Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mājoklim jābūt harmoniskam un estētiskam, tam jāmainās līdz ar tā iemītniekiem un gadalaikiem, tādēļ piedāvājam idejas interjera atsvaidzināšanai pavasarī.

Vides ietekme uz labsajūtu

Vide mājās mūs spēcīgi ietekmē – harmoniska un estētiska vide iedvesmo, nomierina un uzlādē. Tā kā mājas ir kā drošības sala un patvērums, nevar par zemu novērtēt atmosfēru, kas tajā valda.

Mājas vide cilvēku ietekmē dažādos veidos. Vide ietekmē fizisko veselību, tādēļ svarīgi, ka mājās valda tīrība, kārtība un drošība – viss ir izvietots ērti un nerada, piemēram, traumu risku. Svarīgs ir arī mikroklimats mājās – patīkama temperatūra un silts apgaismojums, kas ļauj justies atslābināti. Minētie aspekti būtiski ietekmē atmosfēru, kas, savukārt, ietekmē mentālo veselību. Ērta, patīkama, sakārtota vide ļauj justies harmoniski, taču neorganizēta vide rada nemieru. Lai sakārtotu vidi sec apkārt, labākie palīgi mājas ģenerāltīrīšanā būs pilna servisa uzkopšanas aģentūra TERSUS.

Vide atspoguļojas arī uz produktivitāti. Īpaši aktuāli tas ir tiem, kuri pilnībā vai daļēji strādā no mājām. Ir vērts padomāt par to, kā pašreizējais mājas iekārtojums ietekmē spēju fokusēties un vai to varētu uzlabot. Visbeidzot, mājas iekārtojums atspoguļojas arī tās iemītnieku sociālajās saiknēs gan savā starpā, gan ielūdzot viesus. Plaša, atvērta vide aicina uz komunikāciju, cilvēki tajā jūtas brīvi. Vairāk ticams, ka pavadīsiet laiku ar ģimenes locekļiem vai viesiem plašās, pārskatāmās telpā, taču haotiskā, nesakārtotā vidē diez vai gribēsiet ielūgt viesus.

Tas, kā tu iekārto un dekorē interjeru, ir tavas personības atspoguļojums. Jēgpilnas, skaistas lietas un aksesuāri pozitīvi ietekmē pašapziņu un padara vidi tev patīkamu. Kā jau minēts, vide lielā mērā ietekmē tavu labsajūtu, komfortu, garastāvokli, taču atceries, ka tu veido vidi sev apkārt. Tu vari izmainīt un izveidot vidi, kas ir iedvesmojoša un labklājību veicinoša. Pavasara interjera atsvaidzināšana ir veids, kā to izdarīt.

Padomi un idejas pavasarīgas atmosfēras radīšanai

Dienas kļūst garākas, tādēļ atļauj mājoklī ieplūst iespējami daudz dabīgajai gaismai – izvēlies plānākus aizkarus, kas laiž cauri saules gaismu. LIINI nodarbojas ar aizkaru šūšanu pēc pasūtījuma un īsteno individuālu pieeju – gan dodas ar audumu paraugiem uz vietas, gan īsteno nestandarta risinājumus. Uztici aizkaru izvēli profesionāļiem, jo tie ir būtisks interjera elements, kas ietekmē ne tika telpas koptēlu, bet arī apgaismojumu tajā.

Foto: LIINI.LV

Runājot par tekstilizstrādājumiem, pavasarī aizvieto biezos, smagnējos ziemas tekstilus ar viegliem plediem, spilveniem un paklājiem, lai radītu mājīgu, bet ne smagnēju noskaņu. Pavasaris ir laiks arī jaunas gultasveļas iegādei – izvēlies gaišu, vieglu gultasveļu.

Ja vēlies lielākas pārmaiņas, paeksperimentē ar mēbeļu izkārtojumu, lai radītu atvērtu iekārtojumu un paplašinātu telpu. Pielūko, lai mēbeles neaizsedz dabīgās gaismas plūsmu. Varbūt pat atsakies no kādas liekas mēbeles, ja gadu gaitā tās sakrājušās par daudz un rada nospiedošu sajūtu. Mēbeles kalpo tev, nevis tu mēbelēm, tādēļ droši vari atbrīvoties no skapīša ar izkritušajām eņģēm, krēsla ar ļodzīgo kāju vai citām traucējošām mēbelēm, kuras vairs nav funkcionālas vai estētiskas.

Mājokļa dekorēšana pavasarī ar sezonāliem aksesuāriem

Pavasarī izvēlies dabas iedvesmotus dekorus un sezonālu galda klājumu. Ja pelēkajā februārī vēl šur tur mājās tika paturētas Ziemassvētku lampiņas, tad marts ir laiks, kad visus ziemas aksesuārus novietot mantu glabātuvē. Pavasaris ir piemērotākais laiks tam, lai atsvaidzinātu savu telpaugu kolekciju, kā arī daudz biežāk sevi palutinātu ar grieztajiem ziediem.

Zaļumu ieviešana interjerā

Ziedu ekspresis nodarbojas ar ziedu un telpaugu vairumtirdzniecību un piedāvā plašu izvēli ar augiem. Savukārt Amie ziedi nodrošinās ziedus īpašiem notikumiem, izveidojot pasakainākos pušķus un kompozīcijas.

Foto: Pa kreisi: ZIEDU EKSPRESIS / Pa labi: AMIE ZIEDI

Telpaugu izvēle interjeram

Ja pavasarī uznākusi iedvesma atjaunot un papildināt telpaugu klāstu mājās, izmanto profesionālas apzaļumošanas pakalpojumus. Tā nodrošināsi, ka tiks izvēlēti piemērotākie augi tavam interjeram un tie labi jutīsies un zaļos. Piparmētra palīdzēs visos ar augiem saistītajos jautājumos – no ziedu piegādes līdz pat apzaļumošanai. Savukārt ziedu dizainers Jānis Buševics veic gan apzaļumošanas un dekorēšanas darbus, gan veido mūsdienīgas un estētiskas ziedu un augu kompozīcijas.

Foto: Pa kreisi: PIPARMĒTRA / Pa labi: JANIS BUSEVICS DESIGN

Personalizē interjeru ar mākslas darbiem

Kā stāsta māksliniece Anete Purina-Purite, kurai ir savs zīmols Petitto Art, glezna ir kā mājas interjera karaliene, kas tajā spēlē milzīgu lomu. Mākslas darbs ir būtisks dekoratīvs interjera elements, kas pievieno telpai krāsu un tekstūru, pasvītrojot telpas stilu, kopējo dizaina konceptu un veidojot vēlamo noskaņu. Glezna ir arī akcenta elements interjerā, kas pievērš uzmanību un izceļas. Tā telpai piešķir unikalitāti un individualitāti. Māksliniece uzsver, ka, pats svarīgākais, māksla telpā pilda emocionālu funkciju – ietekmē mājinieku noskaņoju un rada neatkārtojamu atmosfēru. Tā spēj kļūt par iedvesmas avotu un raisīt pārdomas mūsos skaistos vēlos vakaros, kļūstot par neatņemamu sastāvdaļu garīgajai labsajūtai.

Pavasaris ir laiks, kad saule atkal iemirdz logos. Kas var būt skaistāks par saules apstarotu mākslas darbu, kur zelts un faktūra rotaļājas. Mākslinieces darbos praktiski vienmēr figurē zelts vai kas gaismu atstarojošs. Faktūra un gaismu spēle ir tieši tas, kas ir vajadzīgs modernam sulīgam interjeram pavasarī.

Foto: PETITTO ART

Mājokļa aromātu nozīme

Mājoklī ir būtisks ne tika vizuālais aspekts, bet arī mikroklimats. Un būtisku nozīmi tajā spēlē mājas aromāts. Patīkamas un pazīstamas smaržas uzlabo garastāvokli un rada pozitīvu noskaņu, kā arī nomierina un mazina stresu. Dažādus aromātus var izmantot arī tam, lai vairotu produktivitāti un koncentrēšanos spēju. Tāpat aromāti ietekmē arī miegu. Darba zonai izvēlies svaigus un uzmundrinošus aromātus, bet guļamistabai nomierinošus.

Pavasarī izvēlies vieglus, svaigus aromātus, kas saistās ar dabas pārmaiņām, pirmajām siltajām vēsmām un zaļojošajiem augiem. Izvēlies Spring Light radītās ekskluzīvās aromātiskās sojas vaska sveces ar ēteriskajām un smaržu eļļām. Šīm svecēm piemīt izsmalcināti un noturīgi aromāti, kas uzlabos noskaņu tavās mājās.

Foto: SPRING LIGHT

Gaismas nozīme mājoklī

Gaismekļi mājoklī pilda gan praktisku, gan estētisku funkciju. Dažāds apgaismojums rada dažādu noskaņu. Piemēram, ja tava prioritāte ir mājīguma radīšana mājās, izvēlies maigu un siltu gaismu. Īpaši labi mājīgā interjerā iederēsies dažādas stāvlampas un mazākas lampas. Savukārt darba zonai var izvēlēties nedaudz spilgtāku gaismu. Ar apgaismojumu var sadalīt telpu zonās un, ja gribas ieviest interjerā izmaiņas, var pārplānot apgaismojumu un telpa uzreiz iegūs citu skatu. Labi izvietoti gaismekļi palīdz radīt telpā harmoniju. Savukārt slikti apgaismotas telpas daļas vizuāli padara to mazāku, bet labi izgaismota telpa šķiet plašāka. Ar gaismas palīdzību var izcelt dizaina elementus – mākslas darbus, arhitektoniskus un dekoratīvus elementus. Arī pats gaismeklis var būt dizaina elements.

Gaismekļus – dizaina elementus rada zīmols Sowa Stone. Tās ir ar rokām darinātas lampas no dabīga betona. Tās ne tikai izgaismos nepieciešamās telpas zonas, bet arī piesaistīs uzmanību ar savu īpašo dizainu un stilu.

Foto: SOWA STONE

Komforts mājoklī – tava labsajūta

Kā jau minēts, fizisko un emocionālo labsajūtu ietekmē ne tikai mājokļa dizains, bet arī mikroklimats un ērtības, ko sniedz mājoklis.

Būtisks aspekts labsajūtā ir gaisa kvalitāte mājās. Airvalent piedāvā Latvijā ražotus kompaktus gaisa kvalitātes mērītājus ar dažādu dizainu.

Foto: AIRVALENT

Noskaņojumu dienā lielā mērā ietekmē naktsmiers. Spilvenu nams parūpēsies par to, lai tavs naktsmiers turpmāk būtu izcils – no spilveniem līdz matračiem, gultasveļai un pat mājas aromātiem.

Mājoklim ir jābūt arī vietai, kur relaksēties. CasaDiVanna vannas sniedz iespēju arī mājās sajusties kā atpūtā viesnīcā. Gremdēšanās siltā vannā ir tik tiešām iedarbīgs un ekskluzīvs relaksācijas veids.

Foto: Pa kreisi: SPILVENU NAMS / Pa labi: CASADIVANNA

Uzdrošinies arī lielām pārmaiņām

Ja mājokļa vide nomāc, tajā nejūties labi, tad nebaidies veikt pārmaiņas, jo mājās pavadām daudz laika un mājokļa vide būtiski ietekmē kopējo labsajūtu. Mājokļa gaisotnes uzlabošana ir viens no būtiskākajiem uzdevumiem, ko veikt, ceļā uz savu labsajūtu un veselību.

Ja tavā šī pavasara darbu plānā ir ne tikai lielā tīrīšana, bet arī interjera stila maiņa, dizainere Ina Šķēle sniegs profesionālus padomus un ieteikumus. Profesionāļa iesaiste interjera pārvērtībās nodrošinās, ka tiks īstenots ilgtspējīgs dizains, kas neapniks un kalpos vēl ilgi.

Foto: INA ŠĶĒLE

Lielāku projektu īstenošanā palīdzēs Zuze Builders, bet, ja esi jauna mājokļa meklējumos, iespējams, atradīsi to kādā no R.Evolution izsmalcinātajiem projektiem.

Foto: Pa kreisi: ZUZE BUILDERS / Pa labi: R.EVOLUTIONS

 

Raksta autore: Renāte Berga

Mājoklim: Tersus, Liini.lv, Petitto Art, Ina Šķēle, Spilvenu Nams, CasaDiVanna, Airvalent, Spring Light, Sowa Stone, Zuze Builders, R.Evolutions

Floristika: Ziedu ekspresis, Amie ziedi, Piparmētra, Janis Busevics design

 

Citi Raksti