiet un meklējiet iespēju iegādāties kvalitatīvu apģērbu, kas var kalpot ilglaicīgi. Tas nozīmē, izvēlēties ilgtspējīgu apģērbu, kuru var valkāt vairākas sezonas, vairākus gadus.

Kvalitāte ir ārkārtīgi svarīga – lai drēbes nesaveļās, nezaudē savas labās kvalitātes tādēļ vien, ka tiek mazgātas. Kvalitāte un dārgs zīmolu apģērbs – šeit nav jāliek vienādības zīme. Varam kvalitatīvu apģērbu nopirkt arīdzan lietoto apģērbu veikalos jeb humpalās vai aizņemties, apmainīties ar draudzeņu vai māsas drēbēm.

kapsulas garderobe
Laura Arnicāne / Patiesā garderobe

Kādēļ ieviest kapsulas garderobi?

 • Viens no lielajiem kapsulas garderobes ieguvumiem ir kombinēšanas iespējas. Lieliski iemācīsities kombinēt un izvēlēties īsto apģērbu, nedomājot par biksēm vai svārkiem kā atsevišķu vienību, spontāni iegādājoties visu, kas iepatīkas, bet – garderobi kopumā. Iegādājoties jaunu džemperi, jau iztēlojaties, kā kombinēsiet to kopā ar dažādām vairākām jau garderobē esošām lietām. Kādēļ neiegādāties džemperi, kas saderēs tikai ar vienām konkrētām biksēm? Ja nevarēsiet to piekombinēt pie citiem apģērbiem, sarkanais džemperis kopā ar baltajām biksēm ātri vien apniks.
 • Vēl viens ieguvums – varat krietni vien ātrāk izdarīt izvēli un apģērbties, jo nav jāpavada laiks pie pilna skapja, domājot – ko vilkt mugurā. Turklāt ikviena no šīm kapsulas garderobes vienībām saderēs ar pārējām.
Kapsulas garderobe
Laura Arnicāne / Patiesā garderobe
 • Ieekonomēti resursi – laiks, enerģija, nauda. Iepērkoties apzināti, izpaliks bezmērķīga klīšana pa apģērbu veikaliem, ietaupīsies nauda, ko citkārt palaižam vējā, sapērkoties lietas, kas iegulst apģērbu skapī, nekad neuzvilktas.
 • Esot pārliecinātam par to, ka mani apģērba gabali sader, man ir, ko vilkt mugurā, zinu, ko pērku un kas man patīk, izpaliek mētāšanās modes pasaulē un aug pārliecība par sevi.
 • Bieži vien kapsulas garderobe mānīgi asociējas ar garlaicīgu, vienveidīgu un atturīgu skandināvu stila apģērbu. Patiesībā, ieviešot kapsulas garderobi, varam attīstīt savu stilu. Kapsulas garderobi var veidot jebkurā vecumā, izmērā un stilā. Plānojot un domājot par savu garderobi, veiksmīgāk izdodas izkopt savu stilu un tik ļoti neietekmēties no tā, ko piedāvā ārējie kairinātāji – Instagram, reklāmas un lielveikalu mode.

Vairāk pievēršam uzmanību savām vēlmēm un vajadzībām.

Kapsulas garderobe
Laura Arnicāne / Patiesā garderobe

Praktiski ieteikumi kapsulas garderobes izveidē

 • Domāt par iepirkšanos jau mājās. Izveidot moodboard, izpētīt esošo skapja saturu, apzinot, kā vēl pietrūkst, padomāt, ar kādām lietām derētu papildināt skapja saturu, lai rastu iespējas dažādot apģērba kombinācijas.
 • Atsijājot no skapja apģērbus, kurus vairs nevēlaties valkāt, jāpārdomā, kas man šajā apģērba gabalā neder un nepatīk. Jo vairāk iemācīsimies izdarīt secinājumus, kādēļ kaut ko pērkam vai kādēļ neesmu izdarījusi pareizo izvēli, jo precīzāk spēsim pieņemt lēmumus nākotnē. Ja neapzināmies iemeslus, bet apģērba gabalu vienkārši izmetam, jo tas nepatīk – kļūdas apģērba iegādē, ļoti iespējams, tiks pieļautas atkal.
Kapsulas garderobe
Laura Arnicāne / Patiesā garderobe
 • Pirms dodamies uz veikalu, lieti noderēs paspēlēšanās ar skapī jau esošajiem apģērba gabaliem. Varbūt ir kāda forša jauna kombinācija, kas nebija ienākusi prātā?
 • Doties uz veikalu ar sarakstu. Nevajadzētu uzlikt pārlieku augstas ekspektācijas, piemēram, nosakot sev, ka iegādājamā blūze drīkst būt tikai konkrētā piegriezumā. Tomēr, ja ir zināms virziens – piemēram, vajadzīgas tumšas, klasiska piegriezuma bikses, zināsi virzienu, kurā lūkoties, tomēr ar variācijas iespējām, kā šajā gadījumā – derēs gan melnas, gan tumši zilas, gan pelēkas bikses. Saprotot, ko tieši veikalā meklē, iepirkšanās laiks samazinās.
 • Iegādājoties kaut ko jaunu, jāpadomā, vai šo apģērba gabalu varēs izmantot vismaz piecās dažādās kombinācijās ar skapī jau esošajām drēbēm.
 • Neiespiest sevi rāmjos, kuros nejūties ērti, nosakot, ka tagad manā skapī drīkstēs būt tikai minimālisma stila apģērbi vai noteikta skaita apģērbi, lai garderobe nekļūtu garlaicīga. Apģērbu skaitam kapsulas garderobē nav formulas. Domājot par funkcionālo, būtiski neaizmirst par sevi – kas man ir nepieciešams, kā jūtos komfortabli, kas man piestāv, kāds ir man tīkams stils.
 • Garderobi var atsvaidzināt aksesuāri – krāsaina somiņa, interesanti zābaki, jauna frizūra un neierasts make up.

Praktiskus padomus savas garderobes izveidē atrodi šeit: PATIESĀ GARDEROBE

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: PATIESĀ GARDEROBE


Lasi arī: MINIMĀLISMS DZĪVĒ, INTERJERĀ UN MODĒ: MĪTI UN PATIESĪBA

Citi Raksti