Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Nereti laulība izrādās pavisam citādāka, nekā vīrietis un sieviete to bija sākotnēji iztēlojušies. Ar laiku iemīlēšanās  un košās emocijas, ko izsauc hormoni, pakāpeniski norimst, un tas ir tikai dabiski. Attiecības kļūst mērenākas, kaisli aizvieto ikdienas dzīve, seksā vairs nav tik daudz krāsainības un karstuma.

MenuAttiecību mentore: Zane Ozoliņa

Rezultātā laulāto dzīve var iegrimt pelēcībā un rutīnā, un tas var daudzos radīt loģisku jautājumu: “Kā atgriezt kaislību mūsu kā pāra dzīvē?

šajā rakstā izskatīsim, kāpēc kaisles uguns starp vīrieti un sievieti apdziest, izrunāsim rekomendācijas, kas palīdzēs iededzināt mīlestības uguni un atgriezt kaisli attiecībās.

Kā atgriezt kaisli - 5 veidi, kā atsvaidzināt attiecības

Kaislība starp vīrieti un sievieti ir ļoti izteikta attiecību sākumā, kad bango hormoni un pāris ir iemīlējies. Taču, jo ilgāku laiku abi pavada kopā, jo vienmērīgākas kļūst attiecības un pazūd taureņi. Īpaši spilgti tas izpaužas pēc laulībām, bērniņa piedzimšanas, kā arī pēc citām izmaiņām dzīvē, kas prasa daudz uzmanības, spēku ieguldījumu un laiku no abiem partneriem.

Sekojošie ieteikumi palīdzēs no jauna iededzināt kaisles uguni un atsvaidzināt pāra ikdienas dzīvi.

 1. Kopā un katrs atsevišķi mīloši cilvēki, kuri ir laulībā, daudz laika pavada kopā, un tas ir absolūti normāli. Daudzi uzskata mīlestību par patiesu tad, ja pēc ilgas laika pavadīšanas kopā pāris joprojām jūtas labi un nav apnikuši viens otram. Taču ar laiku, ja vīrs un sieva pavada pārāk daudz laika kopā, tas, tieši pretēji, var negatīvi atsaukties uz attiecību kvalitāti. Tādā gadījumā pastāv risks pārsātināties vienam ar otra klātbūtni, mīlestība kļūst rutinēta un līdz ar to pāris meklē iespējas atjaunot dzirksti attiecībās. šādās situācijās ir prātīgi mazliet palielināt distanci pāra starpā. Centieties periodiski pavadīt laiku atsevišķi vienam no otra. Sieviete var doties, piemēram, nedēļas nogales izbraucienā viena, ar draudzenēm vai bērniem. Vīrietis var veltīt laiku kādam savam hobijam, tikties ar draugiem un tamlīdzīgi. Darbības, kas katram no pāra palīdz saglabāt autonomiju, ļauj sailgoties vienam pēc otra un atjaunot kaisli.
 2. Laiks diviem vien. Ir gadījumi, kad notiek tieši pretēji un laulātie kļūst ļoti aizņemti ar saviem darbiem, pazūd katrs savā pasaulē dienām ilgi, redzoties vien pirms gulētiešanas. Arī tādas attiecības pārvēršas rutīnā, abi partneri arvien vairāk attālinās viens no otra. šādā gadījumā, lai atjaunotu kaisli, svarīgi izdalīt laiku, kuru pāris pavadīs kopā. Dodieties uz kino, restorānu, teātri, pikniku, divatā noskatieties filmu mājās, izbrauciet nedēļas nogalē uz kādu Latvijas pilsētu vai arī dodieties pāri robežām. Pēc patīkamas atpūtas un pāris vīna glāzēm atradīsies vieta tam, lai pamodinātu kaisli.
 3. Nodarbojieties ar sevi. Daudzas sievietes, sevišķi tās, kuras jau ilgi ir laulībā, aizņemtības ar mājas lietām un bērnu audzināšanas dēļ aizmirst par savu izskatu. Nemanāmi parādās liekie kilogrami, vajadzība uzklāt meikapu un sekot savai frizūrai pārceļas otrajā plānā, parādās uzskats, ka atrasties mājās saņurcītā apģērbā un nemazgātiem matiem ir normāli. Ir loģiski, ka vīrietis tādā gadījumā pārstāj sievietē redzēt savu īsto, viņam pazūd interese un seksuāla tieksme pret sievieti. Un tas ir dabiski, šis process notiek neapzinātā līmenī, tomēr vīrietim ir ārkārtīgi svarīgs sievietes izskats. Lai atgrieztu kaisli attiecībās, būtiski neaizmirst par sevi. Rūpes par sevi ir svarīgas arī tad, ja sieviete lielu daļu laika pavada mājās. šeit runa nav par kokteiļkleitu un sarkanām lūpām katru rītu - lai saglabātu romantiku un kaisli attiecībās, pietiek būt koptai.
 4. Intīmā atklātība. Starp diviem cilvēkiem, kuri ir attiecībās, sekss ieņem ļoti būtisku vietu. Taču ar laiku tas kļūst rutinēts, garlaicīgs, pazūd ugunīgums un ir pat gadījumi, kad laulātie mīlējas pēc grafika. Lai atsvaidzinātu attiecības, pietiek būt atklātiem vienam pret otru gultā un atstāt vietu spontanitātei. Ja ar spontanitāti visam vajadzētu būt saprotamam, tad, runājot par atklātību, mazliet saasināsim uzmanību. Kaisli intīmajā tuvībā palīdz uzturēt sava partnera izzināšana, lai, pazīstot vienam otru, sekss nekļūtu garlaicīgs. Tāpēc esiet godīgi, nekautrējieties no savām vēlmēm, fantāzijām un nebaidieties eksperimentēt.
 5. Neaizmirstiet pārsteigt. Ikdienas pelēcīgās darba dienas, kas ir aizņemtas ar darbiem, mājas soli, bērnu audzināšanu un citiem rutīnas pienākumiem, mēdz būt gana nomācošas. Ja jūs vēlaties atgriezt kaisli attiecībās, periodiski pārsteidziet savu mīļoto. Tās var būt romantiskas vakariņas (arī mājās, pēc garas darba dienas), spontāns gājiens piknikā, var pa kluso aizvest bērnus mammai un sagaidīt vīrieti mājās apakšveļā un tā tālāk. Fantāzija un radošums šajā jautājumā ir jūsu galvenie ceļveži, kuri pie pareizas pieejas garantēti ļaus pamodināt kaisli pāra starpā.

Kāpēc kaisle pazūd?

Meklējot atbildes uz jautājumu, kā atgriezt kaisli attiecībās, daudzi neaizdomājas par svarīgāko - kas ir kalpojis par patieso iemeslu kaisles uguns apdzišanai? Dažos gadījumos tas var būt vairāku faktoru kopums, savukārt, citos iemesls ir kaut kas konkrēts. Lai kaisle atgrieztos, ir svarīgi izcelt iemeslu tam, kāpēc tā ir apdzisusi, un pacensties to novērst. Respektīvi, ilgtermiņa rezultātam ir būtiski pievērst uzmanību cēlonim, nevis tikai sekām.

Visbiežākie iemesli, kas ietekmē kaisles apdzišanu

 • Iegrimšana ikdienā. Dzīves vienveidīgums ātri vai vēlu atsaucas uz ģimenes dzīvi praktiski ikvienā pārī. Dienas kļūst līdzīgas viena otrai, nenotiek nekā jauna, rutīnas darbi un pienākumi tikai vairojas. Tādos apstākļos kaisle attiecībās apdziest. Ir svarīgi pievienot ikdienai rozīnīti un to atšķaidīt.
 • Bērniņa piedzimšana. Ģimenes pieaugums vienmēr apgriež dzīvi kājām gaisā, vīram un sievai ir jāmaina savi ieradumi, mainās lomas, kaut kas ir jāziedo. Turklāt bērniņš paņem milzum daudz spēku, laiku, līdz ar to ārkārtīgi samazinās iespēja veltīt nedalītu uzmanību viens otram. Romantika attiecībās šajā gadījumā var zust arī tāpēc, ka ar bērna piedzimšanu pārim pavisam pazūd intīmā tuvība. Sākumā tāpēc, ka sievietei jāatjaunojas pēc dzemdībām, un vēlāk var parādīties citi iemesli (bieži vien mākslīgi).
 • Pilnīga pārliecība par nākamo dienu. Pēc laulībām, sevišķi pēc vairāku gadu kopdzīves, pāris atslābst. Laulības apliecība nereti kļūst par ilūziju tam, ka, lai kas arī nenotiktu, jūs vienmēr būsiet kopā un pārdzīvosiet jebkuras likstas. Patiesībā attiecības ir dārzs, kurš ir jākopj un jālaista. Jāuztur kaisle un mīlestība. Jo laulības apliecība nesniedz it nekādas garantijas.

 • Iekšējie konflikti. Ļoti bieži kaisle apdziest konfliktu dēļ. Pāris var sastrīdēties, pēc tam neizrunāt radušos jautājumu, apspiest to. Tā notiek ne reizi vien. Agri vai vēlu šis trauciņš piepildās pilns, kas negatīvi atsaucas uz attiecībām, parādās neapmierinātība vienam ar otru un kaisle apdziest.
 • Partnera ārējā izskata izmaiņas. Nereti vīrieša kaisle pret sievieti pazūd tāpēc, ka sieviete pārstāj par sevi rūpēties. Viņa aizmirst par savu ķermeni, nerūpējas par matiem, apģērba izvēli un tā tālāk.
 • Problēmas ar intīmo tuvību. Attiecībās, kur pāris ilgi dzīvo kopā, notiek izmaiņas arī seksuālajā plānā. Ar laiku sekss vairs neizraisa tādas sajūtas, kā sākumā, tas kļūst vienveidīgs un garlaicīgs. Tā nereti notiek arī iniciatīvas, eksperimentu trūkuma dēļ, baiļu dēļ ienest intīmajās attiecībās kaut ko jaunu. Dažos gadījumos partneri banāli nezina, kā sniegt baudu viens otram, jo attiecībās trūkst atklātības un uzticēšanās.

Tā izskatās galvenie iemesli, kas apdzēš kaisles uguni attiecībās. Taču to var būt daudz vairāk. Zinot šos iemeslus un pamanot tos savā dzīvē, jūs varēsiet rīkoties, pievēršoties konkrētajam jautājumam un atrisinot to.

Kādas kļūdas ietekmē kaisles apdzišanu

Atgriezt romantiku attiecībās, lai no jauna tās piepildītu ar kaisli, - šāds uzdevums nereti kļūst grūti izpildāms. šī iemesla dēļ būtu loģiskāk nepieļaut, lai romantika attiecībās pazūd. Tas ir iespējams, ja apzināmies galvenās kļūdas, kas ietekmē kaisles pazušanu.

 • Skandāli. Cilvēka temperamenta, rakstura vai citu iemeslu dēļ pie konflikta parādīšanās pāris sāk skandalēt. Dusmu ietekmē izskan nepatīkami vārdi, aizvainojumi un trūkst jebkāda konstruktīvisma. Ja pāris nemitīgi strīdas un neizpauž savu neapmierinātību konstruktīvā formā, meklējot sadarbības variantus, tad par kādu romantiku var būt runa?
 • Centieni it visā izpatikt. Skandāliem pretēja izpausme ir bailes no kaut mazākā konflikta, kā dēļ viens no partneriem (un varbūt arī abi) pūlas it visā izpatikt otram. Lieta tāda, ka šāda uzvedība konfliktus nerisina un neapmierinātība tikai uzkrājas. Ja katrs ar sevi netiek skaidrībā un pāris nespēj atrast saskares punktus, attiecības nav iespējams atsvaidzināt.

 • Atklātības trūkums. Ja laulātie nespēj būt godīgi viens pret otru (un arī paši pret sevi), kaisli atgriezt attiecībās būs praktiski neiespējami. Atcerieties, ka attiecībās ir svarīgs kopīgs komandas darbs. Un tas nav iespējams bez atklātības un patiesuma. Nebaidieties apspriest radušās problēmas, godīgi izteikties par jebkuriem jautājumiem, jo tikai tā rodas iespēja sadarboties un būt laimīgiem ilgtermiņā.
 • Uzticēšanās trūkums. Vēl viens ārkārtīgi būtisks aspekts, vienlīdzīgs ar atklātību. Visspilgtākais piemērs, kas raksturo neuzticēšanos otram, ir greizsirdība. Rezultātā sieva nepārtraukti pārbauda vīru (kur viņš ir, ar ko, kad nāks mājās) un otrādi. Ar tādām darbībām un attieksmi jūs ierobežojat otra cilvēka brīvību. Tas sniedz iemeslu neuzticībai un konfliktiem. Atcerieties, ka jūtas attiecībās būvējas, balstoties uz uzticēšanos, un, ja tās nav, tad iededzināt kaisli būs ļoti, ļoti grūti.

šīs ir visizplatītākās kļūdas attiecībās un laulības dzīvē, pie kuru novēršanas ir jāstrādā jau no paša sākuma. Ja tā darīsiet, tad nebūs jāuztraucas par to, kā atsvaidzināt attiecības un atgriezt kaisli ģimenes dzīvē.

Kā saglabāt un uzturēt kaisles uguntiņu attiecībās

Ļoti biežs jautājums ir par to, kā atgriezt apdzisušo kaisli, taču daudz efektīvāk ir rūpēties par to, lai to uzturētu dzīvu visu attiecību laiku. Lai to izdarītu, pietiek sekot šiem punktiem:

 • izrādiet mīlestību un rūpes pret otru;
 • nekautrējieties izpaust savas emocijas un jūtas vārdos;
 • neaizmirstiet otru iepriecināt ar dāvanām un mīļiem pārsteigumiem;
 • atcerieties par pateicību - pat par it kā nenozīmīgu palīdzību ir būtiski pateikties otram, uzsverot viņa nozīmīgumu;
 • veltiet uzmanību viens otram, novērsieties no darbiem, interneta un visa cita, kas tam traucē;
 • neaizmirstiet par intīmo dzīvi un par to, ka tajā ir svarīga uzticēšanās un ir jāatstāj vieta kaut kam jaunam.

Situācijas attiecībās ir ļoti dažādas un vienmēr ir jāpieiet savam gadījumam individuāli. Uzturiet kaisles uguntiņu, rūpējieties par sevi, izmantojiet ieteikumus no šī raksta. Ja esat daudz ko izmēģinājuši, taču neizdodas sasniegt rezultātu, ir vērts griezties pie speciālista, kurš palīdzēs tikt ar sevi skaidrībā un atgriezt kaisli attiecībās. Nekautrējieties no palīdzības lūgšanas psihologam, jo tas patiesi ļauj sakārtot dažādas dzīves sfēras.

Rūpējieties par sevi, savām attiecībām un esiet laimīgi!

Raksta autore: Zane Ozoliņa

Citi Raksti