Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

LĪGAVAIŅIEM: KUR PASLĒPT GREDZENU PIRMS SADERINĀŠANĀS?

LĪGAVAIŅIEM: KUR PASLĒPT GREDZENU PIRMS SADERINĀŠANĀS?

Uzklausot stāstus, kā līgavaiņi bildinājuši savas mīļotās, nereti var dzirdēt, ka viens no viņu lielākajiem satraukumiem pirms nozīmīgā notikuma ir, kur paslēpt gredzenu pirms saderināšanās  tā, lai viņa neko nepamanītu un to nejauši neatrastu. Īpašs izaicinājums tas ir tiem līgavaiņiem, kas savu topošo sievu nolēmuši bildināt ceļojuma laikā.

Gredzens rokas bagāžā, nevis nododamajā

Ja bildinājums plānots ārpus Latvijas un līgavainis ceļo kopā ar līgavu, tad pirmais un svarīgākais noteikums ir gredzenu paslēpt rokas bagāžā, nevis nododamajā.

Otra mēdz pazust, aizkavēties, kas var nopietni aizkavēt bildinājumu, un tik vērtīgas lietas nevajadzētu likt nododamajā bagāžā, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām.

Tāpat gredzenu nevajadzētu ielikt kabatā, jo tas būs jāizņem ārā, ejot cauri lidostas drošības kontroles metāla detektoriem, un tādā veidā pārsteigums līgavai varētu būt izjaukts. Liekot gredzenu rokas bagāžā, vislabāk to vispirms iesaiņot kastītē, un kastīti paslēpt starp savām zeķēm, ietīt kādā džemperī un nolikt to koferī vai somā tā, ka līgava patiešām to neatradīs.

Atrast drošu paslēptuvi automašīnā

Ja par lidostas drošības kontroli nav jāuztraucas, proti, pāris dodas ceļojumā ar automašīnu, tad visdrošāk gredzenu turēt pie sevis - jakas iekškabatā.

Tāpat par glabātuvi var izmantot, piemēram, automašīnas cimdu nodalījumu, kas ir slēdzams.

Protams, ja parasti tas nav aizslēgts, tad līgavai var gadīties aizdomas, ka no viņas kaut kas tiek slēpts. Ja cimdu nodalījums nav opcija, tad automašīnā jābūt kādai vietai, kur mīļotā nekad neko neskatās un nemeklē, piemēram, mīļotā saulesbriļļu maciņš. Daudzi līgavaiņi norāda, ka automašīna kā gredzena glabātuve (protams, ne pastāvīga) ir drošāka kā, piemēram, mugursoma, kur līgava var ielūkoties, kaut ko meklējot.

Droša vieta - viesnīcas seifs

Ja plānotā bildinājuma ceļojuma laikā paliekat viesnīcā un lielais notikums ieplānots vēlāk, tad visdrošāk gredzenu būs atstāt seifā - protams, vislabāk viesnīcas, nevis numuriņa seifā.

Tur tas būs drošībā līdz brīdim, kad gredzens būs jāliek lietā.

Uzticēt gredzenu paglabāt kādam citam

Kur paslēpt gredzenu pirms saderināšanās, ja bildinājums nav plānots ārpus Latvijas, un gredzens jāpaslēpj abu kopīgajās mājās.

Tad visbiežāk izmantotās slēptuves ir kurpju vai zābaku pāris, žaketes kabata, kas jau ilgi karājas skapī, soma, ar ko dodas uz sporta zāli, visaugstākais plaukts istabā, ko līgava nevar aizsniegt, instrumentu kaste garāžā un citas vietas. Līgavaiņi nereti iesaka arī mainīt gredzena atrašanās vietu, lai izvairītos no tā, ka līgava var to nejauši atrast.

Ja tomēr šķiet, ka abu kopīgā mājvieta nebūs visdrošākā vieta, kur noslēpt gredzenu, tad vienmēr var palūgt kādam citam to paglabāt līdz dienai, kad tiks uzdots lielais jautājums.

Foto: MAKENNA TOOLSON

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti