Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Vai šobrīd, Covid aizliegumu laikā, ir iespējamas kāzas ārvalstīs un kas jāņem vērā, ja vēlaties tās realizēt negaidot, kad tiks atcelti visi iespējamie ierobežojumi, konsultē Alise Kolosova/Boutique Event Planning

*Kā atgādina Alise Kolosova: “Drosmīgajiem pieder pasaule!” Ja no sirds vēlaties savu īpašo kāzu rituālu piedzīvot uz eksotiskas salas vai šarmantajā Francijā vai Itālijā – dariet to!

kāzas ārvalstīs covid alise kolosova
Foto: ILZE OSE / Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA

*Tomēr būtiski paturēt prātā un ņemt vērā, ka katrā valstī ierobežojumu apmērs un noteikumi ir atšķirīgi. Valstis, kas atrodas zonā, kur ik pēc neilga laika tiek mainīti noteikumi, labāk neapmeklēt, jo pastāv liela iespējamība, ka pēc mēneša skaisti iecerētās kāzas nāksies atlikt. Un jūs jau zināt, ka ārkārtas situācija ir izaicinājumu pilna mums visiem, ierobežojumi var mainīties pēkšņi.

Pirms izvēlēties valsti, uz kuru doties, svarīgi izpētīt situāciju tajā.

Foto: ILZE OSE / Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA

*Jāņem vērā, ka situācija dažādās valstīs var būt mainīga, pat neparedzama. Alise Kolosova stāsta par kāzām, kuras jau organizē: “Šobrīd koordinējam kāzas Itālijā, Bali un Meksikā, kas plānotas laika posmā no marta beigām līdz augusta beigām. Šajā posmā ir izvēlēti konkrēti datumi un veiktas rezervācijas, bet jāņem vērā, ka situācija ir ļoti mainīga.”

*Praktiskāk un vieglāk realizēt kāzu rituālu ārzemēs būs tad, ja pāris oficiāli laulību noslēgs Latvijā pirms plānotā ceļojuma. Alise stāsta: “Astoņdesmit procentu pāru izvēlas formāli sarakstīties Latvijā – džinsās paraksta papīru, nepiešķirot tam simbolisku nozīmi, bet svinīgo un rituālo nozīmi paturot izbraukumam. Legālo pusi šajos apstākļos sakārtot jau Latvijā ir drošāk.”

*Ja esat nolēmuši laulību dokumentus parakstīt Latvijā bez īpašas ceremonijas, izlemjot, kurš būs jūsu īstais mīlestības svinēšanas datums, ieklausieties savā sirdī! Tam nav jābūt datumam, kad parakstīti papīri, ja jūtat, ka nozīme ir mirklim, kurā piedzīvojāt īstās kāzas – laulības saišu noslēgšanas rituālu, “jā” vārda teikšanu tuvāko cilvēku klātbūtnē.

*Alise iesaka rīkot mazas kāzas. Ja tomēr ir vēlme rīkot iespaidīgu ballīti ar 70 viesiem, jārēķinās, ka ierobežojumi var rasties. Viens no risinājumiem ir sagatavot gan pilno, gan mazo viesu sarakstu un visiem uzreiz ielūgumus nesūtīt.

kāzas ārvalstīs covid alise kolosova
Foto: ILZE OSE / Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA

*Boutique Event Planning patreiz ārvalstu kāzas organizē tikai kopdarbā ar jau pārbaudītiem ārzemju kāzu pakalpojumu sniedzējiem Bali, Itālijā un Francijā, izvēloties partnerus gan lokācijai, gan tehniskajam izpildījumam un ēdinātājiem. Turklāt izpētīt jaunas vietas šobrīd ir salīdzinoši sarežģīti, jo ir viesnīcas un villas, kuru darbība pārgājusi uz sezonas darbu, līdz ar to – tās šobrīd nav iespējams apskatīt.

*Ja pāra sākotnējais sapnis bija par citu lokāciju, Boutique Event Planning piedāvā apskatīt līdzvērtīgu alternatīvu, vietas, ar kurām šajos sarežģītajos Covid ierobežojumu laikos sastrādāties būs droši. Klientiem tiek piedāvāts apskatīt video un fotogrāfijas jau no organizētām kāzām, lai atvieglotu lēmuma pieņemšanu.

Foto: ILZE OSE / Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA

*Ko tad, ja ideja par kāzām ārvalstīs radusies spontāni un ir vēlme to realizēt jau pēc mēneša? Alise stāsta: “Ceļošana ir kļuvusi sarežģītāka, ar to jārēķinās, bet tas ir tā vērts! Cītīgi jāseko līdzi katras valsts noteikumiem – vienā valstī ir vajadzīgs Covid tests, citā – ne, vienā valstī jāievēro pašizolācija, citā – ne. Varam plānot procesu, bet var gadīties, ka pēc dažām nedēļām kāzas Ibicā vairs nav realizējamas. Jāņem vērā apstākļi – piemēram, Francijā pēc pulksten 20:00 ir komandantstunda, tas nozīmē, ka svinēt līdz pusnaktij vienkārši nebūs iespējams.

kāzas ārvalstīs covid alise kolosova
Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA

Šobrīd jābūt ļoti kreatīviem. Tās var būt, piemēram, rituālas kāzas mežā tikai tuvākajiem ģimenes locekļiem.

Es ieteiktu fokusēties uz intīmām kāzām.

Ja ir svarīgi, ka šis notikums tiek realizēts tuvākajā laikā, vērts atkāpties no plāniem par simts cilvēkiem pilī. Jāizvērtē, kāpēc šis notikums mums ir svarīgs, kādēļ to ir svarīgi realizēt tieši tagad? Ja svarīgi ir tieši tagad, tātad tā priekš mums ir vērtība. Kāzu koncepciju minimizējam – lūdzam mazāk viesus, nerīkojam pasākumu līdz rītam, izmantojam laiku, kurā ļauts aktīvi darboties, piemēram, rīkojot laulību ceremoniju saullēkta laikā.

kāzas ārvalstīs covid alise kolosova
Rīkotājs: BOUTIQUE EVENT PLANNING BY ALISE KOLOSOVA

Fokusējamies uz pasākumu brīvā dabā un dienas laiku – intīmāku un kodolīgāku pasākumu, kurš visticamāk kļūs vēl īpašāks, nekā izsapņotās lielās kāzas. Bonuss mazām kāzām – par to pašu budžetu var noorganizēt daudz kvalitatīvāku pasākumu ar personiskāku efektu, veltot finansiālos līdzekļus tām pozīcijām, kurām citkārt varbūt budžetā līdzekļu pietrūktu.”

Lasi arī interviju: KĀZU RĪKOTĀJA ALISE KOLOSOVA: MANS DRAIVS IR PIEDZĪVOT!

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: ILZE OSE


Lasi arī: PLĀNOJAM KĀZAS ĀRVALSTĪS: IETEIKUMI, KAS JĀŅEM VĒRĀ

Citi Raksti