Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Tos pārus, kuri izvēlas svinēt kāzas Cēsīs, sagaida vēsturisks šarms un pilsētu ieskaujošās dabas skaistums. Cēsis atrodas vienā no gleznainākajām vietām Latvijā - Gaujas Nacionālā parka ielokā. Cēsis, ar tās viduslaiku pili un vēsturisko arhitektūru, neskarto dabu tās apkārtnē, ir vieta, kur īstenot tavas izsapņotās pasaku kāzas.

Kāzu ceremonija Cēsīs

Cēsu pils ir romantiskākā kāzu ceremonijas vieta Cēsīs. Lai gan kāzas pilī ir klasisks scenārijs, Cēsu pils piedāvā daudzveidīgas ceremonijas norises vietas, kas ļauj šo kāzu konceptu pielāgot jūsu vēlmēm un kāzu viesu skaitam. Svinīgo ceremoniju iespējams noturēt pils dārzā, Jaunās pils Lielajā salonā vai pils verandā. Vienlaikus pils un tās apkārtne ir pasakaina vieta fotosesijai.

Cēsīs atrodas arī viens no senākajiem sakrālās arhitektūras pieminekļiem Latvijā - Cēsu Svētā Jāņa baznīca. Tā ir ar garu vēsturi un īpašu auru apveltīta baznīca laulību ceremonijai.

Svinību vieta: CĒSU PILS

Ja daba ir jūsu svētnīca, tad netālu no Cēsīm, Vidzemes augstienē atrodas kāzu ceremoniju vieta Keep the wild and free. Sarīkojiet pārdabisku kāzu ceremoniju Meža dārzā, pavadiet kāzu nakti divvientulībā turpat esošajā glempingā vai ieplānojiet to kā kāzu pieturvietu.

Svinību vieta: KEEP THE WILD AND FREE

Arī kāzu svinību vieta Vēķi piedāvā sarīkot kāzu ceremoniju dabā - pļavā, mežā, Vēķu ezera krastā vai uz ūdens - vidē, kas visatbilstošākā jūsu iecerei un stihijai. Vidzemes daba ir visskaistākais fons kāzu ceremonijām svaigā gaisā, zem klajas debess.

Svinību vieta: VĒĶI

Kāzu mūzika Cēsīs

Cēsīs ir ne tikai īpašas kāzu ceremoniju vietas, bet arī iespējas kāzas papildināt ar meditatīvām mūzikas skaņām. Mārcis Palsiņš ir hanga skaņu entuziasts, viņš pavēris jaunu kosmosu kāzu mūzikā Latvijā. Iepriekš spēlējis retrītos, dzimšanas dienās un citos pasākumos, Mārcis sācis spēlēt šo īpašo instrumentu arī kāzās, jo tas rada tik tiešām romantisku noskaņu. Viņa klāstā ir 5 hangi, kurus viņš ņem līdzi, bet kāzās uz vietas sajūt enerģiju un nolemj, ar kuriem instrumentiem darboties. Viņš spēlē gan ceremonijā, gan mičošanā, gan otrajā kāzu dienā, viss atkarīgs no pāra vēlmēm un kāzu koncepta. Mūzika kāzās spēlē lielu lomu un hanga skaņas piešķirs dziļumu un neatkārtojamu noskaņu īpašajiem kāzu mirkļiem.

Svinību vieta: MĀRCIS PALSIŅš

Kāzu svinību vietas Cēsu apkārtnē

Ja plānojat klasiskas svinības muižā, tad jālūkojas Cēsu apkārtnē, jo tajā netrūkst gleznainu ainavu ieskautu muižu. Ugurmuiža ir celta 18. gadsimtā un tā ir vienīgā baroka koka muiža Latvijā. Tā ir ekskluzīva iespēja - svinēt kāzas tik vēsturiski nozīmīgā ēkā.

Arī Skangaļu muiža ir vēsturiska ēka pasakainām kāzu svinībām. Taču svinībām ezera krastā piemērots būs viesu nams Ungurmalas, kura svinību zāle ir ne mazāk grezna kā muižā.

Svinību vieta: SKANGAĻU MUIŽA

Taču rustic stila kāzām ideāla vieta būs viesu māja Virgabaļi un tajos esošais Svētku šķūnis. šī ir kāzu svinību vieta, kur savienojas svētku greznība un lauku vides šarms. Cēsis un to apkārtne

piedāvā kāzu dienā būt pie dabas, neupurējot komfortu un krāšņumu.

Svinību vieta: VIRGABAĻI

Greznas kāzu svinības Cēsu apkārtnē

Īpaša kāzu svinību vieta Vidzemē ir Annas Design Hotel. Līdz pat 20.gadsimta sākumam te valdījusi īsti muižnieciska gaisotne, un vēl šodien Annas muiža izstaro to eleganci un greznību, kas ļauj sajusties dzīves lutinātam. Muižas dārzs veidots vienlaikus ar mūra apbūvi jau 19. gs. sākumā, taču skaistais meža parks ir jaunāks. Annas muižas dārzā ir gan tāli un liriski skati pār ezeru, kas piederas renesanses vai ainavu dārzam, gan regulāri, atbilstoši baroka tradīcijai, stādītas liepu alejas. Klētī, kas saglabājusies no muižas ēku kompleksa, tagad atrodas Annas Hotel.

Ēka bija labi saglabājusies no agrākiem laikiem, tādēļ ārējās sienas ar arkām un kolonnām pārbūvējot palika neaiztiktas. Tikai ēkas priekšpusē ir izveidota mūsdienīga stikla ieejas dala. Telpu apdarē un interjerā Annas Hotel izmantoti videi draudzīgi risinājumi, piemēram, sienām izmantota ekoloģiska krāsa un apmetums. šī ir brīnišķīga un ļoti skaita vieta ar bagātīgu vēsturi, kur tiešām jūtama īpaša aura, kas caurstrāvos jūsu kāzu dienu.

Viesnīca piedāvā svinības līdz 80 personām vasaras sezonā uz restorāna terases un ziemas sezonā līdz 50 personām viesnīcas kamīnzālē, kā arī izguldīšanu līdz 36 personām viesnīcas deviņos apartamentos. Vēl ir iespējams izīrēt medusmēneša namiņu. Personisku pieskārienu svinībām piešķirs tieši pārim šefpavāra izstrādāta ēdienkarte.

Svinību vieta: ANNAS DESIGN HOTEL

Kāzu maltīte Cēsīs

Restorāns Mango Sky Lounge Cēsu koncertzāles 6. stāvā sniedz garšas un sajūtu baudījumu. Cēsu debesis saulrietā atgādina sulīgo mango, kas ietver dienas saules dzeltenumu un vakara saules sarkani oranžās krāsas. Restorāna unikālā vieta ļauj būt tuvāk saulei, saulrietam un baudīt Cēsis no augstākā Vidzemes restorāna. Mango Sky Lounge piedāvā baudīt gan gardus kokteiļus virs Cēsu jumtiem, gan arī ēdienu klāstu, kas svētku maltītē aizvedīs īpašā ceļojumā pa garšu takām.

Restorāna Mango Sky Lounge siltā un viesmīlīgā atmosfēra ir ideāli piemērota kā klusai harmoniskai maltītei, tā draugu čalošanai. Aicinām jūs svinēt savus īpašos svētkus Mango Sky Lounge, jo restorāns piemērots kā bildinājuma izteikšanai, tā arī kāzu svinēšanai. Ja vēlies iepriecināt sev tuvos cilvēkus ar skaistu pārsteigumu, tad iesakām to rezervēt un saskaņot ar Mango Sky Lounge personālu savlaicīgi - ziedi, baloni vai kāds cits jūsu sagatavots pārsteigums var būt kā jauks papildinājums šim īpašajam mirklim.

Svinību vieta: MANGO SKY LOUNGE

Taču Cēsu vecpilsētas sirdī atrodas restorāns H. E. Vanadziņš. Tas atrodas ēkā, kas ir sens 18. gadsimta koka arhitektūras meistardarbs. Ar pietāti un uzmanību pret smalkākajām detaļām ir izveidota ļoti gaumīga un ziemeļnieciski askētiska vide, kurā iederēsies mūsdienīgas kāzu svinības. H. E. Vanadziņš restorāna ēdienkarti ir izveidojis šefpavārs Edgars Rubenis, tā ir ziemeļu iedvesmota maltīte, kura pārsteidz ar izsmalcinātu noformējumu, apbrīnojamām garšu un tekstūru kombinācijām.

Izmantojot augstākā labuma un vietējās izcelsmes produktus atbilstoši sezonas piedāvājumam, restorānā pasniegs mielastu gan no tā brīža piedāvājuma ēdienkartes, gan arī iespējams to pielāgot jūsu vēlmēm, piepildot visas ieceres, lai palīdzētu īstenot jūsu sapņu kāzas.

Svinību vieta: H. E. VANADZIŅš

Kāzas dabas ielokā

Ja daba jums ir tuva un vēlaties kāzu dienu papildināt ar kāzu pieturvietu vai fotosesiju īpašā lokācijā, Cēsu apkārtne glabā daudz dabas dārgumu un romantisku nostūru. Piemēram, Gaujas ieleju var iepazīt Cīrulīšu dabas takās. Kādu no to posmiem varat iekļaut fotosesijas maršrutā. Taču atpūtas kompleksi Žagarkalns un Ozolkalns vasarā piedāvā laivu un plostu nomu, bet ziemā te var baudīt slēpošanas un citus ziemas priekus. Abi kalni var kalpot kā aizraujoša kāzu pieturvieta vai vieta, kur aktīvi pavadīt kāzu otro dienu.

Netālu no Cēsīm atrodas arī unikālā Āraišu ezerpils - bronzas un akmens laikmeta apmetnes rekonstrukcija. Pasakaina kāzu pieturvieta būs arī Āraišu vējdzirnavas. šīs ir vietas, kas ļauj sajust arī Cēsu apkārtnes senatni un harmoniski papildinās kāzu pieredzi Cēsīs.

Svinību vieta: UNGURMALAS

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti