Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KAS JĀŅEM VĒRĀ, DODOTIES PRECĒTIES UZ OTRU PASAULES MALU?

KAS JĀŅEM VĒRĀ, DODOTIES PRECĒTIES UZ OTRU PASAULES MALU?

Esam rakstījuši par dažādiem eksotiskiem kāzu galamērķiem, kas pēdējo gadu laikā kļuvuši arvien populārāki. Tomēr, lai arī uz kuru pasaules malu esat ieplānojuši doties, lai apprecētos, visām destination weddings jeb galamērķu kāzām vienmēr ir kaut kas kopīgs, proti, pārlidojumi un nereti arī tālais ceļš.

Pieturvieta starp daudzajiem pārlidojumiem

Irina un Raivis apprecējās vienā no skaistākajām lokācijām visā pasaulē – uz salas Bora Bora. Viņi atzīst, ka tā esot īsts paradīzes nostūris, bet prasa arī ilgu ceļošanas laiku.

“Tālais ceļš un tajā pavadītais laiks var šķist ļoti nogurdinošs, tādēļ ir vērts padomāt par kādu pieturvietu starp garajiem pārlidojumiem.

Mēs paši pāris dienas pavadījām Losandželosā, apciemojot draugus. No Rīgas līdz Bora Bora salai mums bija jāveic pieci pārlidojumi vienā virzienā un vēl viens pārbrauciens ar ātrgaitas laivu, lai nokļūtu no Bora Bora lidostas līdz mūsu kāzu vietai – Four Seasons Resort,” atceras Irina.

Neizlaist kāzu kleitu no rokām

Irina iesaka, dodoties ceļā uz kāzu ceremonijas galamērķi, neizlaist no rokām savus kāzu tērpus šī vārda tiešākajā nozīmē.

“Ja lidojums ir ar vairākām pārsēšanām, pastāv bagāžas nozaudēšanas risks. Pat arī tad, kad jūsu bagāža tiks atrasta un jums nogādāta, var gadīties, ka jūs jau būsiet aizlidojuši prom uz citu vietu un kāzu dienā paliksiet bez saviem tērpiem.

Tāpēc iesaku kāzu kleitu līdz ar uzvalku ņemt līdzi lidmašīnas salonā, kā arī aksesuārus, piemēram, kāzu apavus – rokas bagāžā. Visu pārējo bagāžas nozaudēšanas gadījumā var noorganizēt uz vietas, taču nekas nesabojās kāzas tik ļoti, kā līgavas izsapņotās kāzu kleitas pazušana,” pārliecināta Irina, iesakot izlasīt izvēlēto aviokompāniju kāzu kleitu pārvadāšanas noteikumus – ir dažas aviokompānijas, kas pieprasa iegādāties tai atsevišķu sēdvietu lidmašīnā.

Runājot vēl par kāzu kleitu un tās pārvadāšanu, Irina piekodina padomāt arī par to, kā un kādā stāvoklī tā tiks nogāda atpakaļ mājās.

“Ja spontāni esat nolēmuši ļauties kāzu fotogrāfa pierunāšanai uz netradicionālu fotosesiju ar lēkšanu ūdenī tērptiem kāzu kleitā un uzvalkā vai līdzīgām aktivitātēm, kas paredz kāzu tērpu sasmērēšanu, iesaku laicīgi padomāt, kā jūs tos transportēsiet atpakaļ – lidmašīnas salonā vai arī nododamajā bagāžā, cik izmaksās ķīmiskā tīrīšana viesnīcā un citi praktiski jautājumi,” iesaka Irina.

Kāzu fotosesija un alkohols nesader kopā

Domājot par kāzu fotosesiju, Irina rekomendē līgavai un līgavainim nelietot alkoholu līdz brīdim, kad oficiālā fotografēšanās daļa ir galā.

  1. “Pirmkārt, arī nelielu reibumu no vienas šampanieša glāzes, kura tika izdzerta līgavas pucēšanās laikā, ir iespējams saskatīt fotogrāfijās – to, iespējams, nemānīs tie, kam rādīsiet kāzu bildes, taču jūs paši to noteikti varēsiet pateikt.
  2. Otrkārt, alkohols, kā zināms, sniedz atslābumu un atraisa cilvēkus, dažreiz par daudz, tādēļ ir svarīgi, lai, skatoties bildes, nesanāktu nedaudz nožēlot, ka ļāvāties kārdinājumam “noņemt stresu” ar alkoholu.
  3. Treškārt, būt kristālskaidram tik skaista notikuma laikā ir pavisam citas sajūtas – tās ir 100 procentīgas sajūtas “šeit un tagad”,” tā Irina.

Ne visi rekvizīti var būt pieejami

Precoties eksotiskajos galamērķos, jāņem vērā, ka visi izsapņotie rekvizīti var nebūt pieejami. “Mums bija smieklīgs atgadījums ar baloniem. Vēlējāmies nofotografēties ar daudz krāsainajiem ar hēliju pildītajiem baloniem, kas varētu šķist diezgan parasts rekvizīts kāzās. Taču tie, kuri zina, ko nozīmē dzīve uz eksotiskas salas, saprot, ka ļoti daudzas lietas nav pieejamas, salīdzinājumā ar dzīvi lielajās pilsētās.

Tāda “neparasta” lieta izrādījās hēlija gāze balonu uzpildei. Izklausās dīvaini, bet neviens pirms mums to nebija darījis Bora Bora salā iepriekš.

Mūsu kāzu plānotāja Aurelie apgrieza kājām gaisā visu Franču Polinēziju, bet kaut kādā veidā pamanījās dabūt dažus litrus hēlija gāzes. Viņa lika mums svinīgi apsolīt, ka mēs balonus turēsim cieši rokās un nelaidīsim gaisā, jo tas var traucēt iekšsalu aviāciju un izraisīt negadījumu. Mēs turējām savu vārdu!” stāsta Raivis.

FOTO: ANNA, CUISHILE, HELENE HAWARD, GATIS LOČMELIS, KRISTĪNE GRĪNVALDE, OLIVIER DE RYCKE, REINIS MELIORANSKIS
Citi Raksti