Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU ĒDINĀŠANAS KONCEPTI PLUS KATEGORIJAS, PAR KURĀM NEDRĪKST AIZMIRST

KĀZU ĒDINĀŠANAS KONCEPTI PLUS KATEGORIJAS, PAR KURĀM NEDRĪKST AIZMIRST

Kāzu ēdināšanas variācijas pēdējo gadu laikā ir tik ļoti mainījušās, paplašinājušās un bagātinājušās, ka kāzu maltīte vairs neasociējas vien ar gariem kopīgiem galdiem. Tas var būt kāzu brančs, pikniks mežā vai pat izbraukuma ēdināšanas busiņš.
Pāru radošie lidojumi mēdz pārsteigt un patīkami iepriecināt. Apskatām dažas kāzu ēdināšanas variācijas!

Kāzu ēdināšanas koncepti:

●  Svētku vakariņas.

Tradicionālākā no kāzu ēdināšanas formām, kas parasti tiek organizēta pie galdiem - tie var būt gan gari kopgaldi, gan vairāki mazi galdiņi, viesiem sanākot kopā un uzsākot vakara daļas svinības. Savukārt ēdināšanas veids var atšķirties - senāk visiem viesiem tika piedāvāta vienāda kāzu maltīte, turpretī šodienas kāzās biežāk ir trīs silto ēdienu izvēle - gaļas, zivju un veģetārā.

Svētku vakariņas var tikt organizētas arī zviedru galda formātā, kur siltie ēdieni tiek pasniegti elegantos termotraukos.
Ēdinātājs var būt gan vietējais kāzu svinības vietas restorāns, gan izbraukuma pakalpojumu sniedzējs. Izvēloties svinību vietu, gan uzreiz jānoskaidro, vai varat šeit realizēt cita piegādātāja ēdināšanas pakalpojumus.

kazu-edinasanas-koncepti
Restorāns: OSTA

● Kāzu brančs.

Ja kāzas tiek organizētas pašā rīta agrumā, piemēram, vienlaikus ar saullēktu, brančs jeb vēlas un lēnas brokastis, kas tiek baudītas vairāku stundu garumā, ir piemērota un loģiska izvēle. Ļoti piemērota arī tad, ja pāris vakara daļu grib paturēt tikai sev.

kazu-edinasanas-koncepti
Restorāns: FABRIKA

● Kāzu pusdienas.

Ja kāzas tiek svinētas pavisam intīmā gaisotnē vien liecinieku, vecāku vai pāris draugu klātbūtnē, kāzu pusdienas būs skaists kopā būšanas brīdis, lai atzīmētu tik nozīmīgu notikumu. Pēc pusdienām pāris var sēsties lidmašīnā un doties burvīgā medusmēnesī.

kazu-edinasanas-koncepti
Ēdināšana: H2O BANKETI

● Kāzu pikniks.

Ļoti atbilstoša opcija, ja kāzas tiek rīkotas pie dabas, piemēram, mežā, pie jūras vai augstu kalnos, uz kurieni varat ņemt svētku maltīti līdzi. Pikniks var kalpot arī kā starppietura starp laulības ceremoniju un svinīgo kāzu maltīti vakarā un sarīkots ainaviskā vietā, kur kāzu vedēji, draugi vai profesionāli kāzu organizētāji būs ieplānojuši kāzu uzdevumus pārim vai fotosesijas pieturpunktu.

romantisks pārsteigums mīļotajam
Foto: ELĪNA UPMANE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

● Izbraukuma ēdināšanas busiņš.

Brīvas atmosfēras kāzu ballītei ļoti piestāvošs atribūts īstā hipiju stilā - kad kāzas nav stīvs pasākums, bet brīvas un sirsnīgas svinības kopā ar draugiem. Pluss - ēdienu busiņš var ierasties jebkurā vietā - vai tas būtu pašu ābeļdārzs vai stāvlaukums jūras krastā.

● Kāzu bārs.

Kāzu bārs ar profesionālu bārmeni kalpos gan praktiskiem nolūkiem, gan kā izklaides elements, gan atmosfēras papildinājums. Kāzu bāra piedāvājumā varat izvēlēties un kopā ar profesionāli sastādīt savu īpašo personalizēto kokteiļu izlasi, atceroties arī par pievilcīgi noformētiem gardiem bezalkoholiskiem kokteiļiem.

kazu-edinasanas-koncepti
Ēsināšana: K.K. FON STRICKA VILLA /Foto: MIKS šĒLSKāzu pakalpojumu sniedzēji

Kategorijas, par kurām īpaši padomāt:

  • Alerģijas, glutēna u.c. nepanesības - šo svarīgi noskaidrot pirms kāzām, lai jūs justos droši par ikvienu viesi;
  • Veģetāri, vegāni, svaigēdāju ēdieni - lai iepriecināti un garšas kārpiņas palutinājuši ir visi. Tā ir arī cieņas izrādīšana un patīkams žests viesim;
  • Bērni - bērni ir īpaši izvēlīgi un neprognozējami ēdāji, ja vien viņus neesat tuvu iepazinuši. Lai izdotos sastādīt visveiksmīgāko bērnu ēdienkarti, aptaujājiet ielūgtos vecākus.

Atrodi savu īsto kāzu ēdinātāju šeit: KĀZU BANKETI

kazu-edinasanas-koncepti
Foto: MIKS šĒLS / Restorāns: WHITEHOUSE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: MIKS šĒLS, ELĪNA UPMANE


Lasi arī: KĀZU ĒDIENKARTE - DAŽI PADOMI PIRMS IZDARI LĒMUMU

Citi Raksti