Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SABILES VĪNA KALNĀ AUGUSTĀ NOTIKUŠAS PIRMĀS LAULĪBU CEREMONIJAS

SABILES VĪNA KALNĀ AUGUSTĀ NOTIKUŠAS PIRMĀS LAULĪBU CEREMONIJAS

Pavasarī Sabiles Tūrisma informācijas centru patīkami pārsteidza Dīna un Toms – pāris, kurš jautāja, vai augusta sākumā Sabiles Vīna kalnā varētu organizēt savu laulību ceremoniju – kalns neko tādu vēl nebija piedzīvojis. Vīna kalna vēsturē 4. augustā tika atvērta jauna lappuse – šeit tika svinēta pirmā laulību ceremonija. Tā Sabilei ir jauna iespēja augt un attīstīties, kuru turpināja nākamais pāris 10. augustā.

Sabiles Vīna kalns jau ilgāku laiku ir iecienīta vieta jaunlaulātajiem, jo šeit var iestādīt savu vīnogulāju, kuru pēc tam ar īpašu ieejas karti jaunais pāris var doties apraudzīt jebkurā laikā, kad Vīna kalns ir atvērts.

Katram cilvēkam savas dzīves laikā būtu jāiestāda vismaz viens kociņš, un Sabilē ir iespēja to izdarīt gan savā kāzu dienā, gan par godu kādam citam nozīmīgam notikumam ģimenē vai darba kolektīvā.

Kāzu dienās Vīna kalnā, protams, top arī unikālas fotogrāfijas gan pie vīnogulājiem, gan ar skaisto Sabiles ainavu, kura paveras no Vīna kalna – daba Sabilei ir dāvājusi godu atrasties unikālā vietā.

Sabiles ieleja sevī vieno spēku – Vīna kalna virsotne, kurā notika augusta laulību ceremonijas, mūs tuvina debesīm, bet Abavas upes ieleja ar rāmo, bet mainīgo Abavas plūdumu ir kā simbols dzīves un laulības nemitīgajām pārmaiņām. Vīnogas simbolizē intuitīvo izziņu, mūžību un pasaules radīšanu. Tās ir auglības un pārpilnības simbols un tās salīdzina arī ar eņģeļa asarām – apaļām un saldām, kuras ne vienam vien sariešas acīs, mīlestībā un cerībā mijot gredzenus.

Pateicoties tam, ka kopš 2013. gada laulību ceremonijas ir iespējams rīkot arī ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām, jaunie pāri ir kļuvuši arvien radošāki. Tie, kuri iedvesmosies no Dīnas un Toma un vēlēsies laulāties Sabiles Vīna kalnā (paldies pārim par atļauju izmantot savu kāzu fotogrāfiju, kuras autors ir Bucis Photography), var sazināties ar Sabilei tuvākajām – Talsu novada vai Kandavas novada – dzimtsarakstu nodaļām, bet par laulību ceremonijas un vīnogulāja stādīšanas iespējām Sabiles Vīna kalnā un citiem piedāvājumiem jaunlaulātajiem

Sabiles apkārtnē varat interesēties Sabiles Tūrisma informācijas centrā, rakstot uz e-pastu tic_sabile@inbox.lv vai sazinoties pa tālruni 27841827.

Sanda Poriņa,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes
tūrisma organizatore
Citi Raksti