Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mūsdienās, kad vecāku finansiālā un organizatoriskā iesaiste kāzās vairs nav tik liela, kā senāk, ir jāatrod jauni veidi un iespējas, kā līgavas un līgavaiņa vecākiem ļaut iesaistīties kāzu plānošanā un norisē. Aicināt vecākus kāzās ir ļoti īpašs notikums, tādēļ noteikti vajadzētu izdomāt veidu, kā pienācīgi viņiem parādīt cieņu un justies novērtētiem pašā kāzu dienā.

Izvēlēties kāzu kleitu kopā ar mammu

Viens no emocionālākajiem un skaistākajiem pirmskāzu notikumiem, kurā līgava var iesaistīt savu mammu, ir dodoties kopā ar viņu uz kāzu kleitu saloniem, lai atrastu savu īsto līgavas kleitu. Visticamāk mamma nekad nebaidīsies teikt godīgu viedokli un jutīsies ļoti pagodināta, ka var būt kopā ar meitu šajā īpašajā brīdī.

Protams, ja līgavai ir vienlīdz tuvas attiecības ar topošo vīramāti, tad arī viņu var aicināt līdzi.

kā iesaistīt savus vecākus kāzās
Foto: GATIS LOČMELIS / www.gatislocmelis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Pirmskāzu ballīte ar vecākiem

Līgava gan savu, gan līgavaiņa mammu var iesaistīt arī pirmskāzu ballītes organizēšanā un, protams, apmeklēšanā, tieši tāpat var darīt arī līgavainis, aicinot savu un līgavas tēvu. Ja tomēr ir bažas, vai vecāki labi iekļausies draugu kompānijā un viņu sarīkotajās aktivitātēs, dienas pirmo daļu var pavadīt kopā tikai ar draugiem, bet vakarā visi kopā doties kopīgās vakariņās.

Līgava un līgavainis vislabāk pazīst savus vecākus, lai zinātu, kā viņi spēs vai tieši pretēji – nespēs iejusties pirmskāzu ballītes konceptā.

kā iesaistīt savus vecākus kāzās
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Iesaistīt vecākus kāzās jeb uzticēt organizatoriskus pienākumus

 • Vecāki vislabāk pazīst gan līgavas un līgavaiņa tantes un tēvočus, gan māsīcas un brālēnus, tādēļ uzticēt vecākiem parūpēties par radinieku informētību kāzu sakarā un labsajūtu kāzās ir pienākums, kas viņus gan iepriecinās, gan ļaus justies noderīgiem.

  kā iesaistīt savus vecākus kāzās
  Foto: JURĢIS RIKVEILIS / www.ieskati.es / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

 • Mammām nereti patīk uzņemties organizatoriskus pienākumus, tādēļ vecāki var būt tie cilvēki, kas parūpējas, lai visiem radiniekiem ir kā nokļūt gan uz kāzu ceremonijas, gan svinību vietu.

  kā iesaistīt savus vecākus kāzās
  Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

 • Tāpat vecākiem var uzticēt lielākus un mazākus organizatoriskus uzdevumus, piemēram, izdekorēt kāzu auto vai izdalīt lentītes viesiem viņu automašīnu dekorēšanai.

Kopā ar tēvu izvēlēties muzikālo pavadījumu gājienam pie altāra

Ja līgavas tētim ir laba muzikālā gaume, tad viņš būs īstais cilvēks, kam jautāt padomu, kādu muzikālo pavadījumu izvēlēties, lai dotos pie altāra. Dažkārt tieši vecākiem rodas vislabākās idejas, atklājot muzikālus šedevrus, ko jaunais pāris ikdienā nemaz nebija pamanījis.

kā iesaistīt savus vecākus kāzās
Foto: GATIS LOČMELIS / www.gatislocmelis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Iekļaut dažādās tradīcijās

Mičošana ir viena no skaistākajām vakara svinību tradīcijām, un, ja līgavai un līgavainim ir pietiekami liela uzticība vecākiem, tad tieši viņiem var lūgt parūpēties par mičošanas daļu.

kā iesaistīt savus vecākus kāzās
Foto: GATIS LOČMELIS / www.gatislocmelis.com

Vecākiem tas būs ne tikai liels izaicinājums, bet arī pagodinājums, kas ļaus simboliski apzināties, ka viņu bērni tagad kļūst par vīru un sievu. Protams, var vecākiem dot kādas norādes, ko jaunais pāris vēlētos un ko pavisam noteikti negribētu piedzīvot mičošanas daļā, tādā veidā izvairoties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Tāpat vecākus kāzās var iesaistīt citās tradīcijās – daudzās kāzās jauno pāri svinību vietā sagaida līgavas un līgavaiņa mammas, turot rokās sāli, maizi un glāzi ūdens, ar to simboliski vēlot, lai jaunajam pārim šīs lietas nekad dzīvē nepietrūktu.

Aicināt teikt uzrunu

No sirds pateikti vārdi ir viena no skaistākajām dāvanām, ko kāds kādam var uzdāvināt. Ja vien jaunā pāra vecāki nav ļoti kautrīgi un intraverti cilvēki, tad, lai cik ļoti satraukušies viņi arī nebūtu, viņi noteikti vēlēsies kāzu svinībās uzrunāt jauno pāri un viesus. Tomēr nevajag pieņemt par pašsaprotamu, ka vecāki būs sagatavojuši uzrunu. Lai būtu par to droši, kā arī, lai vecāki justos novērtēti, jaunais pāris var pirms kāzām lūgt abus vecākus sagatavot nelielas uzrunas, norādot, ka viņiem tas būtu ļoti svarīgi.

kā iesaistīt savus vecākus kāzās
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

FOTO: GATIS LOČMELIS, JURĢIS RIKVEILIS, KLAIDS LIELBIKSIS


Lasi arī: GODINĀM SAVUS VECĀKUS

Citi Raksti