Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāpēc kāzu speciālistiem ir tik dažādas cenas?

Kāpēc kāzu speciālistiem ir tik dažādas cenas?

Foto: Nancy Ray

Skaidrojam, kāpēc cenas vienam un tam pašam kāzu pakalpojumam var atšķirties pat vairākas reizes un vai tiešām atšķirība ir pašā pakalpojumā.

Kad līgava sāk plānot kāzas, viena no pirmajām grūtībām, ar kuru viņa sastopas, ir kāzu speciālistu izvēle. Visbiežāk talkā nāk kāzu grupas sociālajos tīklos, kāzu portāli, žurnāli un, protams, Google. Komunicējot ar kāzu speciālistiem, jautājumu saraksta priekšgalā vienmēr ir jautājums par cenu. Te sākas pirmās neskaidrības. Kāpēc viens dekorators saka, ka noformējums izmaksās 2 500 EUR, bet cits, ka 7 000 EUR? Un tad parādās trešais, kurš saka, ka dekorēšana izmaksās 700 EUR. Turklāt visiem trim dekoratoriem jūs esat rādījuši vienu mood board.

Kāpēc vienam kāzu plānotājam organizēšana izmaksā 1 500 EUR un viņš ir gatavs organizēt 30 viesu kāzas par 10 000 EUR, bet citā aģentūrā organizēšana izmaksā 3 000 EUR un organizators cenšas jūs pārliecināt, ka 30 viesu kāzām nepieciešami vismaz 20 000 EUR? Kāpēc viens vakara vadītājs izmaksā 600 EUR, bet cits 2 000 EUR? Atbildes meklē zemāk.

Kāzu speciālistu cenu kategorijas

Iepazīstoties ar dažādu kāzu speciālistu cenu piedāvājumiem un salīdzinot tos, jāsaprot, katrs kāzu speciālists strādā savā cenu kategorijā, tādēļ skaidrojam, ar ko atšķiras šīs kategorijas.

Foto: WILMINGTON WEDDING PHOTOGRAPHER

Kvalitāte

Katram kāzu speciālistam ir dažāda izpratne par kvalitatīvu pakalpojumu. Kāds vadītājs uzskata, ka joki, kas vērsti uz to, lai nostādītu viesi neērtā situācijā, ir absolūti normāli, un konkursi ar zīmuli un pudelīti ir jautrības priekšgalā. Cits vadītājs prot pielāgoties viesu noskaņojumam, zina, kā pajokot, lai visiem ir smieklīgi un nevienam nav neveikli, kā arī vada pasākumu jautri, ar labu humora devu, bet inteliģenti.

Kāzas ir pasākums, kurš vairumā gadījumu notiek tikai vienreiz dzīvē, tāpēc ir ļoti svarīgi atrast kvalitatīvus kāzu pakalpojumu sniedzējus. Ietaupot pāris simtus eiro un nolīgstot kāzām lētāku fotogrāfu ar zemāku kvalitāti, jūs riskējat palikt bez skaistām kāzu bildēm, kuras glabāsiet visu mūžu. Vai tiešām konkrētajā brīdī daži simti eiro bija tik svarīgi? Pāris simtus eiro jūs nopelnīsiet vēl, bet diez vai sanāks vēlāk pārfotografēt kāzās.

Iespējams, kāds kāzu organizators neiespringst par to, vai galda piederumi uz viesu galdiem ir nospodrināti, un uzskata, ka gan jau kāzu dienā viss būs labi un ko tur lieki ņemties. Bet cits organizators pārbauda visu līdz smalkākajai detaļai, lai viss kāzās būtu perfekti un pāris piedzīvotu savas sapņu kāzas.

Pieredze

Šis punkts var gan būt, gan nebūt saistīts ar iepriekšējo. Ir pieņemts uzskatīt, ka ir labāks tas speciālists, kurš ilgāk strādā nozarē. Tātad fotogrāfs ar 15 gadu pieredzi būs labāks un kvalitatīvāks, nekā speciālists ar 5 gadu pieredzi. It kā šķiet loģiski, bet, ja paskatītos uz šo situāciju no cita skatupunkta?

Ja nu nozarē ilgi strādājošais fotogrāfs visu šo laiku nebija nekā attīstījis savas prasmes un zināšanas fotogrāfijā un šodien fotografē tāpat, kā fotografēja pirms 15 gadiem? Bet speciālists ar 5 gadu pieredzi pastāvīgi attīstās, apgūst jaunas iemaņas un visu laiku seko jaunākajām tendencēm fotografēšanas mākslā? Ir svarīgi nevis tas, cik ilgi fotogrāfs strādā, bet tas, vai viņš attīstās līdzi laikam un seko pārmaiņām kāzu nozarē.

Dažāds redzējums un rokraksts

Ja jau esat meklējuši kāzu organizatoru savām kāzām, tad, iespējams, esat saskārušies ar to, ka dažādi organizatori nosauc dažādas izmaksas kāzām. Kāpēc tas notiek? Kad jūs vērsieties pie organizatora vai dekoratora, speciālists veidos jums piedāvājumu, pamatojoties uz divām lietām – jūsu vēlmēm un savu redzējumu par to, kā jāizskatās kāzām.

Piemēram, pasakot dekoratoram, ka jūs vēlaties kāzas ar gaišu tekstilu un nelielām kompozīcijām, kurās būs sarkanas un rozā rozes, abi dekoratori iedomāsies to citādāk. Protams, šis noformējums arī maksās dažādi. Dažos gadījumos var neglābt pat līgavas sagatavotās iedvesmas bildes. Ja florists māk gatavot tikai viena veida kompozīcijas, pat parādot sev vēlamo dekoru, visdrīzāk viņam nesanāks to atkārtot. Un, ja jūs izvēlāties lētāku dekoratoru, tad riskējat nesaņemt to, ko esat iztēlojušies.

Tāda pati situācija var būt ar organizatoru. Arī tad, ja jūs diviem organizatoriem dosiet vienādas vadlīnijas, katrs īstenos to citādāk, jo katrs strādā savā līmenī, katram ir savi standarti un izpratne par to, kas ir skaistas un pārdomātas kāzas.

Kāzu pakalpojuma sniedzēja cenu nosaka ne tikai kvalitāte, pieredze un speciālista rokraksts. Vienmēr jāņem vērā arī dažādi citi aspekti, kas var ietekmēt cenu, - pakalpojuma sniedzēja atrašanās vieta (nereti atšķiras cenas Rīgā un reģionos); tas, vai pakalpojums tiek sniegts sezonā vai nesezonā; tas, vai jums nepieciešami standarta vai, gluži pretēji, unikāli risinājumi; pakalpojumu sniedzēja atpazīstamība un pieprasījums; tas, ar kādiem materiāliem strādā vai ar kādiem sadarbības partneriem sastrādājas konkrētais pakalpojumu sniedzējs un vēl daudzi citi aspekti.

Pirms sākat pētīt cenas kāzu speciālistiem, noformulējiet sev, kā izskatās normālas kāzas, kā jūs iedomājaties savas kāzas, kas jums ir pieņemami un kas nav. Izlemiet, kāds būs jūsu kāzu budžets, jo ir svarīgi, lai vēlmes sakristu ar iespējām. Pēc tam no atbilstošās cenu kategorijas speciālistiem meklējiet tos, ar kuru jums sakrīt vērtības un kuru darbi jūs uzrunā.

 

Raksta autore: Oksana Špakova / Kāzu Feja

Foto: Wilmington Wedding Photographer, Nancy Ray

Citi Raksti