Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PANTONE KRĀSAS 2021 INTERJERĀ – KĀ IZMANTOT GUDRI

PANTONE KRĀSAS 2021 INTERJERĀ – KĀ IZMANTOT GUDRI

Pantone krāsu institūts par 2021. gada krāsām izsludinājis izgaismojoši dzelteno un noturīgi pelēko. Pelēko interjerā esam raduši izmantot gana plaši, savukārt dzeltenā krāsa interjerā – tas var būt izaicinājums! Ieskatāmies idejās, kādi ir triki, lai dzeltenā krāsa interjerā kļūtu par pievilcīgu un acis priecējošu odziņu!

Interjera krāsas 2021

Stabilitāte un dabas spēks, dzīvesprieks, saules gaisma un cerība – tāda ir simboliskā Pantone 2021 krāsu būtība. Un to varam ieviest arī savā interjerā. Krāsu izvēles eksperti atgādina, ka šajā ieilgušajā ierobežojumu laikā dzeltenās krāsas sniegtais prieks mums šogad ir vajadzīgs it īpaši. Turklāt daļu ikdienas aizņem sociālie tīkli, kuros ievietotām fotogrāfijām dzeltens ir kā radīts! Dzeltenie toņi ir koši un burtiskā nozīmē “izlecoši”, līdz ar to – tie fotogrāfijas darīs krietni vien pamanāmākas.

pantone krasas 2021 interjera
Foto: PANTONE

Dzeltenie akcenti

  • Koši dzeltens un mirdzoši dzeltens ir karaliskas krāsas, kas izskatīsies dizainiski pievilcīgi, ja tās ieviesīsi mazās devās, akcentos – tie var būt dekoratīvi spilveni, vāzes, lampa, miniatūras gleznas un citi dekoratīvi priekšmeti vai pat paklājs.
  • Lai gan dzeltena krāsa nudien ir pozitīvi uzlādējoša, lietota lielos laukumos tā var šķist uzmācīga un pat nomācoša. Un jāatceras, ka telpas, kurās uzturamies ikdienā, der iekārtot mierīgos toņos, lai jūtamies labi ilgtermiņā.
pantone krasas 2021 interjera
Foto: DOMINO.COM
  • Ja jūti, ka dzeltens ir tavējais, un vēlies to ieviest vairāk kā neliela izmēra detaļās, lielisks vidusceļš un risinājums būs dzelteni samta atzveltņu krēsli vai gaisīgi aizkari. Šeit vari spēlēties ar auduma faktūrām.
  • Izcili piemērota zona dzeltenu akcentu ieviešanai ir virtuve. Tie var būt trauki, tējas krūzes, dvieļi vai puķupods. Izteiksmīgu un fotogēnisku efektu iegūsi, audzējot garšaugus dzeltenā puķu podā.
  • Savukārt, ja vēlies dzelteno ieviest savā interjerā īslaicīgi – kur vēl praktiskāks risinājums, kā dzelteni ziedi un augļi, kurus salikt skaistos traukos!
  • Sienu krāsošanai dzeltenais gan nebūs īsti piemērots – atspīdums, ko rada dzeltena siena, mainīs ādas krāsu uz dzeltenīgu un pat zaļganu.
  • Apvienojot abas gada krāsas, pelēko un dzelteno, iegūsi perfekto pāri! Dzelteni akcenti un pelēka fona izskatās īpaši saderīgi.
pantone krasas 2021 interjera
Foto: PLANETE-DECO.FR

Pelēko padarīt interesantu

  • Šķietami garlaicīgā fona krāsa var kļūt arī par lielisku akcentu. Efektīgi izskatīsies kombinētas dažādas pelēkā tekstūras, piemēram, mājas tekstila izstrādājumos. Savukārt, ja vēlies, lai pelēkais izskatās efektīgi arī tavā Instagram kontā, dizaineri iesaka ieviest mājas interjerā senlaicīga izskata keramikas podus – tajos vari uzglabāt gan pārtiku, gan našķus, gan saimniecībā noderīgus sīkumus, vai arī ieviest pelēku keramikas aksesuāru tikai un vienīgi dekoratīvos nolūkos, papildinot kompozīciju ar pelēkiem svečturiem citā tonī.
  • Ja pelēko izvēlies fonam, to vari padarīt interesantāku, piešķirot tekstūru – piemēram, vienai no istabas sienām.
  • Lielisks akcents būs koši un krāsaini ziedi pelēkā vāzē. Pelēkais ietvars ziedu toņus izcels vēl vairāk.

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: TOM LEIGHTON

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: 2021. GADA KĀZU KRĀSU TENDENCES

Citi Raksti