Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu kleita un līgavas garderobe

Kāzu kleita un līgavas garderobe

Foto: ISABEL HENRY PHOTO

Kāzu kleita vairs nav vienīgais līgavas tērps – arvien vairāk līgavu izvēlas kāzu dienā nomainīt pat vairākus svētku apģērba komplektus.

Kas ietilpst līgavas garderobē?

Līgavas garderobes centrālais elements nešaubīgi ir kāzu kleita, taču jaunākās kāzu tendences paredz kleitas transformēšanu atbilstoši kāzu dienas notikumiem vai pat vairāku tērpu nomaiņu. Nereti kāzu kleitas izvēle rada tik tiešām daudz pārdomu, jo ir jāizvēlas īstā un perfektā kāzu kleita. Turpretī, veidojot līgavas garderobi, nav jāizvēlas viena vienīgā kleita, jo ir iespējams līgavas garderobē iekļaut dažādus tērpus.

Tērpi, ko iekļaut līgavas garderobē

Kāzu kleita var būt gan klasiskais uzmanību piesaistošais krāšņais tērps, gan kāda vienkāršāka silueta kleita, kas tiek papildināta ar dažādām pieliekamām un noņemamām detaļām. Piemēram, vienkāršākai kleitai var pievienot kuplus svārkus, kas radīs tādu pašu iespaidu kā klasiski kuplā kleita. Tāpat var izvēlēties dažādas pieliekamas piedurknes, kas tērpu padara greznāku.

Foto pa kreisi: HANNAH BRI

Dienas kleita ir kāzu kleita, kas līgavai būs mugurā kāzu ceremonijā. Tas parasti ir krāšņākais no līgavas tērpiem. Dienas kleita var tik transformēta, piemēram, ja ceremonija noris baznīcā, tai var pievienot piedurknes vai kādu greznu jaku vai žaketi. Tāpat, lai padarītu fotosesiju pēc ceremonijas daudzveidīgāku, līgava var pamainīt aksesuārus.

Vakara kleita ir viena no aktuālākajām kāzu tendencēm. Arvien vairāk līgavu izvēlas vakara saviesīgajā un ballītes daļā kāzu kleitu nomainīt pret mini kleitu. Tā ir ne tikai iespēja kāzu dienā uzvilkt divus burvīgus tērpus, tas ir arī ērti – lai kārtīgi izdejotos, daudz ērtāka būs mini kleita. Vakara svinību scenāriju var saplānot tā, ka pāra pirmā deja tiek aizvadīta graciozajā, kuplajā kāzu kleitā, bet pēc tam līgavai ir mirklis, lai pārģērbtos un atgrieztos ballītē satriecošā un modernā mini kleitā.

Tērps vecmeitu ballītei var tikt izvēlēts tā, lai tas organiski iekļaujas līgavas garderobē. Kad notiek vecmeitu ballīte, kāzas visbiežāk jau ir plānošanas fināla stadijā un līgavai jau ir izvēlēta kāzu kleita, frizūra un meikaps, jau ir izstrādāts līgavas vizuālais tēls. Vai tas būtu romantiski bohēmisks, vai mūsdienīgi minimālistisks tēls – to var ieturēt visos līgavas tērpos, arī vecmeitu ballītes tērpā.

Tērpi pirmskāzu pasākumiem – vai tās būtu romantiskas un neformālas vakariņas, kurā saviem tuvākajiem draugiem un ģimenei paziņojat par saderināšanos, vai svinīgs viesu iepazīšanās vakars pirms kāzām, ir svarīgi padomāt par tērpu, kas rada harmonisku līgavas tēlu ne tikai kāzu ceremonijā, bet visos ar kāzām saistītajos notikumos. Būt līgavai – tas ir vienreizējs un īpašs laiks dzīvē, tādēļ to vajag izbaudīt, cik vien iespējams, un viens no veidiem, kā to darīt, ir valkāt dažādus līgavas tērpus.

Rīta tērps ir ļoti svarīgs līgavas garderobes elements, ja fotosesijā tiek iemūžinātas līgavas rīta pucēšanās daļa. Klasisks halāts vai stilīga zīda pidžama – rīta tērpi var būt dažādi. Svarīgi padomāt arī par apakšveļu un izvēlēties katram tērpam atbilstošu apakšveļas komplektu.

Foto: COURTNEY MARIE PHOTOGRAPHY

Līgavas aksesuāri var būt visdažādākie – no plīvura un rotām līdz somiņām, cimdiem un cepurēm. Plīvuriem ir dažādi stili un valkāšanas veidi, tos ir būtiski saskaņot ar kāzu frizūru. Arī rotas var būt dažādas – no mirdzošām un greznām līdz minimālistiskām. Ir vērts apdomāt arī dažādus neparastākus aksesuārus – cimdus, cepures un interesantas formas somiņas. Aksesuāri ir šķietami nelieli, bet tajā pašā laikā ļoti būtiski līgavas garderobes elementi – ar tiem var paspilgtināt līgavas tēlu, padarot to tiešām unikālu.

Kāzu kurpes ir ne tikai neaizstājams aksesuārs, ja vien kāzas nenotiek jūras krastā, basām kājām stāvot smiltīs, bet arī funkcionāls elements. Tādēļ, izvēloties kāzu kurpes, jādomā ne tikai par stilu bet arī komfortu. Turklāt, arī kāzu kurpes ir tas līgavas tērpa elements, ko dienas laikā var mainīt, ceremonijai izvēloties vienas, bet, piemēram, fotosesijai citas kurpes.

Foto: COURTNEY MARIE PHOTOGRAPHY

Līgavu modes padomi tērpu kombinēšanai un saskaņošanai

Kāzu stilists būs neatsverams palīgs līgavas garderobes izveidē un tērpu saskaņošanā. Kāzu plānošanā tiek ieguldīts daudz laika un līdzekļu un tikai saprotami, ka līgavām gribas, lai ar viņu kāzām saistās izsmalcināts stils. Lai to panāktu, ik detaļai ir nozīme.

Līgava var izvēlēties elegantas kleitas kāzu ceremonijai un vakara ballītei, bet tās patiesi izcelsies tad, ja tām tiks pieskaņoti saderīgi aksesuāri. Būtiski ir arī tas, lai visiem tērpiem tiktu izvēlēti augstas kvalitātes audumi – svarīgi ir nevis uzvilkt pēc iespējas vairāk tērpu, bet radīt pāris patiesi pārdomātus un izsmalcinātus apģērbu ansambļus.

Kāzu tērpu ieteikumi unikāla līgavas tēla radīšanai

Izvēlies transformējamus tērpa elementus, kas palīdzēs radīt daudzveidīgus apģērba ansambļus bez nepieciešamības iegādāties daudzus tērpus. Tie var būt gan funkcionāli elementi, piemēram, piestiprināmas un noņemamas piedurknes, gan dekoratīvi elementi – piestiprināmas auduma bantes, ziedi un tamlīdzīgi dekori. Tērpa siluets var būt klasisks un vienkāršs, to var izcelt ar papildus piestiprināmiem un noņemamiem dekoratīviem elementiem – mežģīņu maliņām, iespaidīgām piespraudēm, kristālu izšuvumiem.

Saskaņo audumu tekstūras un krāsas, lai radītu patiesi izsmalcinātu iespaidu. Tas nenozīmē, ka ir jāizvēlas viens audums, gluži pretēji, var spēlēties ar kontrastiem – izvēlēties stingrākus audumus, ko papildina gaisīgs tills vai mežģīnes. Arī balto toņu gamma ir plaša – no silti pienbalta līdz vēsi sniegbaltam.

Līgavas tērpos vari ieviest arī krāsu akcentus – vai tie būtu mūsdienīgi sudraba vai romantiski rozā akcenti, tie atsvaidzinās klasiski balto krāsu paleti. Kombinējot audumu tekstūras un krāsas var panākt visdažādākos efektus, galvenais ir to darīt pārdomāti un pārliecinoši. Un, protams, izvēlēties dabīgus un kvalitatīvus audumus, lai kāzu dienā nebūtu jāatsakās no komforta.

Saskaņoti aksesuāri spēlē lielu lomu līgavas koptēlā. Tas, vai tiek izvēlētas smalkas siksniņkurpes vai rotaļīgas platformas jau ievērojami maina tēla noskaņu. Tas pats attiecas uz somiņām – smalka auduma somiņa ar izšuvumiem vai metāliska skulpturāla somiņa – koptēls var mainīties no gaisīgi romantiska līdz par viegli futūristiskam.

Padomā, kā varēsi kāzu tērpus stilizēt un valkāt arī pēc kāzām. Ja līgavas garderobe tiek veidota no dažādiem savstarpēji kombinējamiem tērpiem un elementiem, ko pievienojot tērps kļūst svinīgāks, bet noņemot atkal iegūst klasisku, bet vienkāršāku izskatu, pavisam noteikti to varēs vilkt arī citos dzīves notikumos. Īpaši, ja tērpi tiek izvēlēti krēmkrāsā vai pat papildināti ar citu krāsu akcentiem. Tāpat ieteicams izvēlēties arī aksesuārus, kas noderēs arī turpmāk. Piemēram, metāliskas nokrāsas somiņas un kurpes nezaudēs aktualitāti nekad un būs viegli stilizējamas kopā ar dažādiem tērpiem.

Sadarbojies ar dizaineru vai stilistu. Lai radītu vienlaikus gan savstarpēji saskaņotus, gan daudzveidīgus apģērbu komplektus, ir vērts apsvērt iespēju konsultēties ar kāzu stilistu, īpaši, ja tērpi tiek iegādāti jau gatavi. Tāpat, ja tērpi tiek šūti, jāizvēlas pieredzējis dizainers un šuvējs, kas spēs piedāvāt un īstenot unikālas un mūsdienīgas idejas.

Izbaudi visu, ko līgavu mode spēj piedāvāt

Būt līgavai – tas ir īpašs un vienreizējs laiks un kā gan to labāk izbaudīt, ja ne valkājot dažādus līgavai atbilstošus tērpus. Līgavas garderobes veidošana ir lieliska nodarbe caur kuru tiek izpausts līgavas personiskais stils. Lai gan kāzu ceremonija viennozīmīgi ir svarīgākais notikums, kuram līgavas gatavojas visrūpīgāk, neaizmirsti arī par citiem kāzu dienas mirkļiem un pirmskāzu notikumiem, kuros saposties un parādīt savas dažādās līgavas stila šķautnes.

Foto pa labi: THE FERROS

 

Raksta autore: Renāte Berga

Foto: The Ferros, Isabel Henry Photo, Courtney Marie Photography, Hannah Bri

Citi Raksti