Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Atrast perfektu laulības gredzenu var izrādīties stresa pilna pieredze. Jūs taču vēlaties, lai gredzens atbilstu jūsu gaumei un vienlaikus kalpotu kā atgādinājums par laimīgo kopdzīvi. Pie tam, nav mazsvarīgi – laulības gredzenu parasti iegādājas visam mūžam. 

Chopard salona pārstāve Irīna Saviča stāsta, ka īstā gredzena izvēli atvieglos, ja precīzi zināsiet, ko jūs un jūsu partneris vēlas, kā arī jums būs skaidrs priekšstats par vēlamo dizainu, materiālu un pieejamo budžetu.

Sašauriniet gredzena izvēli

“Briljanti vai citi dārgakmeņi, platīns vai zelts – izvēles sašaurināšana sākotnēji var šķist grūta, bet nekrītiet panikā. Vienkārši domājiet soli pa solim.

Sāciet ar stilu: vai jūs vēlaties klasisku laulības gredzenu – stīpiņu vai gredzenu ar izsmalcinātu dizainu?” jautā Chopard pārstāve. Tāpat speciāliste iesaka apsvērt, vai vēlaties, lai jūsu laulības gredzens būtu no tāda pat metāla kā jūsu saderināšanās gredzens, kā arī, vai jūs vēlaties ar partneri pilnīgi vienādus gredzenus. Pāri bieži izvēlas viena dizaina gredzenus, bet, piemēram, atšķirīga platuma. Visbiežāk, uz topošā vīra rokas labāk izskatīsies platāks laulības gredzens, savukārt, uz topošās sievas smalkajiem pirkstiem – šaurāks.

laulības gredzens
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com / Gredzens: CHOPARD

Uzsāciet meklējumus laicīgi

Kad jums ir skaidra pamatideja par to, kāda veida gredzenu vēlaties, ir pienākusi interesantākā daļa – pielaikot tos.

Speciāliste iesaka paredzēt vismaz divus līdz trīs mēnešus pirms noliktā kāzu datuma.

Šis laiks būs nepieciešams, lai apskatītu piedāvājuma klāstu, izpētītu cenas un atkārtoti aplūkotu tos gredzenus, kas piesaistījuši uzmanību. Pie nestandarta gredzenu izmēriem jāņem vērā, ka tie visbiežāk ir jāpasūta, kas aizņems vēl papildus laiku, bet, ja vēlaties personalizētu gredzenu, tā izgatavošanai jārēķinās vēl ar papildus mēnesi.

laulības gredzens
Gredzens: CHOPARD

Nebaidieties miksēt

Speciālisti iesaka nesatraukties, ja vienam no partneriem, piemēram, patīk platīns, bet otram – zelts. Abiem nav obligāti jāizvēlas viens un tas pats metāls vai pat dizains. Pāris var rast kompromisu, apvienojot gredzenā abus metālus, vai arī tieši pretēji – izvēloties pilnīgi atšķirīga materiāla gredzenus. Abiem, atrodot laulības gredzenus, kādus patiesi vēlas, tieši veidojas pāra individuālais stils.

laulības gredzens
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com
laulības gredzens
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com

Nospraudiet budžeta robežas

“Pērciet gredzenus, pieņemot, ka tērēsiet tiem apmēram trīs procentus no kopējā kāzu budžeta. Atkarībā no tirgotāja, vienkāršs 14 karātu zelta vai vienkāršs platīna gredzens var izmaksāt aptuveni 800 eiro.

Izgreznojumi, piemēram,briljanti vai gravēšana, palielina izmaksas, tas jāņem vērā, ja ir vēlme personalizēt gredzenu”, stāsta Irīna Saviča.

Gravēšanas cena parasti ir atkarīga no zīmju skaita, izvēlēto burtu stila un tā, vai tiek gravēts ar rokām vai mašīnu (roku darbs parasti ir dārgāks).

laulības gredzens
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com / Gredzens: CHOPARD

Ņemiet vērā jūsu dzīvesstilu

Speciāliste atgādina, ka gredzens tiks valkāts ikdienā, tāpēc svarīgi ir izvēlēties kaut ko, kas laika gaitā nemanāmi kļūs par daļu no jūsu dzīves.

  • Ja aktīvi sportojat vai muzicējat, ērtāks būs plānāks gredzens ar noapaļotām malām. Ja jūsu profesija saistīta ar roku darbu, jūsu izvēle varētu būt vienkāršs, cieta metāla gredzens bez dārgakmeņiem, kas var izkrist vai izsmalcinātiem gravējumiem, kuros uzkrājas netīrumi.
  • Ja jūs esat ļoti aktīva dzīvesveida piekritēji, izvēlieties platīnu, kas ir īpaši izturīgs materiāls, to tikpat kā neiespējami saskrāpēt vai nolietot.
laulības gredzens
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com
laulības gredzens
Foto: KRISTĪNE GRĪNVALDE / www.kristinegrinvalde.com / Gredzens: CHOPARD

Izvēlieties pareizo izmēru

Lielākā daļa cilvēku reti kad noņem laulības gredzenu, valkājot to gan vasarā, gan ziemā, gan arī veicot fiziskas aktivitātes, gan grūtniecības laikā. Tas nozīmē – pastāvīgi, neskatoties uz to, ka pirksti maina izmēru, saskaroties ar karstumu, aukstumu, ķermeņa svara izmaiņām. “Tāpēc,lai atrastu savu pareizo izmēru, ieplānojiet gredzena pielaikošanu, kad esat mierīgs un jūsu ķermeņa temperatūra ir normāla.

Tas nozīmē, ka jums nevajadzētu to darīt agri no rīta ūdens izmaiņu dēļ ķermenī vai tūlīt pēc sporta nodarbības, kad pirksti ir uzbrieduši, vai arī, kad esat ļoti sakarsis vai arī ļoti nosalis”, tā “Chopard” pārstāve.

laulības gredzens
Gredzens: CHOPARD

Pārliecinieties par kvalitāti

Kvalitātes kontrole attiecas uz visiem gredzeniem, ne tikai laulības. Speciālisti rekomendē pārliecināties vai gredzena iekšpusē ir divas atzīmes: ražotāja preču zīme un kvalitātes zīme, piemēram, 24K vai PLAT, kas apliecina metāla kvalitāti.

laulības gredzens
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

“Mūsdienās, kad tirgū parādās daudz sintētisko briljantu un sliktas kvalitātes zelta izstrādājumu, svarīgi, lai laulību gredzens, kuru nēsāsiet ik dienas ir  no kvalitatīva dārgmetāla un briljantiem, kas ir pārbaudīti un sertificēti”, uzsver Chopard salonveikala pārstāve.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: BILLIJS LOCSLINDA LAUVA, KRISTĪNE GRĪNVALDE

Citi Raksti