Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Domājot par kāzām, prātā nāk svinīgā ceremonija, ziedi, apsveikumi, prieka asaras un neaizmirstama ballīte. Tomēr kāzu svinības ir tikai redzamā daļa, ķirsītis uz tortes. Lēmums noslēgt laulību ietver vairākus aspektus, piemēram, emocionālos un likumiskos, kā arī kultūras nianses. To visu ir vērts apdomāt, lai skaidri apzinātos un definētu, ko tieši jums kā pārim nozīmē šis lēmums. Laulību emocionālais un racionālais aspekts

Par laimi, dzīvojam laikā, kurā lēmums laulāties tiek pieņemts, galvenokārt balstoties romantiskās jūtās, kas saista divus cilvēkus. Protams, varētu iebilst, ka pieņemt lēmumu, vadoties tikai pēc jūtām, varētu nebūt saprātīgi, jo jūtas mēdz būt mainīgas un pārejošas. Tomēr laulība ir kas vairāk, jo, lai gan lēmums precēties nepieciešami ietver šībrīža jūtas, jāņem vērā arī tas, ka tās neizbēgami transformēsies, un pārim jāapņemas kopā virzīt šīs pārmaiņas tā, lai tās attiecības nostiprinātu un padziļinātu.

Laulību racionālā puse ietver tādus lēmumus kā dalīšanos ar saviem finansiālajiem līdzekļiem un materiālajiem labumiem. Lai gan bieži laulātie tiecas saglabāt katrs savu pastāvību šajā ziņā, laulība tomēr ietver ne tikai beznosacījuma emocionālu, bet arī praktisku atbalstu mirkļos, kad tas nepieciešams. Tas nav nekas nopeļams un vienam nav jājūtas pārākam, bet otram atkarīgam, ja atsevišķos brīžos vienam nākas nodrošināt, bet otram paļauties. šīs visas ir nianses, kuras vēlams atklāti izrunāt un uzzināt otra nostāju un gaidas, lai kādā posmā praktiski jautājumi nenomāktu romantiskās jūtas un nesāktu graut emocionālo saikni.

Foto: MIKS šĒLS

Laulību likumiskais spēks

Salaulājoties pāris noslēdz ne tikai emocionālu, bet arī likumisku savienību un gūst jaunu statusu sabiedrībā. Tāpat, ja kāzas notiek baznīcā, tas ir reliģisks rituāls ar savu nozīmi un niansēm, atkarībā no pāra pieņemtās konfesijas. Tomēr, it īpaši attiecību pilnbriedā, kurā tās ir tik pilnvērtīgas un spēcīgas, ka tiek pieņemts lēmums precēties, visi likumiskie un statusa aspekti var šķist otršķirīgi, jo tobrīd laulības pārim galvenokārt simbolizē mūžīgas mīlestības apliecinājumu. Tas varbūt nešķiet īpaši romantiski, tomēr ir vērts papētīt, kādas likumiskas saites un noteikumus laulība uzliek, un, iespējams, pirms to noslēgšanas ir kādi, piemēram, finanšu vai īpašuma jautājumi, kas katram atsevišķi jāsakārto vai par ko jāinformē topošā sieva vai vīrs.

Foto: MIKS šĒLS

Laulību solījums

Laulību solījumam līdzi nāk arī ētiskais aspekts un apņemšanās ievērot noteiktu morāli jeb tikumiskos principus. šīs normas atšķiras, atkarībā no sabiedrībā pastāvošās uzskatu sistēmas, taču lielos vilcienos tās ir samērā universālas. Morāles normas ietver dažādu vērtību izkopšanu un tiekšanos uz laimi un visu labo. Laulības dzīvē īpaši svarīga ir visu to morāles principu ievērošana, kas attiecas uz cieņu, uzticību, godīgumu un atbildību pret otru cilvēku. Viens no aspektiem, kas ir laimīgas laulības pamatā, ir vēlme kļūt par labāku cilvēku. Attiecībām vajadzētu būt tai drošajai videi, kurā valda savstarpēja sapratne un atbalsts, un kurā izkopt savu personību un palīdzēt augt arī otram.

Foto: MIKS šĒLS

Laulību rituāli

Kāzu ceremonija ir tas ilgi lolotais un gaidītais brīdis, kurā tiek dots svinīgais solījums vienam otru mīlēt, cienīt, būt blakus un atbalstīt līdz pat mūža galam. šis svinīgais mirklis ir īpašs ne tikai pārim, bet arī ģimenei, jo tajā savienojas ne tikai dzīves, bet arī divas dzimtas un iezīmējas paaudžu pēctecība. Veids, kā šis solījums tiek dots, un tradīcijas, kas to apvij, ir daudz un dažādas, katrā kultūrā un sabiedrībā atšķirīgas. Kāzu tradīcijas nav nekas akmenī cirsts un nemaināms, tās piedzīvo transformācijas un ir dzīvas tiki tad, ja ir cilvēki, kas tās izprot un kopj. Labā ziņa ir tā, ka tradīcijām obligāti nav jāseko un tās ir iespējams mainīt vai pat ieviest jaunas.

Lai kāzas būtu patiešām patiesas un autentiskas, ir vērts rūpīgāk padomāt par savu saikni ar dzimto kultūru, apkārtējo sabiedrību un savām saknēm, saprast, ar ko tajā visā ir visciešākā sasaiste un kas visvairāk rezonē. Attiecīgi var izlemt, kuri rituāli šķiet būtiskākie un piešķirs jūsu savienībai dziļāko spēku.

Lasi arī: VEDĪBAS - KĀ TĀS SVINĒT

Foto: MIKS šĒLS

Kāzas - pirmā turpmākā kopīgā mūža diena

Mūsdienās nav nekas neierasts rīkot netradicionālas kāzas. Laulību ceremonija var noritēt visdažādākajā formātā. Protams, var izvēlēties norises vietu un stilistiku atbilstoši savai gaumei un redzējumam, taču uz kāzu dienu var palūkoties no vēl viena skatupunkta - tā ir diena, kurā savā ziņā manifestējat savu turpmāko kopdzīvi. Dažkārt pāri tik ļoti koncentrējas uz kāzu svinībām un ballīti, izplāno visu līdz pēdējam sīkumam, otrā plānā atstājot to, kas tad īsti sekos pēc tam.

Kāzas un medusmēnesis beidzas, kādā brīdī pāriet arī eiforija un sākas ikdiena. Lai pēc kāzām nebūtu emocionālā kritiena, gatavojoties tām nevajag aizmirst par kopīgo nākotni, kas sagaida un kuras dēļ vispār tiek rīkots šis pasākums. Izvirzot kopīgus nākotnes mērķus un konkretizējot, ko kopā vēlaties piedzīvot un sasniegt, uz ko tiecaties, kāzām var piešķirt papildus dimensiju un tās pārvērst par skaistu un daudzsološu pirmo nodaļu turpmākajā stāstā. Galu galā, tas ir pasākums, kas reprezentē jūs kā pāri un uzskaņo visam turpmākajam, ko kopā piedzīvosiet.

Foto: MIKS šĒLS

Raksta autore: RENĀTE BERGA

Foto: MIKS šĒLS

Citi Raksti