Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai arī tieši vasara tiek uzskatīta par kāzu laiku un jūlijā nepaiet teju ne viena nedēļas nogale, pēc kuras tavā Facebook lapā neparādītos pirmās “neoficiālās”, viesu uzņemtās kāzu dienas bildes, kāzas citos gadalaikos ir ne mazāk skaistas. Tradicionālais pieņēmums – vasarā ir kāzām piemērotākie laikapstākļi – nu vairs nav spēcīgs arguments. Kā pierādīja šī vasara, jūlijs tagad ir tikpat neprognozējams kā marts vai oktobris. Īpaši smagi vilties var nākties tiem, kas bija paļāvušies uz dabas labvēlību jūlijā, nesagatavojoties vēsākam, lietainākam vai vējainākam laikam, par ko visdrīzāk pirmām kārtām būs padomājuši pavasara vai rudens pāri. Nu jau, precoties mūsu zemē, gadalaikam nav nozīmes – pārim ir jābūt gataviem, ka jebkurā mēnesī un datumā var iestāties pavasaris vai pēkšņi uznākt rudens. Daba un laikapstākļi nav nedz īpaši droši iepriekš paredzami, nedz kādā veidā kontrolējami, bet uzvarētājs būs tas, kurš savā dienā pieņems, priecāsies un savā labā izmantos jebkurus laikapstākļus – lai snieg vai līst!

Runā, ka pavasarī un rudenī precas īsti romantiķi. Tā jau laikam ir, jo šajos gada laikos apkārt valdošā enerģija ir kaut kas vienreizējs un racionāli neizskaidrojams.

Kāzas pavasarī un rudenī var skatīt arī simboliski – pavasaris piestāvēs vēl jaunai, plaukstošai mīlestībai, pārim, kas gredzenus mij skaistajā iemīlēšanās posmā, kad visa turpmākā dzīve šķiet viens vienīgs pavasaris. Savukārt rudens apzīmēs jau nobriedušu, šo to pieredzējušu un dažādām ikdienas likstām stiprinātu mīlestību – kad pirmās trakulības ir norimušas un nevaldāmas kaisles vietā nākusi skaidra apziņa par kopīgu nākotni . Kāzas ziemā? Ne mazāk īpašas un romantiskas. Ziemā precas drosmīgie un pašpārliecinātie, kas ir gatavi kopā kalnus gāzt par spīti visam – arī jebkuram dabas sagatavotajam pārbaudījumam.

ZEMĀKAS IZMAKSAS

Pirmais lielais ieguvums, precoties nesezonā, ir iespēja ietaupīt. Te gan jāņem vērā, ka jēdziens “sezona” jau ir pastiepts, un maijs un septembris visbiežāk cenu ziņā vēl tiks pieskaitīti sezonai. Nesezonā cenas būs zemākas teju visām kāzu pozīcijām un, pirmām kārtām, svinību vietām, pasākumu vadītāju un kāzu aģentūru pakalpojumiem. Princips ir vienkārš – jebkurš kāzu sfērā darbojošais labprātāk piedāvās atlaidi, nekā paliks bez darba vispār. Arī tad, ja oficiālajā cenu piedāvājumā nesezonas cenas nav minētas, vērts pajautāt, kādas atlaides jums ir gatavi piedāvāt.

Vienīgā pozīcija, kur cenas nesezonā kāpj, ir ziedi. Taču arī tad ir iespējams atrast visdažādākos risinājumus, piemēram, ziemā un vēlā rudenī var izmantot šobrīd ļoti aktuālos dabas piedāvātos dekorus – zaļumus, čiekurus, egļu zarus, krāsainās koku lapas utt. Rīkojot kāzas ziemā, labāk izvairīties no korporatīvo pasākumu laika, kas sākas jau decembra sākumā un parasti ilgst līdz janvāra vidum.
Izpārdošanu laiks pēc Ziemassvētkiem ir arī lieliska iespēja nopirkt kāzām nepieciešamo ar lielām atlaidēm. Šajā laikā ļoti izdevīgi piedāvājumi būs dekoriem, spuldzīšu virtenēm, svecēm, aksesuāriem, alkoholam (īpaši šampanietim un karstvīnam). Lētāk varēs iegādāties arī vakartērpus, piemēram, kleitas līgavas māsām.

VIESIEM DRAUDZĪGI

Vasara ir ne vien atvaļinājumu un ceļojumu laiks, bet arī gadalaiks, kurā notiek visvairāk festivālu, pasākumu, dārza svētku, ballīšu un dzīves svinēšanas kopumā. Tas, protams, nesaraujami ir saistīts arī ar lielākām izmaksām (bet, kā zināms, algas diemžēl uz vasaras periodu paaugstinātas netiek). Rīkojot kāzas „netradicionālā laikā” varēsiet būt droši, ka jūsu lielā diena neiejuks vienā lielā pasākumu virpulī, bet kļūs par priecīgu notikumu radiem un draugiem laikā, kas ir salīdzinoši mierīgāks nekā vasara.

Tumšajā gada laikā, kad mums raksturīgi ieritināties zem segas un mazāk bāzt degunu ārā no tās, kāzas būs lieliska iespēja visiem padarīt savu ikdienu krāšņāku, sapucēties un ballēties līdz rītam arī aukstajā gada laikā, kad bieži vien, lai dotos ārā no mājām, mums ir vajadzīgs īpašs iemesls.

PADOMI KĀZĀM neSEZONĀ

  1. Laicīgi parūpējieties par to, lai viesiem ir silti, īpaši ceremonijas laikā (ja tā notiek ārā), un ir ko uzmest uz pleciem svinību laikā, izejot ārā (piemēram, uz mičosanu). Īpaši omulīgas un neformālas atmosfēras radīšanai noderēs iepriekš sagatavoti pledi, šalles, lakati, savukārt kāzu bildēs rotaļīgi izskatīsies visiem viesiem vienādi, lieli cimdi kāzu krāsā. Tie var kļūt arī par noderīgu pateicības dāvaniņu viesiem. Grozus ar plediem, cimdiem un citiem sildošiem aksesuāriem var papildināt ar tāfelītēm ar smieklīgiem uzrakstiem.
  2. Vēsāks laiks noderēs arī šīs sezonas karstāko tendeču pielaikošanai līgavas tērpā. Šosezon modē ienāk kāzu kleitas ar viegliem vai apjomīgajiem “over-sized” džemperiem ar augstu apkakli /top tendence!/, kāzu kleitas ar garām piedurknēm, kā arī joprojām aktuāli ir mākslīgās kažokādas vestes un apmetņi. Ja kleita nav pavisam gaisīga, zem tās var vilkt biezākas zeķbikses ar rakstu, kas īpaši stilīgi izskatīsies ar īsu kāzu kleitu.
  3. Svinību vietā droši būs paredzēta vieta, kur viesiem atstāt virsdrēbes, taču, ja viesu skaits ir vairāk nekā 50, iespējams, jāapsver doma nolīgt darbinieku, kas svinību laikā būs atbildīgs par īstā mēteļa atrašanu, aiztaupot liekas neērtības viesiem.
  4. Sezonai atbilstoši ēdieni un dzērieni papildinās īpašo gadalaika atmosfēru gan kopējā galdā, gan šobrīd aktuālajās ēdienu un dzērienu “stacijās”, kas pamazām pārņem saldumu galdu lomu. Vēsākā laikā viesi būs patīkami pārsteigti par karsto dzērienu galdu, ierodoties svinību vietā. Atkarībā no gada laika un aukstuma pakāpes, viesus var sasildīt ar zāļu tējām, karsto šokolādi, kakao, upeņu, ingvera dzērienu, karstvīnu, siltiem kokteiļiem ar Rīgas Balzamu vai groku uz dažādu stipro alkoholu bāzes.
  5. Kāzu galdi kļūst arvien personalizētāki – tie nav iedomājami bez sezonas ēdieniem . Rudens tēmu iekrāsos, piemēram, ēdieni no ķirbja (ķirbju biezzupa, sēņu zupas, kabaču un baklažānu ēdieni u.c.), deserti no rudens veltēm (ābolkūka, krāsnī cepti āboli un bumbieri, plūmju zupa u.c.), no dzērieniem – sidrs, ābolu sula, dzērveņu morss.
  6. Svinību vietu rudenī un pavasarī iesakām izvēlēties ar lieliem logiem – gleznainā daba kļūs par jūsu kāzu skaistāko dekorāciju! Ziema savukārt ir piemērots laiks elegantām kāzām smalkās muižās un pilīs ar glamūra pieskaņu. Lielākā daļa kāzu kleitu patiesība ir labāk piemērotas vēsākam gada laikam – garie svārki vairākām auduma kārtām, mežģīnes un korsetes daudz vieglāk nēsājamas vēsākā laikā nekā vasaras tveicē.
  7. Pastāv uzskats, ka tieši pavasaris ir visatbilstošākais laiks vintage stila kāzām. Īsto efektu panākt palīdzēs pasteļtoņi, peoniju un rožu kombinācijas, kāzu kleitas garums virs potītēm (t.s. “tea-length”). Ziedošas pavasara līgavas tēlam ļoti piestāvēs ziedu rotas – vainagi, kronīši, puķes matos. Un kā tad pavasarī bez pavasara vēstnešiem – hiacintēm, ceriņiem, tulpēm, narcisēm, peonijām un magnolijām.

KRĀSAS

RUDENIM

īpaši piestāv dziļie dārgakmeņu toņi – smaragdzaļais, rubīnsarkanais, safīra zilais. Zelta krāsas vietā iesakām šoruden izmantot ļoti aktuālo vara toni („copper”), kas ir mazāk kliedzošs nekā zelts. Uz rudenīgās dabas fona īpaši efektīgi izskatīties plūmes un baklažāna toņi kombinēti ar krēmkrāsu vai viegli sārtiem toņiem. Arī fuksijas krāsas akcenti veiksmīgi papildinās rudens noskaņas.

PAVASARA

kāzās daudz izmanto pasteļtoņus, kas, bez šaubām, šim trauslajam gada laikam ļoti piestāv. Tomēr, lai izvairītos no klišejiskām krāsu kombinācijām, iesakām „atdzīvināt” pasteļtoņus ar splilgtu, sulīgu krāsu akcentiem. Pavasara kāzām piestāvēs visi dabiskie zaļie toņi – no pieklusinātā olīvzaļā līdz dzīvespriecīgajam salātzaļajam. Savukārt piparmētru zaļais gaumīgi izskatīsies kopā ar gaiši rozā un oranžiem akcentiem. Arī zilie toņi visdažādākajās kombinācijās būs ļoti atbilstoši pavasarim. Košām un jauneklīgām kāzām piestāvēs rotaļīgais akvamarīna zilā ar dzelteno kombinējums.

ZIEMAS

kāzās jāuzmanās ar sarkanā un zaļā izmantošanu kopā, ja vien tēma nav Ziemassvētku kāzas. Abas krāsas atsevišķi kombinētas ar balto vai citām krāsām gan lieliski iederēsies ziemā. Maigām kāzām piemērots būs sudrabs ar balto, kā arī īpatnējā ziloņkaula un šampanieša toņu kombinācija. Izteiksmīgās ziemas kāzās lieliski izskatās lillā ar zeltu, uzburot patiešām greznu, karalisku noskaņu, kā arī jaunā tendence izmantot abu dārgmetālu krāsas – gan zelta, gan sudraba, kuras iepriekš kopā nejauca. Savukārt mierīgākai, ziemīgai noskaņai var izvēlēties šokolādes brūno ar krēmkrāsu vai tumši zilo ar pelēkajiem toņiem. Harmoniski ziemā izskatīsies arī tumši zaļais ar balto ar nelieliem dzērveņu sarkanā akcentiem.

Citi Raksti