Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Itālija ir ne vien daudzu pāru iekārots kāzu galamērķis – itāļu kultūra iedvesmo kāzu tematiku arī Latvijā. Piedāvājam idejas, kā kāzās iedzīvināt itāļu nepiespiesto dzīvesstila estētiku.

Itālijas noskaņas var uzburt visdažādākajā vidē

Izvēlētā kāzu svinību vieta lielā mērā noteiks to, kāda noskaņa valdīs svinībās. Itālijas tematika ir pateicīga ar to, ka to iespējams iedzīvināt gan senatnīgā viduslaiku, gan krāšņā baroka arhitektūrā. Tāpat svinībām itāļu stilā lieliski būs piemērotas svinību vietas zem klajas debess – nojumē dabas ielokā vai pludmales smiltīs.

Itāļu kāzu svinībām ir raksturīgas vakariņas zem klajas debess. Latvijas laikapstākļos uz šādu scenāriju nevar paļauties, noteikti ir nepieciešams plāns B, taču, ja laikapstākļi lutina, nekas tā neiemieso itāļu dzīvesstilu kā vakariņas svaigā gaisā. Ja negribas riskēt, drošāks scenārijs pavisam noteikti būs kāzas telpās, tādēļ varat pārvērst kādu Latvijas muižu par itāļu villu un sarīkot ceremoniju dārzā, bet vakaru turpināt telpās.

Svinību vieta: LIEPUPES MUIŽA

Pēcpusdienas vai vakara kāzas itāļu stilā

Kāzu organizēšana ir jautājums, kam itāļi nereti pievēršas daudz relaksētāk nekā latvieši. Vairums kāzu notiek pēc tradicionāla un ierasta scenārija, tādēļ nav nepieciešams daudz ko izdomāt no jauna. Visbiežāk svinības noris vienā lokācijā. Ceremonija notiek vēlā pēcpusdienā, tai seko kokteiļu stunda un vakariņas. No kāzu konceptiem tieši pēcpusdienas vai vakara kāzas visvairāk atbildīs itāļu kāzu svinību tradīcijām.

Tas, ka svinības sākas vēlāk un nav nepieciešams dienas gaitā pārvietoties starp ceremonijas, kāzu pieturu un svinību vietu, nodrošina to, ka gan pāris, gan viesi būs daudz enerģiskāki un ne tik saguruši kā pēc garas kāzu dienas ar dažādām aktivitātēm dažādās vietās. Savā ziņā pēcpusdienas kāzu koncepts iemieso itāļu dzīves uzskatus – neko nesarežģīt un vienkārši baudīt.

Foto: DOS MAS EN LA MESA

Vidusjūras reģionam raksturīgas kāzu dekorācijas

Kāzu floristikā Vidusjūras reģionā tiek izmantoti ziedi košās krāsās, piemēram, sarkanā, oranžā, dzeltenā, tiek jaukti dažāda izmēra un tekstūras ziedi, kas ziedu kompozīcijas padara ļoti dabiskas. Parasti tās ir ļoti pārdomātas, ir dažas centrālās kompozīcijas, kas piesaista uzmanību, bet kopumā kāzu galda kārtojums tiek papildināts ar dabiskām, bet minimālistiskām ziedu kompozīcijām. Vidusjūras valstīs ziedi ir dārgi un vasaras kāzu karstumā tie ātri novīst, tādēļ tie dekorācijās tiek lietoti ļoti pārdomāti.

Itāļi mīl klasiskos kāzu ziedus – rozes, lilijas, peonijas, kas visi apveltīti ar spēcīgu simbolismu. Plaši tiek izmantoti olīvu zari un apelsīna ziedi, jasmīns, kā arī dažādi citrusaugļi. Šībrīža aktualitāte – dažādu augļu izmantošana kāzu dekorācijās – ļoti labi iederēsies Vidusjūras stila kāzu noformējumā.

Foto: REDAMANCY PHOTO AND FILM

Runājot par olīvu zariem un apelsīnu ziediem, – var izmantoto dažādas Latvijā pieejamas zaļumu alternatīvas. Kāzu noformējums ar zaļumiem un ziedošiem zariem piešķirs kāzām dabisku noskaņu. Vidusjūras reģionā ļoti populāri ir kāzu noformējumā izmantot dažādus terakotas un keramikas izstrādājumus – podus, krūkas, vāzes un tamlīdzīgi. To visu lieliski var iekļaut kāzu noformējumā ar Latvijā.

Itāļu virtuve kāzās

Viens no iemesliem, kādēļ daudzi pāri izvēlas svinēt kāzās Itālijā, ir ēdiens. Nevienam nav šaubu par to, ka itāļu virtuve ir tiešām izcila. Arī paši itāļi uzskata, ka ēdiens kāzās ir viens no svarīgākajiem elementiem – nereti pēc kāzām visplašāk tiek apspriesta tieši kāzu maltīte. Ja kāzas nav iespējams svinēt Itālijā, tad Itāliju var atvest uz Latviju – ir ne mazums izcilu itāļu restorānu, piemēram, Piazza Italiana Riga.

Restorāns: PIAZZA ITALIANA

Iesāciet vakaru ar aperitivo, turpiniet ar picu, pastu vai izsmalcinātām jūras veltēm. Itāļu virtuve piedāvā ēdienus dažādām gaumēm un kāzu maltītes konceptiem. Arī desertu izvēle ir plaša – tiramisu, cannoli, panna cotta un daudzi citi. Kopā ar desertiem var pasniegt kvalitatīvu itāļu espresso. Protams, kāzu maltīti lieliski papildinās arī itāļu vīna selekcija. Daudzveidībai var piedāvāt arī citus itāļu kokteiļus un dzērienus, piemēram, Aperol Spritz, Negroni un Limoncello.

Radoša pieeja Itālijas tematikai

Kāzām izvēloties itāļu tematiku, ir viegli ieslīgt klišejās un atkārtot jau daudzkārt redzēto. Itāļu kultūra, dzīvesstils un estētika ir bagāta ar dažādiem atpazīstamiem simboliem, tādēļ papētiet dziļāk mēģiniet atrast pārsteidzošo itāļu kultūrā. Saprotiet, kas rezonē tieši ar jums un ko no tā visa vēlaties iekļaut savās kāzās.

Kāzu ielūgumi ar frāzēm itāļu valodā vai itāļu serenādes kā pārsteigums viesiem vakariņu laikā – veidi, kā iekļaut itāļu kultūras elementus kāzās ir daudz, tikai jācenšas to visu līdzsvarot un pasniegt gaumīgi, kā arī nepārcensties ar dekoratīviem kāzu aksesuāriem, kas mazinās autentiskuma sajūtu.

Foto: REDAMANCY PHOTO AND FILM

Elements, kas lieliski pasvītro un apvieno ikvienu kāzu tematiku, ir mūzika. No klasiskās mūzikas ceremonijā līdz itāļu disko ballītē – romantiskas kāzas itāļu stilā garantētas. Vēl viens būtisks elements ir gan viesu, gan līgavas un līgavaiņi tērpi, tādēļ viesiem var lūgt ierasties tā, it kā viņi dotos uz svinībām Itālijā, bet līgava var izvēlēties Itālijas iedvesmotu kāzu kleitu. Modes vēsture Itālijā ir neticami bagāti, katrā Itālijas reģionā ir savas kāzu apģērba tradīcijas, bet itāļu augstās modes nami diktē tendences visā pasaulē, tādēļ iedvesmas kāzu apģērbam itāļu kultūrā netrūkst.

Foto: DOS MAS EN LA MESA

Itāļu kāzas ir neaizmirstama pieredze, tajās valda spēcīgas tradīcijas, sirsnība un kaislība – to visu varat kultivēt un izjust arī savās kāzās Latvijā. Itāļi pievēršas būtiskajam – ērtībām, ko nodrošina ceremonija un svinības vienā lokācijā, izcilam ēdienam, skaistām, bet ne pārspīlētām dekorācijām un dzīvajai mūzikai. Pēc tam jau atliek tikai to visu baudīt.

Ja plāno kāzās Itālijā vai vēlies iedvesmoties kāzām itāļu stilā, ielūkojies kāzu medijā BRIDE LIFESTYLE.

Foto: SAUKANS PHOTOGRAPHY

Raksta autore: Renāte Berga

Foto: Daniele Torella Photography, Saukans Photoography, Dos Mas En La Mesa, Redamancy Photo And Film

Restorāns: Piazza Italiana

Kāzu svinību vieta: Liepupes Muiža

Citi Raksti