Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU “KATASTROFAS”, KURAS VAR NOVĒRST KĀZU RĪKOTĀJS

KĀZU “KATASTROFAS”, KURAS VAR NOVĒRST KĀZU RĪKOTĀJS

Runā, ka esot tādas kāzu “katastrofas”, ko novērst spēj vienīgi kāzu organizators vai kāds, kas, tā teikt, pārzina “drēbi”. LĪGAVĀM skaidro, kādas “krīzes” ir iespējamas kāzās, lai šoreiz mācītos no svešām, ne savām kļūdām.

Ķibeles ar apģērbu

Saplīst rāvējslēdzējs, izirst vīle, notrūkst poga vai vēl pirms kāzu ceremonijas gadās neparedzēts pleķis – tās visas var šķist kā vislielākās katastrofas, bet labs kāzu rīkotājs tiks galā arī ar tām.

Ja kāzu budžets atļauj, tad ieteicams kāzu dienā nolīgt profesionālu šuvēju, kas ne tikai izgludinās līgavas un līgavas māsu kleitas, bet arī uzraudzīs visu iesaistīto apģērbu un nepieciešamības gadījumā to pielabos.

Ja tomēr kāzu budžetā šāda opcija nevar tikt iekļauta, tad noteikti jāatceras paņemt līdzi diegu un adatu, kā arī atrast kādu cilvēku tuvāko viesu vidū, kas prot šūt, ja tāda nepieciešamība būs.

Nedienas ar transportu

Ar transportu, gluži tāpat kā ar tehniku, var notikt visneiedomājamākās lietas visnepiemērotākajos brīžos. Auto šoferis var kļūdīties maršrutā un līgavu vai līgavaini aizvest pa citu ceļu, kā paredzēts.

Galu galā (īpaši tad, ja iesaistītas retro automašīnas) tā var vienkārši nedarboties, iespējams iepriekš nezināms ceļu remonts un vēl un vēl.

Tieši tādēļ vienmēr nepieciešams ar šoferi izrunāt vēlamo maršrutu, kā arī jau iepriekš noskaidrot, vai šajā ceļa posmā nav paredzēti kādi ceļu remontdarbi vai masu pasākumi (piemēram, velomaratons),

tāpat organizators vienmēr padomās par “B” plānu, ja nu gadījumā automašīnai atgadās kāda tehniska ķibele.

Problēmas ar kāzu pakalpojumu sniedzējiem

Arī šajā kategorijā ķibeles var būt visdažādākās. Piemēram:

  • Ģitāristam, kam jāuzstājas uzreiz pēc kāzu ceremonijas, gadījies aizmirst savu instrumentu vilcienā vai arī grupa pēdējā brīdī atceļ savu dalību;
  • Fotogrāfs, kas nav sagatavojis vairākas atmiņas kartes;
  • Vai dekorators, kas aizmirsis atstāt kādus nepieciešamus rekvizītus.

Lai ķibele paliktu tikai ķibele un izdotos izvairīties no katastrofas, kāzu organizators būs jau parūpējies par Spotify mūzikas izlasi, ko nepieciešamības gadījumā atskaņot.

Un mēdz uzskatīt, ka kāzu rīkotājs nozīmē brīnumdaris, tādēļ, ja nepieciešams, atradīs gan fotogrāfam nepieciešamo atmiņas karti, gan, ja vajadzīgs, arī fotoaparātu.

Kāzu organizatoru priekšrocība, pavisam noteikti, ir plašais kontaktu loks, kas lieti noder ne tikai plānojot kāzas, bet arī nonākot neparedzamās situācijās. Kāzu aģentūra rīkotāja Dace Miezīte norāda, ka viena no ķibelēm, kas reiz sagaidījusi viņu, bija, kad pakalpojuma sniedzējs neatveda kāzu torti.

Lietas, kuras nevar paredzēt, bet, kuras var atrisināt

Protams, ir lietas, ko arī kāzu organizators nevar paredzēt. Bet labs kāzu rīkotājs, pavisam noteikti, spēs tikt galā ar jebkuru situāciju, kas nostāsies viņa ceļā.

Tā, piemēram, kāzu organizatore Alise Kolosova / Boutique Event Planning by Alise Kolosova atminas kāzas, kur līgavainis nokavēja pats savas kāzas, jo aizgulējās. Viss gan beidzās labi – Alisei neticamā ātrumā izdevās sarunāt citu laulības reģistrācijas laiku, vien pāris stundu vēlāk, bet dusmīgo līgavu nomierināt ar milzīgu rožu pušķi, ko sarūpēja, lai līgavainis savai mīļotajai ar tām atvainotos.

Neparedzemie laikapstākļi

Ja daudzas lietas var paredzēt, tad Latvijas laikapstākļi, pavisam noteikti, neietilpst šajā kategorijā. Ja kāzu ceremonija vai pat visas svinības paredzētas zem klajas debess, tad bez “B” plāna šajā gadījumā neiztikt.

Viesu komforts ir ļoti svarīgs priekšnoteikums, lai kāzās valdītu pozitīva atmosfēra, tādēļ nepieciešams padomāt gan par caurspīdīgiem lietussargiem vai siltiem plediem viesiem, gan nojumi, ja kāzu svinības paredzētas brīvā dabā.

Skati kāzu rīkotājus šeit

FOTO: AINĀRS MAZJĀNIS, BAZALY PHOTOGRAPHY, BILLIJS LOCSJURĢIS RIKVEILIS, MĀRCIS BALTSKARS, SASCH.ME
Citi Raksti