Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Bildinājums savā būtībā ir simbolisks žests, ar ko apliecināt, ka esat gatavi nākamajam posmam - laulībām. Tas ir liels solis, tādēļ saderināšanās gredzena izvēle mēdz sagādāt ne mazums stresa. No vienas puses, saderināšanās gredzenam ir romantiska vērtība, bet, no otras, sabiedrības spiediens, pastāvošie priekšstati un mārketings mīlestības vērtību pārvērtis naudas izteiksmē. Lai saprastu, kas saderināšanās gredzena izvēlē ir būtiskākais, apskatīsim ar to saistītos praktiskos un emocionālos aspektus.

Dimanti - meiteņu labākie draugi?

šodien atbilde uz šo jautājumu vairs nav viennozīmīga. Lai gan ierasti saderināšanās gredzenu iztēlojamies lielu un mirdzošu, mūsdienās, izvēloties rotas, arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta to izcelsmei - vai cēlmetāli un dārgakmeņi tiek iegūti godīgā un ētiskā ceļā. Kā noskaidrot gredzena izcelsmi? Patiesībā atbilde ir visai vienkārša - ja izvēlētā zīmola mājaslapā nav attiecīgās informācijas vai ja juvelieris to nespēj sniegt, tad vēlams izvēlēties citu zīmolu vai juvelieri, jo mūsdienās tas ir kļuvis par standartu - spēt klientam atklāti izstāstīt par šiem aspektiem. Tāpat arī vēlams ieguldīt nedaudz laika, lai papētītu konkrēto zīmolu, jo katram rotu izgatavotājam ir savs stāsts un vērtības. Tā kā gredzens ir pirkums uz mūžu, būtiski, ka juveliera pieeja un pārliecības jums ir saprotamas. Tāpat, varbūt jums ir svarīgs skaļš zīmola vārds, par kuru parasti nākas piemaksāt, bet varbūt par līdzīgu cenu iespējams iegādāties cēlāku gredzenu no mazāk atpazīstama zīmola.

Protams, kvalitatīvi un prasmīgi apstrādāti briljanti ir mūžīga un pārbaudīta vērtība, tādēļ, ja paliekat pie šīs klasiskās vērtības, jāpainteresējas par dimanta krāsu, tīrību, formu un svaru, kas nosaka to vērtību, lai būtu pārliecināti, ka maksājat par attiecīgu kvalitāti. Ja tomēr vēlaties ko pieejamāku, arvien lielāku popularitāti gūst laboratorijās audzēti dimanti, kas, starp citu, ir arī videi draudzīgāki. Izvēloties tos, tomēr jāņem vērā, ka tie ir samērā jauni, tādēļ nav zināms, kāda būs to vērtība nākotnē. Tas ir svarīgi, ja gredzenu redzat ne tikai kā simbolisku, bet arī kā finansiālu ieguldījumu, kas, iespējams, tiks nodots arī nākamajām paaudzēm. Ja svarīgs ir saderināšanās gredzena mirdzums, nevis tā ekskluzivitāte, varat apsvērt arī mākslīgi radīto spožu moisanītu, populārāko dimantu aizstājēju, un pusdārgakmeni cirkoniju.

Sniedzot vēl vienu atbildi uz jautājumu, vai dimanti ir meiteņu labākie draugi - tas atkarīgs no konkrētās meitenes. Vienai romantisks bildinājums ar spožu gredzenu ir svarīgs žests un viņa ar lepnumu to ikdienā valkās, taču cita tās uzskatīs pār liekām ārišķībām un jutīsies neērti, ikdienā valkājot kliedzošu dārgakmeni.

Meklē savu īsto saderināšanās gredzenu šeit: LAULĪBU UN SADERINĀšANĀS GREDZENI

Lasi arī: UZ KURAS ROKAS NĒSĀT GREDZENU?

Saderināšanās gredzenu tendences

Protams, saderināšanās gredzens ir rota, kas tiks valkāta un glabāta visu mūžu, tādēļ tā izvēlē būtu galvenokārt jāvadās pēc personiskās gaumes un vēlmēm, tendences atstājot otrajā plānā. Tomēr ir dažas aktualitātes, kas noteikti izturēs laika pārbaudi.

šogad īpaši aktuāli ir ovālas formas dārgakmeņi, turklāt tiem obligāti nav jābūt dimantiem. Lai piešķirtu gredzenam individualitāti un krāsainību, var izvēlēties dažādus dārgakmeņus, populārākie ir smaragds, rubīns un safīrs, taču noteikti var izvēlēties arī citus, tikai tad īpaši jāpainteresējas par to cietību un izturību, lai to virsma nedeformētos un nesabojātos, ikdienā valkājot. Vēl aktuāli ir izvēlēties gredzenu ar diviem dažādiem dārgakmeņiem. Atgriežoties pie dārgakmeņu formas - tās mēdz būt dažādas, taču minētā ovālā forma patiesībā ir viena no ērtāk nēsājamām, jo tai nav asu malu, kas varētu kaut kur aizķerties.

Turpinot par dārgakmeņiem, šogad aktuāli ir arī gredzeni ar mazāka izmēra akmeņiem. Uzkrītošus zīmolu logotipus apģērbā un kliedzošus dārgakmeņus rotās pēdējā laikā nomaina quiet luxury jeb pieklusinātais luksuss, kas nozīmē, ka daudz lielāka uzmanība tiek pievērsta kvalitātei un pārlaicīgām, gaumīgām vērtībām. Turklāt liels un dārgs akmens ne vienmēr ir labāks - mazāku akmeni ikdienā būs daudz ērtāk valkāt. Tāpat arvien lielāku nozīmi gūs individualitāte un unikalitāte, tādēļ pāri aizvien biežāk izvēlas dimantus ar dažādām šķietamām nepilnībām - dažādu nokrāsu vai nelieliem piemaisījumiem.

Jau samērā nostabilizējusies tendence ir dažādu metālu izmantošana rotās, tādēļ nav jāuztraucas, ka izvēlētais gredzens varētu būt no cita materiāla nekā pārējās topošās līgavas rotas. Arvien biežāk tiek kombinēts, piemēram, baltais un dzeltenais zelts. Lai gan parasti iesaka laikus domāt par to, no kāda materiāla būs laulību gredzens, šodien tas vairs nav tik aktuāli, jo saderināšanās gredzens un laulību gredzens var būt no dažādiem materiāliem. Populārākie gredzenu cēlmetāli ir sudrabs, baltais, dzeltenais un rozā zelts, kā arī platīns.

Mantoti un individuāli gatavoti gredzeni

Gredzenam, kas nodots no paaudzes paaudzē, ir dziļi simboliska vērtība, tomēr ir rūpīgi jāizvērtē konkrētā situācija, lai tas nekļūtu par apgrūtinājumu. Ir jāpadomā par savām un topošās līgavas attiecībām ar ģimeni. Vienai tas būs pagodinājums - saņemt paaudzēs nodotu gredzenu, bet citai tas var kļūt par apgrūtinājumu, jo viņa nejutīs emocionālo saikni ar gredzenu. Var apsvērt iespēju mantoto gredzenu personalizēt, pamainot kādas tā detaļas. Mantoti gredzeni parasti ir vintage stilā, taču ne visas sievietes izvēlas valkāt šāda stila rotas. Tomēr, ja vintage atbilst topošās līgavas gaumei, tā ir atbildīga un apsveicama izvēle, jo vintage gredzeni ir videi draudzīgāki.

Individuāli gatavoti gredzeni, neapšaubāmi, ir ļoti īpaši. Taču, ja izvēlaties šādu gredzenu, jābūt spēcīgai pārliecībai par izvēlēto dizainu, jo šādus gredzenus nebūs iespējams samainīt vai atgriezt. Svarīgi izvēlēties arī prasmīgu juvelieri, kas spēs realizēt jūsu vēlmes labākajā iespējamajā formā. Starp citu, izvēloties gan juvelieri, gan gredzena zīmolu, jānoskaidro iespējas mainīt gredzena izmēru, to samainīt vai labot, kā arī apkopt un tīrīt. Vēl viena nianse, ko apspriest ar juvelieri, - vai gredzenu iespējams izgatavot no pārkausētiem cēlmetāliem. Iespējams, dzimtā glabājas kādas rotas, kuras iespējams pārkausēt, vai dārgakmeņi, ko izmantot gredzenā. Arī šādā veidā iespējams piešķirt gredzenam papildus sentimentālu vērtību.

Cik dārgam jābūt saderināšanās gredzenam?

Pastāv mīts, ka saderināšanās gredzena cenai būtu jābūt vismaz vienas mēnešalgas apmērā, vēlams, pat divu vai trīs. Tomēr tas ir sens mārketinga triks, kas nostabilizējies un radījis vispārīgu priekšstatu par to, cik vērtīgam būtu jābūt saderināšanās gredzenam. Ar šādu uzstādījumu cilvēki tiek mudināti tērēt vairāk, nekā viņi spēj atļauties. Drīzāk, nosakot budžetu gredzenam, jāņem vērā jūsu vērtības un finansiālā situācija, nevis jāseko abstraktiem standartiem. Protams, gredzens var kalpot kā statusa simbols un finansiālās turības apliecinājums, tomēr mūsdienās šādi simboli pamazām zaudē nozīmi un gredzenam daudz būtiskāka ir simboliskā nozīme. Varbūt gredzens ir no mazāk cēliem dārgakmeņiem, taču tam ir īpašs stāsts. Varbūt jums materiālās vērtības ir nebūtiskas. šīs ir nianses, kuras apdomāt, lai izdarītu apzinātu un finansiāli pamatotu izvēli.

Kas ir pagaidu saderināšanās gredzens?

Mīļotās vēlmju neuzkrītoša noskaidrošana vīriešiem sagādā ne mazums stresa. Var mēģināt rast situācijas, kurās neuzkrītoši parunāt par rotām un dārgakmeņiem, pajautāt viedokli par kādas paziņas saderināšanās gredzenu. Varbūt pat noskatīties kādu romantisku filmu, kuras laikā īpaši apspriest bildinājuma ainu. Iespējams, regulāri dāvini mīļotajai rotas un viņa tās saņem ar prieku, taču nekad nevar zināt - varbūt viņa to dara pieklājības pēc, bet patiesībā viņas gaume ir nedaudz atšķirīga. Saderināšanās gredzens tomēr ir īpaša rota un negribētos, lai topošā līgava to valkātu tikai tādēļ, lai neaizskartu mīļotā jūtas. Daudzi izvēlas prasīt padomu draudzenēm un radiniecēm, tomēr arī ar to jāuzmanās, lai draudzene neizpļāpātos, un jānovērtē, vai viņa tik tiešām pazīst iecerētās gaumi un neizvēlēsies gredzenu, kas patīk viņai pašai.

Labā ziņa vīriešiem - ir parādījusies tendence bildināt ar vienkāršāku un lētāku gredzenu, bet pēc bildinājuma kopā doties izvēlēties īsto saderināšanās gredzenu. Izvēloties šādu scenāriju, tiek saglabāts bildinājumā tik svarīgais pārsteiguma moments, bet nav jāsatraucas par to, vai iecerētajai gredzens no visas sirds patiks, jo viņai būs iespēja to izvēlēties pašai.

***

Ja tavu pirkstu rotā tūkstošus vērts saderināšanās gredzens - apsveicam! Ja esi bildināta, bet gredzens neatbilst tavai gaumei, to noteikti var labot, samainīt vai pielāgot, tikai ar pateicību un empātiju paskaidro savas vēlmes mīļotajam. Ja esat nolēmuši precēties, bet iztikt bez klasiskā bildinājuma ar gredzenu - arī perfekti! Lai arī kāds būtu vai nebūt gredzens, galvenais, ka zini, ka simboliskā veidā esat ar savu mīļoto cilvēku apstiprinājuši savu vēlmi uzsākt kopīgu laulības dzīvi.

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti