Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZAS TRĪS DIENU GARUMĀ

KĀZAS TRĪS DIENU GARUMĀ

Vēl pirms gadu desmitiem, trīs dienu kāzas bija ierasta lieta. Lai gan Latgalē kāzas vairāku dienu garumā aizvien ir izplatīta tradīcija, tomēr šobrīd šāds kāzu koncepts prasa citus apstākļus, budžeta ieguldījumu un aktivitāšu līmeni kā senāk. LĪGAVĀM skaidro, kas jāņem vērā, nolemjot rīkot kāzas vairāku dienu garumā.

Jānodrošina aktivitātes un pienācīgs komforts

Kāzu organizatore Inga Bērziņa / bannté pati pirms 10 gadiem ar savu vīru svinēja kāzas trīs dienu garumā. Tolaik tie bija gan citi apstākļi, gan cita noskaņa, un Inga norāda, ka šobrīd kāzas pieprasa citas kvalitātes.

Ja kāzas tiek atzīmētas vismaz trīs dienu garumā, tad ir vairākas lietas, par ko Inga aicina padomāt:

  1. “Pirmkārt, šādas kāzas pieprasa gan lielāku budžetu, gan papildus aktivitātes, jo, aicinot viesus trīs dienas pavadīt vienā vietā, nepietiek tikai ar gardiem ēdieniem – nepieciešams parūpēties arī par atbilstošu programmu,” iesaka Inga.
  2. Domājot par aktivitātēm, Inga norāda, ka jāparūpējas, lai programma atbilstu gan sievietēm, gan vīriešiem.
  3. “Pirmskāzu vakarā var rīkot vakariņas vai vīna vakaru, savukārt kāzu dienā, ja ceremonija paredzēta pēcpusdienā, tad no rīta var piedāvāt vēlās brokastis, bet pēc tām dāmām friziera un grima meistara pakalpojumus, bet vīriešiem – kādas sportiskas aktivitātes,” tā Inga.
  4. Tāpat ne mazāk svarīgs aspekts, rīkojot kāzas vairāku dienu garumā, ir viesu komforts – ja vien svinībām nav festivāla koncepts, tad jāpadomā, lai viesi justos brīvi, varētu labi izgulēties, nodrošinot labus un privātus guļvietu variantus.

Šāda koncepta kāzas visbiežāk izvēlas internacionāli pāri

Tam, ka vairāku dienu kāzu koncepts laika gaitā ir mainījies, piekrīt arī kāzu rīkotāja Alise Kolosova / Boutique Event Planning by Alise Kolosova, kas norāda, ka šī formāta kāzas visbiežāk izvēlas internacionāli pāri. “Manā pieredzē tie ir pāri, kas vai nu nedzīvo Latvijā un sen nav satikuši savus draugus un ģimenes locekļus vai arī pāri, kur katrs ir no savas nacionalitātes, līdz ar to viesi ierodas no dažādām pasaules valstīm.

Vairāku dienu kāzām patiesībā ir daudz lielāka nozīme, kā vienīgi ballīte ar viesiem – tā ir vēlme kāzu viesus savstarpēji saliedēt jau pirms kāzām un sapulcināt kopā savus mīļos cilvēkus.

Tieši tādēļ, runājot par trīs dienu kāzām, pirmā diena un vakars paredzēts tieši šim nolūkam – viesu saliedēšanai. Tas, kā tas tiek darīts, paliek katra paša pāra ziņā, bet visbiežāk tās ir pirmskāzu vakariņas vai, piemērām, grila pikniks, kuru organizē pats pāris un viņa ģimene, neformālā gaisotnē savstarpēji iepazīstinot viesus.

Šādam konceptam, neapšaubāmi, ir daudz plusu, jo kāzu dienā viesi jau būs pazīstami un veidosies daudz patīkamāka un brīvāka atmosfēra,” stāsta Alise, kura novērojusi, ka trīs dienu garās kāzās valdot pavisam cita enerģija – cilvēki ir daudz vairāk atslābuši. Runājot par budžeta jautājumu, Alise norāda, ka, lai gan kāzas vairāku dienu garumā neapšaubāmi ir finansiāli dārgākas, tomēr svinību lokāciju vietas šādā gadījumā mēdz piešķirt papildus atlaidi.

“Svinību vietām patiesībā ir daudz izdevīgāk, ja visu nedēļas nogali aizņem nevis vairāki klienti, bet gan viens – tādējādi tās ir arī daudz pretimnākošākas un ļoti atvērtas šādiem piedāvājumiem,” praksē pārliecinājusies Alise.

Kāzu dienā nevajag pārspīlēt ar plašu aktivitāšu programmu

Runājot par aktivitātēm viesiem, Alise iesaka nepārspīlēt. Kāzu dienā viesiem patīk izbaudīt lēnu gatavošanos, tādēļ var parūpēties gan par skaistumkopšanas meistaru nolīgšanu, kas palīdzēs dāmām saposties, gan bārddziņiem, kas būs interesanta aktivitāte kungiem.

Tāpat var padomāt par dažādām mini aktivitātēm, piemēram, izbraukumiem uz tuvējiem apskates objektiem (šī daļa interesanta noteikti būs ārvalstu viesiem), tomēr kāzu dienā ar plašas dienas programmu nevajadzētu aizrauties, ņemot vērā, ka kāzu svinības visticamāk paredzētas visas nakts garumā.

FOTO: OLIVIER DE RYCKE, KLAIDS LIELBIKSIS, MIKS ŠĒLS, SAIVA LIEPIŅA
Citi Raksti