Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ja jūra, saule un vējš ir tavas stihijas, tad vasarā kaut reizi noteikti jādodas uz Liepāju. šī pilsēta ir īpaša ar to, ka vari pastaigāties pa Vecliepājas šarmantajām ieliņām, pēc tam pusdienot kādā urbānā ostas promenādes restorānā, piedzīvot romantiskus mirkļus Jūrmalas parkā un pēc brīža jau ar basām kājām bradāt pa pludmales smiltīm. Un tas viss - pastaigas attālumā.

Liepāja ir piemērota pilsēta kāzām, ja kāzu dienā vēlaties būt daudzveidīgā vidē. Kā zināms, pludmales kāzas ne vienmēr realitātē ir tik ideālas kā fotogrāfijās - ir daudz faktoru, kas ietekmē pāra un viesu labsajūtu - pārāk karstā laikā un spožā saulē būs nogurdinoši uzturēties pludmalē svētku tērpos, taču pārāk vējainā laikā būs auksti un viesiem būs grūti dzirdēt ceremoniju. Taču Liepājā varat izmantot visas pilsētas sniegtās priekšrocības un komfortu, bet neatteikties no kāda romantiska mirkļa pie jūras un doties uz pludmali tikai fotosesijā. Neuztraucieties, jūras klātbūtne ir sajūtama ikvienā pilsētas ielā - pat gaiss ir spirdzinošs un nedaudz sāļš.

Kāzas pie ūdens Liepājas promenādē

Liepāja atrodas starp ezeru un Baltijas jūru, ko pilsētas centrā savieno Tirdzniecības kanāls. Pa kanālu iespējams pārvietoties arī ar plostu un sarīkot uz tā pat nelielas svinības.

Lai gan turpat atrodas arī osta, tās teritorija organiski saplūst ar pilsētvidi un ap ostu valda īpaša atmosfēra, kurā savijas piejūras pilsētas šarms un industriālās būves, no kurām daudzās šodien mājo šiki restorāni un viesnīcas. Liepājas ostas promenādē var sarīkot oriģinālu fotosesiju. Promenāde sākas ar jahtu piestātni, bet noslēdzas ar Loču torni, bet visā tās garumā iespējams aplūkot kanālmalā pietauvotos kuģus.

Svinību vieta: PROMENADE HOTEL

Turpat atrodas pieczvaigžņu viesnīca Promenade Hotel, kas ierīkota senā ostas noliktavā. šī ir tiešām izcila vieta ar raksturu, kurā pavadīt kāzu nakti. Viesnīcā atrodas arī restorāns Piano. Turklāt Promenade Hotel pieejams arī īpašs kāzu piedāvājums. Ne mazāk krāšņa ir Tirdzniecības kanāla malā esošā viesnīca Libava, kuras ēka veidota pēc slavenā arhitekta P. M. Berči projekta, kas projektējis skaistākās Liepājas 19. un 20. gadsimta mijas ēkas. Taču mūsdienīga dizaina vērtību cienītājiem iesakām ieplānot nakšņošanu dizaina viesnīcā MAESTRO.

Svinību vieta: LIBAVA

Svinību vieta: MAESTRO

Liepājas ostas promenādē, bijušajās tipogrāfijas, sandaļu fabrikas un šūšanas ceha ēkās iekārtojies mājīgais Juliannas pagalms, kurā šodien noris gan pasākumi, gan iekārtojušies restorāni un bāri - restorāns MO Liepāja, gastrobārs WOOD STOCK, mūsdienīgs alus pagrabs Miezis un kompānija un citi. Taču nedaudz tālāk, pašā kanālmalā, maltīti var baudīt restorānā Spīķeris, kas arī ierīkots senā noliktavas ēkā.

Svinību vieta: MO LIEPĀJA

Svinību vieta: SPĪĶERIS

Romantiskas kāzas Jūrmalas parkā un pludmalē

No Promenādes uz Jūrmalas parku var aiziet pa skaisto Kūrmājas prospektu, kurā Liepāja atklājas ne vairs kā ostas, bet gan kūrorta pilsēta. Visa Kūrmājas prospekta garumā aplūkojamas Liepājas himnai “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” veltītās skulptūras. Turpat ir arī Liepājas muzejs, kuru fotosesijām iecienījuši jaunlaulātie tā skaistā interjera dēļ. Starp citu, šobrīd muzejā aplūkojama senu kāzu tērpu izstāde “Mirklis pirms”, kuras iekārtojumu veidojusi māksliniece Anna Heinrihsone, veidojot stāstu par līgavas īpašo dienu.

Ja meklējat kādu nelielāku viesnīcu vai apartamentus, kuros nakšņot, no plašā piedāvājuma iesakām izvēlēties tos, kas atrodas Kūrmājas prospektā vai tuvāk parkam esošajā Dzintaru vai Liepu ielā, piemēram, Boutique Hotel Roze. Tur sajutīsieties kā īsteni vasarnieki, varēsiet laiski zvilnēt parka pavēnī un pāris minūšu laikā, izejot cauri parkam, nokļūt jūras liedagā.

Svinību vieta: HOTEL ROZE

Pie paša Jūrmalas parka atrodas romantiskākā vieta Liepājā - Gulbju dīķis. Tas atrodas vietā, kur savijas vēsturiskās Hika un Vites ielas. Gulbju dīķa vidū ir pasakaina saliņa ar nelielu tempļveida lapeni, uz kuru ved tiltiņš. Pie parka piestāj arī retro vilcieniņš Libau Train, kas aizvedīs izbraucienā pa Vecliepājas skaistākajām ielām. Tā būs jauka izklaide kāzu viesiem, kamēr pāris ir fotosesijā Gulbju dīķītī vai pludmalē. Taču parka sirdī mājo jūgendstilā ieturētais Parka Paviljons - izcila vieta pārlaicīgām kāzu svinībām, kurās sajutīsieties kā 19. gadsimta kūrorta apmeklētāji tā ziedu laikos. 

Svinību vieta: PARKA PAVILJONS

Esam nokļuvuši Liepājas pludmales smalkajās, baltajās smiltīs. Līdz pludmalei ir ērti nokļūt no parka puses, taču Dienvidu mola pusē pavisam blakus pludmalei atrodas stāvlaukums, kas nokļūšanu pludmalē kāzu dienā padara pavisam ērtu. šī gan ir pludmales industriālākā daļa, taču arī tai ir savs šarms. Iesakām Dienvidu molu apmeklēt vēlu vakarā, kad vērojams saulriets un spožāk iemirdzas bākas un ostas gaismas. Taču, ja pludmales apmeklējums ieplānots dienā, nesteidzieties un veldzējieties ar dzērienu kādā no pludmales kafejnīcām.

Pilsētas kāzas Vecliepājā

Ja nerīkojat ceremoniju pašu izvēlētā vietā, tad var salaulāties Liepājas pilsētas dzimtsarakstu nodaļā, kas īpaša ar tās 20. gadsimta otrās puses arhitektūru un interjeru. Dodoties pāri Tramvaja tiltam var nonākt pie Mīlestības koka, kur, sekojot tradīcijām, pieslēgt savu slēdzeni, jo, kā zināms, pie tilta margām to nav vēlams darīt.

Turpat blakus ir koncertzāle Lielais Dzintars, ko varat ieplānot kā savu kāzu pieturvietu - no tā augšējiem stāviem palūkoties uz ostu vai sarīkot fotosesiju interjerā, ko caurstrāvo silta gaisma, ko rada dzintarkrāsas fasādes stikli. Runājot par kultūras baudīšanu - pasekojiet līdzi kultūras nama Wiktorija un Pegaza Pagalma afišai. Tās ir mājīgas kultūrvietas, kur vasaras vakaros klausīties koncertus un malkot dzērienu.

Svinību vieta: ROMAS DĀRZS

Ne velti par nemainīgu liepājnieku satikšanās vietu kļuvis Rožu laukums - karaliska oāze pilsētas centrā. Turpat atrodas Romas dārzs, kurā piedzīvot Itālijas noskaņas. Romas dārzā atrodas Art Hotel Roma, kurā sarīkot burvīgas kāzu svinības. Taču dodoties tālāk pa gājējiem draudzīgo Tirgoņu ielu, nonāc Francijā - mielojies ar kruasāniem, eklēriem un makarūniem Boulangerie vai dodies uz restorānu Cafe Antikvariāts.

Svinību vieta: BOULANGERIE

Svinību vieta: ANTIKVARIĀTS

Neparastas kāzas Karostā

Neparastāku pieredžu cienītājiem kā kāzu pieturvieta jāieplāno Karosta. Piedzīvojums sākas ar došanos pāri Oskara Kalpaka tiltam - pasekojiet līdzi tā izgriešanas laikiem, lai nebūtu lieki jāaizkavējas. Lai gan ir vērts redzēt tiltu arī tā atvēršanas un aizvēršanās brīdī, kad katra no tā daļām pagriežas uz savu pusi.

Kad būsiet šķērsojuši tiltu, nonāksiet Atmodas Dārzā  - jaunatklātajā kultūrvietā, kuras teritorija pieejama nomai dažādiem pasākumiem, tostarp kāzu ceremonijām un svinībām. Teritorijā ietilpst gan vēsturiskā galvenā ēka, gan mūsdienīga terase ar skatuvi, gan urbāna bāra zona.

Svinību vieta: ATMODAS DĀRZS

Svinību vieta: ATMODAS DĀRZS

Vēl viena Liepājas arhitektūras un industriālā mantojuma daļa, kas guvusi jaunu elpu, ir Karostas ūdenstornis. Tur vasarā norisinās mākslinieku rezidence un ir iespējams apskatīt gan ūdenstorņa iekšpusi, gan mākslinieku darbnīcas. Arī šī būs oriģināla kāzu pieturvieta.

Svinību vieta: KARAOSTAS ŪDENSTORNIS

Sarīkojiet aktīvu kāzu otro dienu un kopā ar viesiem dodieties uz BB camping, kur Beberliņu ezerā iespējams baudīt gan ūdens priekus, gan nakšņot bungalo mājiņās un glempinga teltīs uz ūdens. Protams, šeit iespējams nakšņot arī svaigā gaisā, teltī vai pat šūpuļtīklā. Turpat blakus atrodas arī veikparks, kur ne tikai nodarboties ar veikbordu, bet arī noīrēt SUP dēļus, laivas un pat izmēģināt ūdens atrakcijas. 

Svinību vieta: BB CAMPING

Kāzas pie jūras Bernātos

Pēc ceremonijas, fotosesijas un izklaidēm pilsētā varat vakara svinības ieplānot ārpus pilsētas, neskartā Baltijas jūras krastā. Posmā Liepāja - Bernāti ir ne mazums viesu namu kāzu svinībām. 10 km no Liepājas, iebraucot Bernātos atrodas viesu nams Chill Inn, kas ne velti ir iecienīta kāzu svinību vieta. Tajā valda patīkama piejūras lauku mājas noskaņa, apkārt plešas burvīgs dārzs un ir pieejama liela svinību zāle ar atvērta tipa terasēm, kā arī numuriņi nakšņošanai. Svētdienās Chill Inn norisinās jogas nodarbības un vegānisks brančs - tā var būt lieliska iespēja iepazīt šo vidi un sajust tās atmosfēru. 

Svinību vieta: CHILL INN

Pavisam īpašu kāzu nakti jaunais pāris var aizvadīt Sīpoli MARE piejūras mājiņā, kas atrodas 20 metru attālumā no krasta un no kuras paveras neatkārtojams skats uz jūras plašumiem. šī vieta nav paredzēta svinībām, tādēļ jaunais pāris šeit varēs baudīt netraucētu divvientulību.

Svinību vieta: SĪPOLI MARE

Bernātus var ieplānot arī kā kāzu dienas pieturpunktu un doties uz Bernātu piejūras dabas parku, kur izveidotas plašas koka laipas, pa kurās būs ērti arī svētku tērpos cauri kāpām nokļūt pie jūras. Pa ceļam var iebraukt pēc gardām uzkodām kafejnīcā Dzintariņš.

Svinību vieta: DZINTARIŅš

Kāzu noformējums Liepājā

Fotostūrus un balonu dekorācijas veido Marble Liepāja. Padari noformējumu gaisīgāku un neparastāku ar balonu dekorācijām, kas kāzās Latvijā ir kas salīdzinoši jauns. Zane no Marble Liepāja stāsta, ka ar baloniem iespējams aizpildīt lielāku laukumu, salīdzinot ar ziediem vai citām dekorācijām. Vai arī, balonu dekorācijas var kombinēt ar cita veida dekorācijām, piemēram, īpaši maigi un jutekliski izskatīsies balonu dekorācijas kopā ar ziediem. Zane min vairākus variantus, kur un kā izmantot balonus kāzās - ceremoniju arkai, fonam aiz jaunlaulāto galda, viesu mājas ieejai vai pat noklāt visus griestus, radot bezgalīga mākoņa efektu. Tos iespējams piestiprināt pie kādas virsmas vai izmantot arkas vai citus papildu statīvus. Turklāt ar šo dekorāciju nebūs jāraizējas, vai tā nenoziedēs līdz nākamajam rītam, jo baloni turas tiešām ilgi.

Dekorācijas: MARBLE LIEPĀJA

Stāstot par ar kāzām Liepājā un tās apkārtnē Zane uzsver, ka šeit ir viss, sākot no brīnumskaistām svinību vietām līdz profesionāliem kāzu organizētājiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem, un jūra rokas stiepiena attālumā. Vai tā ir ceremonija jūras krastā vai rīta pelde pēc svinību dienas, jūrai jābūt klātesošai jūsu svētkos. Arī Zanes kāzās rīta pelde jūrā bija otrās dienas top aktivitāte - kas gan karstā vasarā var būt labāks par atveldzējošu peldi. Viņa uzsver, ka Latvija ir salīdzinoši maza, kas dod šo burvīgo iespēju svinēt jebkur. Pāris stundas no Rīgas un esi jau pilnīgi kur citur. Taču ziedus var iegādāties dārzniecības Grobiņas Ziedi veikaliņos. Bet, ja meklē kāzu pušķi Liepājā, tad gaumīgus pušķus un citas ziedu dekorācijas var pasūtīt Dinas ziedu studijā.

Ziedi: DINAS ZIEDU STUDIJA

Kāzu veļa Liepājā

Liepājā atrodas arī divu starptautiski atpazīstamu apakšveļas zīmolu - Orhideja Lingerie un  Lauma Lingerie ražotnes. Izvēlies savai kāzu dienai kvalitatīvu Liepājā šūtu veļu! Orhideja Lingerie ir vadošais apakšveļas zīmols Baltijā, kas strādā tikai ar augstākās kvalitātes audumiem un īpašu uzmanību velta detaļām un tam, lai veļa sievietes augumam piegulētu perfekti.

Kāzu apakšveļa: LAUMA LINGERIE

Kāzu apakšveļa: ORHIDEJA LINGERIE

Liepājā netrūkst burvīgu vietu un skatu, ko atklāt. Liepāja piedāvā visu - sākot no izsmalcinātām kāzu vietām un restorāniem līdz pat augstas kvalitātes kāzu apakšveļai. Sarīkojot kāzas Liepājā, padari šo pilsētu par neaizmirstamu savas dzīves pieturpunktu, kurā atgriezties atkal un atkal.

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti