Baiba un Matīss savas kāzas organizēja paši - radīja un uzrakstīja kāzu scenāriju, maketēja ielūgumus, rezervēja pakalpojumu sniedzējus un personalizēja kāzu rituālus. Ziedu vietā viņi aicināja savus viesus ierasties ar ziedojumiem dzīvnieku patversmei, un arī gredzenu nesējs kāzu ceremonijā bija dzīvnieciņš - pāra sunītis Buga.
“Kāzu ceremoniju plānojām un organizējām paši. Nevēlējāmies precēties ne baznīcā, ne dzimtsarakstu nodaļā. Tad nu nolēmām, ka paši izveidosim tādu ceremoniju, kā vēlamies. Jau kopš pirmā Kārļa Kazāka koncerta, kuru kopā apmeklējām, man bija sapnis, ka Kārlis varētu dziedāt mūsu kāzās. Matīss sagādāja pārsteigumu, īstenojot manu sapni.
Kokneses pilsdrupas bija perfekts variants, jo puse mūsu viesu ir no Rīgas un otra puse no Jēkabpils. Ceremonijas galvenā doma bija to īstenot kā mīļu un jautru stāstiņu par mūsu iepazīšanos un kopā pavadītajiem 10 gadiem, un vienlaikus - kā koncertu. Vēlējāmies iesaistīt arī savu mīļo sunīti, tāpēc viņai tika uzticēts lielais pienākums nest gredzentiņus un ierasties ar uzrakstu: “Uzmanību- gredzenu apsardze ir ieradusies”. Tad tētis mani aizveda līdz līgavainim un sākās ceremonija.
Tā kā pati esmu fotografējusi kāzas jau trīs sezonas, pabijusi daudzās kāzās, man bija izveidojies priekšstats, ko es vēlētos un ko noteikti nē. Par laimi, ar līgavaini bijām uz viena viļņa un veiksmīgi papildinājām viens otra idejas. Paši maketējām ielūgumus, Photoshop likām kopā iedvesmas kolāžas ar nepieciešamajām nomas lietām. Kopā ar mammām stādījām rudens puķes dekoriem, arī paši gatavojām karameļu galda kartes, kas viesiem palika kā maza dāvaniņa no kāzām.
Ļoti izbaudīju šo gatavošanās procesu un katrā detaļā ielikām ļoti daudz mīlestības.
Galvenās rezervācijas - viesu namu, fotogrāfi, videogrāfu, ēdinātājus, vizāžisti un frizieri, veicām jau uzreiz pēc saderināšanās, gadu pirms kāzām. Taču mūs piemeklēja arī savas problēmas. Pirmie mūsu izvēlētie ēdinātāji covid laikā bankrotēja, tad nācās meklēt citus, kuri mēnesi pirms kāzām mums atteica. Par laimi, trešā reize bija tā veiksmīgā un tikām pie izciliem ēdinātājiem - liels paldies Garšu Galerijai.
Mums vajadzēja izveidot arī plānu B, ja nu ierobežojumu dēļ svinības ar viesiem nāktos atcelt, bet beigās svinības notika kā plānots. Protams, stress ir liels, visu darot un plānojot pašiem, bet tas arī ir patiesi liels gandarījums, un kāzu dienā tevi nesagaidīs vilšanās vai negaidīti pārsteigumi. Ja skaidri zini, ko vēlies, un tev ir pietiekami daudz prasmju, vēlmes un pieredzes, tad kāzas vari saplānot arī pats. Kāzu dienā gan nevēlējāmies satraukties par plānošanu un scenāriju, tāpēc noalgojām vakara vadītāju, kurš gan lieliski turējās pie mūsu sagatavotā scenārija, gan forši improvizēja un ielika pa kādam jociņam. Paldies Kristam Neilandam.
Viena no lietām, kas redzēta tik daudzās kāzās, un skaidri zināju, ka to nevēlos savās, bija ziedu pasniegšana ceremonijā. Tās nabaga puķītes tiek sakrautas bagāžniekos un tad viesu namā iegrūstas kādā stūrī 3l burkā. Mēs mīlam dzīvnieciņus, tādēļ izlēmām, ka ziedu vietā labāk vēlamies, lai viesi veic ziedojumu dzīvnieku patversmei, vai kāzās sarūpē kādu našķi četrkājainajiem draugiem. Ja vēlaties šo īstenot arī savās kāzās, tad iesakām pabrīdināt viesus, ka vieta suņu un kaķu dāvanām paredzēta viesu namā, citādi jūs ceremonijā varētu pārsteigt kāds apjucis viesis ar barības maisu rokās.
Kā skaistu kāzu dienas noslēgumu vēlējāmies mīļu un jautru mičošanas daļu, kas nebūtu akcentēta uz pienākumu dalīšanu ģimenē vai citiem tamlīdzīgiem uzdevumiem. Viesi mūs sagaidīja brīnumsvecīšu ejā (ieteikums - pērciet pirotehnikas veikalā 90 cm garās brīnumsvecītes). Tā kā mans hobijs ir dejošana, mūsu pirmais uzdevums bija izdancināt visus pretējā dzimuma viesus, līdz nonācām mičošanas vietā. Tur, mūzikai skanot, pasēdējām klēpī vecākiem un atdevām savas līgavas un līgavaiņa rotas. Kāzu vadītājs lūdza mūsu precētos viesus vēl pēdējoreiz iečukstēt mums padomus precēto dzīvē. Pēc padomiem savas rotas nodevām nākamajam jaunajam pārim un saņēmām savas precēto rotas. Man tas bija pērļu kronītis, kuru uzdāvināja meitenes vecmeitu ballītē, Matīsam personalizēts aliņš.
Tālāk sākās mičošanas jautrākā daļa, gatavojām kopā ar viesiem mīlestības kokteili. Uz katras mazās sastāvdaļu burciņas bija pielīmēta zīmīte ar kādu uzrakstu: humors, mīlestība, uzticība, seksapīls u.tml. Sākotnēji pie boles var aicināt vecākus. Viņiem jāizvēlas viena no sastāvdaļām, kas, viņuprāt, ir nepieciešama laimīgai laulības dzīvei un jāpaskaidro, kāpēc tieši šī. Kad tas ir izdarīts, to ielej traukā. Un tā, viens pēc otra, līdz bole ir pilna. Kad visas sastāvdaļas ir pievienotas, jaunais pāris šo kokteili var kopīgi samaisīt. Kad kokteili maisa, vedējs vai kāds cits pievieno vēl kādu maģisko elementu - sauso ledu. Rezultātā viss sāk dūmot un izskatās pavisam skaisti. Pēcāk šo kokteili lej šotos un izdzer kopā ar viesiem.
Mičošanas noslēgumā devāmies pie ugunskura, kur katrs no viesiem teica mums novēlējumu un meta ugunī dzintara pulveri. Tiešām iespaidīgi un ļoti emocionāli!”
“Burbuļpūšamie, brīnumsvecītes, konfeti, dzintara pulveris, sausais ledus. šīs lietas izskatās efektīgi gan dzīvē, gan bildēs un video. Viesi pēc ceremonijas mūs sagaidīja ar pasakainu burbuļu eju. Lai paspilgtinātu pirmo deju, tika izšautas zelta konfeti zvaigznītes. Mičošanā viesi mūs sagaidīja ar brīnumsvecītēm, gatavojot mīlestības kokteili pievienojām sauso ledu, kas tai lika izskatīties kā burvju dzirai.”
Rakstu sagatavoja: IEVA KRASTIŅA
Lasi arī: KĀDĒĻ JŪSU KĀZĀS VAJAG KĀZU VADĪTĀJU? IESAKA KĀZU VADĪTĀJS ARVIS ZĒMANIS