Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Grieķijas kultūra ir neizsīkstošs iedvesmas avots mākslā, literatūrā un modē. Seno grieķu tērpos ir kaut kas vienkāršs, dabiski skaists un, pareizi apspēlējot to elementus, tie var kalpot kā iedvesma mūsdienīgai kāzu kleitai. Grieķijas iedvesmota kāzu kleita lieliski iederēsies daudzveidīgā kāzu tematikā - no pludmales kāzām līdz kāzām brīvā dabā un pat formālām kāzām.

Klasiskas grieķu kleitas kāzām

Antīkā Grieķija saistās ar brīvi krītošiem, drapētiem un dažādā veidā saspraustiem tērpiem. Aplūkojot šos tērpus, rodas iespaids, ka audums grieķu tērpos ir paredzēts nevis auguma nosegšanai, bet gan ķermeņa izcelšanai. Antīkās Grieķijas tērpus pārlaicīgus un elegantus padara tas, ka tie organiski ieskauj ķermeni, sekojot gan tā formām, gan kustībām. šie tērpi nav stīvi, gluži pretēji, vieglie, plīvojošie audumi visā krāšņumā atklājas tieši kustībā. šīs iezīmes, kas padara seno grieķu tērpus tik izcilus savā vienkāršībā, ir lieliskas vadlīnijas, kurām sekot kāzu kleitas izvēlē arī mūsdienās, jo ikviena līgava vēlas izcelt ķermeni, bet justies brīvi.

Senajā Grieķijā sievietes valkāja galvenokārt divu veidu tērpus. Viens no tiem ir peplos jeb vienkāršs, taisnstūrveida vilnas auduma apģērba gabals, ko sasprauda uz pleciem. Audumu varēja salocīt, drapēt dažādos veidos, tam apakšmalā bija dekoratīva josla. Otrs, kitons, bija līdzīgs peplosam, bet no vieglāka auduma, visbiežāk lina. Tas sastāvēja no diviem gabaliem, ko sastiprināja uz pleciem un viduklī apjoza ar jostu. Tas varēja būt gan garš, gan īss, bet vēsākā laikā tam pa virsu varēja vilkt īsāku tuniku. šos tērpus varēja papildināt ar himatonu, ko aukstākā laikā valkāja tiem pa virsu.

Tērpi: DIOR

Neatņemama sastāvdaļa bija dažādi funkcionālie aksesuāri - saspraudes, brošas, jostas, ar ko nostiprināja tērpus. šie mūsdienās kāzu modē ir ne tik bieži lietoti aksesuāri, tādēļ oriģināla izvēle būtu papildināt kāzu kleitu ar kādu greznu saspraudi. Tērpi parasti bija gaiši, neitrālās un dabas toņu nokrāsās. Bet tos papildināja dažādi raksti un izšuvumi. Ja vēlies atsvaidzināt klasiski balto kāzu kleitu ar interesantām detaļām, iedvesmojies no senajiem grieķiem un papildini to ar dekoratīvām joslām, smalkiem rakstiem un interesantas tekstūras audumiem.

Protams, Senajā Grieķijā, tāpat kā visos laikos, pastāvēja atšķirības starp ikdienas un svētku apģērbu, tāpat arī augstāko sabiedrības slāņu pārstāvji valkāja tērpus no izsmalcinātākiem audumiem un vairāk rotājumiem. Svarīgas bija arī rotas - sudraba, zelta, no dažādiem dārgakmeņiem un stikla pērlītēm. Grieķisku līgavas tēlu rada arī brīvs matu sakārtojums, ko papildina bizītes, matadatas un diadēmas.

Tērpi: DIOR

Kāzu kleita dievietei

Grieķu mitoloģija ir kā Pandoras lāde - to pēta un no tās iedvesmojas daudzi, no vēsturniekiem līdz psihologiem, arhetipu pētniekiem un literātiem. Grieķu dievietes ir izcils iedvesmas avots kāzu kleitu dizaineriem un līgavām, jo tas, kā dievietes tiek attēlotas, atspoguļo viņu raksturu un būtību. Ikviena līgava kāzu dienā vēlas uzvilkt ne jau vienkārši skaistu kleitu, bet gan tērpu, kas atspoguļo viņas personību.

Gudrības dievieti un karotāju Atēnu visticamāk varētu sastapt vienkāršā un ērtā kitonā, papildinātu ar bruņnieciskiem elementiem un rotām. Arī Artemīda, meža un medību dieviete, un Dēmetra, zemkopības un dabas dieviete, visērtāk justos kitonā, garumā līdz ceļiem. Turpretī mīlas dievieti Afrodīti attēlo smalkos zīda audumos, kas izstaro jutekliskumu, maigumu un trauslumu. Taču Hērai kā laulības dievietei piestāv garš, drapēts karalisks kitons, ko papildina grezna galvas rota, kronis vai diadēma. Persefone ir mūžam mainīga, jo atbild par gadalaiku maiņu, tādēļ viņas tēlā iederas apmetņi, kurus uzvilkt vai novilkt, atkarībā no laikapstākļiem.

Tērpi: DIOR

Grieķu stila kāzu kleitas

Grieķija asociējas ar nesteidzīgu un nepārsātinātu dzīvesstilu, prasmi novērtēt un izbaudīt vienkāršo un skaisto. Ne velti grieķu mākslā centrā ir ķermenis un tā skaistums. Arī grieķu stila kāzu kleita ķermeni apvij veidā, kas izceļ ķermeņa aprises. Protams, brīvos un plīvojošos tērpus iedvesmojis Grieķijas siltais klimats, bet tikpat labi tās valkājamas arī vēsākā klimatā, papildinot ar papildus apģērba kārtu. Grieķijas iedvesmota kāzu kleita ir ne tikai estētiska un eleganta, bet tā liek justies brīvi, izbaudīt sevi un kāzu dienu.

Meklē savu īsto grieķu stila kāzu kleitu šeit: KĀZU KLEITAS

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti