Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas ir viens no skaistākajiem mīlestības svinēšanas rituāliem, kādu vien cilvēce jelkad ir ieviesusi. Gan rīkojot kāzas, gan arī jau pašā kāzu dienā vēlme pēc perfekcijas un lai viss rit gludi kā pa diedziņu, liek koncentrēt savu uzmanību uz lietām, kuras absolūti nav tā vērtas. Atgādinot sev pavisam vienkāršo, bet tik viedo patiesību, - kur ir mūsu uzmanība, tur atdodam savu enerģiju, - kļūst pavisam skaidrs, kam ir patiesā vērtība - nevainojamai kāzu scenārija izpildei vai sajūtām un mirkļa tveršanai.

Kāzas nav mērķis

Jā, kāzas ir jāplāno, jā, kāzas ir jāorganizē. Jāpadomā gan par lielajām izvēlēm, kā kāzu datums, ceremonijas vieta, kāzu svinību vieta, kāzu koncepts, gan par niansēm - salvešu krāsa, ielūguma saturs, sēdvietu izvietojums... Un jo rūpīgāk izplānotas kāzas, tajā skaitā katram kāzu uzdevumam piesaistīta atbildīgā persona (arī par ziedu organizēšanu vāzēs kāzu dienā vai guļvietu ierādīšanu), jo mierīgāk un komfortablāk jutīsieties savā kāzu dienā.

kazas-tas-nav-par-perfekciju
Foto: THE UNBRIDLED

Tomēr kāzas nav pasākums uz kuru raudzīties, kā uz mērķi, kuram izcili jānorit pēc uzrakstīta plāna. Kāzas ir kā dzīvs organisms, kurš spēj pārsteigt un dažkārt rīkoties ārpus rāmjiem - kāds nokavē, kāds sīkums par spīti visrūpīgākajai plānošanai ir piemirsts, kaut kas saplīst... Nianses, kas nav ierakstītas kāzu scenārijā, var būt pilnīgi negaidītas, bet būtiski ir ļauties plūdumam.

Jā, mums ir kāzu scenārijs, un tas ir lielisks, bet ja kāzu scenāriju papildinās kāds pārsteidzošs mirklis, mēs to ar mīlestību pieņemsim un ļausim būt. Neiespringstot un ļaujoties dabiskam plūdumam, rēķinoties, ka dzīve nav scenārijs, kurā nevar būt neieplānotu soļu, būs daudz vieglāk pieņemt nepilnības, kāzu dienā atslābt, to no sirds baudīt, un galu galā arī ieraudzīt risinājumus.

Un atrisināt var visu.

kazas-tas-nav-par-perfekciju
Foto: ALEXANDRA COHEN

Kāzas nav performance priekš viesiem

Kāzu rīkošanas procesā gribas iesaistīties tik daudziem. Labi, ja tas ir ar darbiem. Bet ne tik labi, ja ar uzmācīgiem padomiem vai cenšanos uzspiest savas vēlmes. Un neatkarīgi, cik tuvi jums šie cilvēki ir, viņu vēlmes ir tikai viņu vēlmes. Un katram ir iespēja realizēt savas vēlmes savās kāzās. Jūsu kāzās nozīme ir tikai jūsu vēlmei, jūsu idejai un sajūtai par to, kā vēlaties apprecēties.

Kāzās nav nekā racionāla.

Foto: THE UNBRIDLED

Tas ir stāsts par sajūtām, emocijām... Tieši to, kā jūtaties jūs. Organizējot kāzas, protams, ir jādomā, kā jutīsies viesi, jāparūpējas par viesu pašsajūtu un ērtību, par to, kādu maltīti piedāvāsiet, kādas izklaides un performances organizēsiet. Tomēr pašas kāzas nav performance. Tas nav šovs.

Tā ir mīlestības svinēšana.

 kazas-tas-nav-par-perfekciju
Foto: ALEXANDRA COHEN

Detaļas nav būtiskas. Nav vērts uztraukties, vai viesiem patiks jūsu mīļākā mūziķa uzstāšanās, vai viesi būs apmierināti ar jūsu izvēli iztikt kāzās bez alkohola, tā vietā piedāvājot fantastiskus bezalkoholiskos kokteiļus, vai viesiem būs saprotama jūsu izvēle precēties saullēktā vai kāzu maltīti pie svinīgiem galdiem aizstāt ar izbraukuma busiņu. Kāzas ir maģisks rituāls, pilns simbolikas un nozīmes. Atzīšanās mīlestībā.

kazas-tas-nav-par-perfekciju
Foto: THE UNBRIDLED
kazas-tas-nav-par-perfekciju
Foto: ALEXANDRA COHEN

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: THE UNBRIDLED, ALEXANDRA COHEN

Citi Raksti