Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Pastāv teiciens, kas par daudz, tas par skādi. Tas pavisam noteikti attiecināms arī uz kāzu svinību vakara daļu. Tomēr lielais jautājums ir, kā veiksmīgi saplānot vakara saviesīgo daļu, lai tā būtu nepiespiesta, interesanta un tajā valdītu brīva atmosfēra?

LĪGAVĀM piedāvā vairākus padomus, kas noteikti noderēs, plānojot savas kāzu svinības.

Fotogrāfijas ar viesiem visa vakara gaitā

Kāzu ceremonija ir notikusi, jūs esat pateikuši viens otram savus “JĀ” vārdus un seko lielais jautājums: ko tālāk?

Nereti esam pieraduši, ka tradicionālais scenārijs nosaka:

  1. pirmais šampanieša tosts ar viesiem,
  2. nelielas uzkodas
  3. un kopīga fotografēšanās.

Ja kāzas ir lielas, tas var aizņemt patiesi daudz laika, īpaši, ja katrs viesis vai pāris vēlas nobildēties ar līgavu un līgavaini. Tādēļ pirmais darbs, kas noteikti būtu jāizdara – jāsaskaņo ar fotogrāfu, kurā brīdī šo kopbilžu laiku labāk organizēt. Kāzu rīkotāja Inga Bērziņa / bannté norāda, ka pēdējā laikā jau par sava veida tendenci kļūst jaunā pāra un fotogrāfa lēmums pēc ceremonijas saorganizēt tikai viesu kopbildi un dažas fotogrāfijas ar ģimenes locekļiem vai viesiem, kas nepaliks uz vakara svinīgo daļu.

Savukārt ar pārējiem viesiem kopbildes tiek organizētas vakara gaitā. “Paši jaunlaulātie un arī kāzu fotogrāfi ir sapratuši, ka kopbildes ar pāri var organizēt visa vakara gaitā – tad arī tās būs daudz interesantākas. Protams, šādam vakara scenārijam noteikti ir nepieciešama arī kāzu vadītāja iesaiste – viņam vakara gaitā vajadzētu atgādināt viesiem par iespēju nofotografēties ar pāri, un lūgt pašiem pāri un fotogrāfu kādā brīdī “noķert”,” stāsta Inga Bērziņa.

Vakariņu laiks uzrunām un apsveikumiem

Kāzu vakara svinības kā ierasts sākas ar vakariņām, kuru laikā nereti vakara vadītājs (ja to nav izdarījis jau iepriekš jaunā pāra izbraukuma laikā) organizē nelielas aktivitātes viesu iepazīstināšanai, kā arī tas ir laiks, kad visbiežāk notiek saviesīgas sarunas, uzrunas un uzsaucieni jaunajam pārim.

“Vakariņu laiks, gluži tāpat kā visa vakara saviesīgā daļa, arī ir vismaz aptuveni jāsaplāno.  Vadītājam ir jāzina, cik ilgs laiks paredzēts starp vakariņu kārtām, lai viņš saprastu, kādas aktivitātes viņam nepieciešams ieplānot.

Protams, ne visas ir jāiekļauj scenārijā, bet rezerves variantiem ir jābūt. Es vienmēr aicinu pārus jau iepriekš kāzu viesiem nodot manus kontaktus, lai viņi varētu ar mani sazināties, ja ir nolēmuši teikt kādu publisku apsveikumu vai sniegt priekšnesumu kāzās.  Tādā veidā mēs jau kopā ar vadītāju varam rēķināties, cik daudz laika tas paņems, kā arī ar viesiem nolemt, kurā brīdī viņi justos vislabāk šīs savas idejas īstenot.

Ja nesanāk sazināties ar organizatoru pirms kāzām, tad kāzu dienā pirms vakariņām būtu pieklājīgi, ja viesi pieietu pie vadītāja un brīdinātu, ka ir sagatavojuši kādu pārsteigumu, priekšnesumu utml. Tādā veidā arī vadītājs viņus spēs pieteikt un būs gatavs notiekošajam,” norāda Inga.

Viņa arī uzsver, ka reizēm kāzās ir viesi, kas sagatavojuši kādu garu spēli vai aktivitāti to nesaskaņojot ar organizatoru, kā rezultātā visa vakara svinīgā daļa var tikt iekavēta pat par vairākām stundām. Tieši tādēļ – šādas aktivitātes vienmēr labāk atrunāt ar iesaistītajiem cilvēkiem, lai arī viņi būtu lietas kursā par tām.

Mičošana jau pirms pusnakts

Pēc vakariņām viebiežāk seko jaunā pāra pirmā deja (protams, ja pāris nav vēlējies to dejot jau pirms vakariņām vai kādēļ gan ne – pat uzreiz pēc ceremonijas), pēc kuras mūziķi paliek un spēlē savu pirmo taimu.

“Scenāriji vakara daļai var būt dažādi, bet es šajā sezonā pāriem tomēr iesaku mičošanu, kas nereti ir mierīga, pieklusināta un ar pavisam citu sajūtu kā pārējā vakara daļa,

organizēt to jau plkst. 11, kad viesi vēl nav noguruši un nebūtu “jāsalauž” vakara ballītes daļa uz 40 minūtēm vai ilgāk. Pēc mičošanas, savukārt, ap pusnakti var notikt kūkas griešana, un tad jau seko dejas kaut līdz rītam,” atlikušā vakara daļas scenāriju skaidro Inga Bērziņa.

Visas aktivitātes nepieciešams saskaņot ar organizatoru, vadītāju vai vedējiem

Vakara gaitā, īpaši vasaras kāzās, kāzu fotogrāfs, visticamāk, vēlēsies jauno pāri kaut uz 15 minūtēm nofotografēt vakara saules apgaismojumā – arī šo laiku iepriekš vajadzētu pārrunāt ar fotogrāfu un vakara vadītāju, lai tajā laikā nebūtu ieplānotas kādas aktivitātes ar jaunā pāra piedalīšanos.

Tāpat nereti jaunais pāris pirms mičošanas vēlas pabūt vieni, noskaņoties gaidāmajam, iegūt īsto sajūtu, tādēļ, ja šāda vēlme ir, tad arī to vajadzētu saskaņot ar organiztaoru, vakara vadītāju un vedējiem. Gluži tāpat, ja viesi paredzējuši īstenot tādas tradīcijas, kā “līgavas zagšana” un citas.

Galerijas foto: LIENE PĒTERSONE, LINDA LAUVA, VIKA ANISKO

Kāzu rīkotājs: BANNTÉ

Citi Raksti