Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Šķiet, viena no dārgākajām kūkām šajā pasaulē, neatkarīgi no tās garšas un veida, ir kūka ar nosaukumu – KĀZU KŪKA. Nereti tieši šis faktors kūkai rada papildus uzcenojumu. Nenoliedzami bez kopīgas kāzu tortes griešanas kāzas nav iedomājamas, tādēļ Līgavām.lv piedāvā padomus, kā ietaupīt un kas jāņem vērā, izvēloties kāzu kūku.

Pasūtīt laikus un atteikties no degustācijas

Pirmkārt, par kāzu tortes izvēli un tās pasūtīšanu jāsāk domāt jau laikus. Ar pasūtīšanu nevajadzētu kavēties, īpaši, ja iecerēts, kas sarežģīts. Jāierēķina gan laiks konditora atrašanai, gan kūkai atvēlētā vieta kopējā kāzu budžetā. Kad konditors ir atrasts, atliek tikai tāds sīkums, kā izvēlēties īsto kūku.

kāzu kūka
Foto: MIKS ŠĒLS

Neapšaubāmi kāzu kūku degustācijas ir populāras gan pasaulē, gan Latvijā, un to pat ir ieteicams darīt, ja neesat pārliecināti par kūkas izvēli. Tomēr, tā kā kūku degustācijas visbiežāk ir maksas pakalpojums, par kuru izmantotā produktu summa tiks ierēķināta gala kūkas izvēlē, tad, lai ietaupītu, no degustācijas varat atteikties un paļauties uz pārbaudītām vērtībām – piemēram, pasūtot kūku, ko abi jau esat ēduši un galvenais – kas jums abiem garšo.

kāzu kūka
Foto GINTS FREIMANIS

Cukura mastikas ziedu vietā dzīvas puķes

Kāzu kūkas nereti sadārdzina tieši to sarežģītie dizaini. Daudzi konditori kūkas gala cenu nosaka pēc tā, cik daudz laika ir bijis nepieciešams tās pagatavošanai. Līdz ar to cukura mastikas ziedi, marcipāna figūriņas un citi dizaina elementi kūkas gala cenu krietni palielinās. Ja vēlaties ietaupīt, tad galvenais, kas jāatceras – pieturieties pie vienkāršības.

Tas gan nenozīmē, ka jūsu kūka būs mazāk skaista. Ja no cukura mastikas vai marcipāna veidotie ziedi un figūriņas paņem ļoti daudz laika un ne mazāk svarīgi – profesionalitātes līmeni, tad pavisam citādāk ir ar dzīvajiem ziediem. Tā aizvien ir viena no populārākajām kāzu kūku tendencēm pēdējo gadu laikā – īpaši vasarā, kad liela daļa no dzīvajiem ziediem ir arī ēdami. Pie tam šāds risinājums krietni var samazināt kūkas gala cenu.

kāzu kūka
Foto TOMS LOČMELIS

Naked cakes jeb kūkas bez glazējuma

Viena no pagājušās kāzu sezonas kāzu kūku tendencēm – naked cakes jeb kūkas bez glazējuma savu aktualitāti saglabājušas arī šogad. Šo kūku priekšrocība ir tā, ka tās atklāj visu, kas, tā teikt, lācītim vēderā. Lai gan Latvijā pēdējos gados biezās biskvīta kūkas vairs nav tik populāras, kā tas bija senāk, nevajag šo tendenci novērtēt par zemu – kūkas ir ne vien garšīgas un vizuāli skaistas, bet var arī krietni ietaupīt izmaksas – to pagatavošana viennozīmīgi paņem mazāk laikā.

Kāzu kūkas nozīme – lielākoties simboliska

Pasūtot kāzu kūku, noteikti jāsaprot, ka mērķis nav panākt, lai viesi no tās pārēstos. Kāzu kūka ir simboliska, bet saldumu mīļiem noderēs saldumu galds ar dažādiem desertiem. Tādēļ viens no lielākajiem kāzu kūkas ietaupījumiem slēpjas tās izmērā – rūpīgi jāizvērtējiet, cik lielu kūku vēlaties, un vai pasūtītais daudzums uz konkrēto viesu skaitu nebūs pārāk liels. Tāpat ir iespējams servēt mazākus kāzu kūkas gabaliņus, bet kūku pasniegt kopā, piemēram, ar svaigām ogām un saldējumu.

Ja jums ir paveicies un jūsu draugu un tuvinieku vidū ir radoši cilvēki, kam pie tam vēl patīk gatavot (un cept kūkas), tad varat sarunāt, ka jums nebūs vienas kāzu tortes, bet katra jūsu tuvākā draudzene atnes pašas ceptu kūku, kā rezultātā sanāks skaists un pavisam noteikti – neatkārtojams kāzu kūku galds. Pie tam, tā kā kūkas visticamāk būs patiešām dažādas, varat nebaidīties, ka kādam kaut kas negaršos – katrs atradīs sev piemērotāko variantu.

kāzu kūka
Foto TOMS LOČMELIS

Kāzu kūkas nogādāšana uz svinību vietu

Kad izaicinājums – kūkas pasūtīšana, ir izpildīts, jānokārto vēl nākamais izaicinājums jeb kūkas transportēšana. Iespējams, šeit taupīšanas nolūkos kāds pāris kūku nolems transportēt pats, bet šis jautājums kārtīgi jāapdomā. Kāzu organizatore Gunta Skalberga / Pop Up Sense norāda, ka kāzu kūkas transportēšana ir izaicinājums, ar ko saskāries ne viens vien pasākumu un kāzu organizators.

“Mans ieteikums ir uzticēt transportēšanu pašam kūkas ražotājam, profesionāļiem tam ir piemērots transports, un noteikti līgumā jāiekļauj punkts, ka ražotājs uzņemas atbildību par kūkas kvalitāti, līdz tā tiek atdota klientam.

Tas, protams, neattiecas uz garšu un vēlmēm. Kūkas vešanu vajadzētu maksimāli pietuvināt tās pasniegšanas laikam. Ja kūka tomēr tiek vesta agrāk, noteikti pirms tam jāpārliecinās par iespējām to uzglabāt svinību vietā – telpa, tās temperatūra, sanitārie apstākļi, ledusskapja izmērs un citi aspekti būs ļoti svarīgi,” iesaka Gunta.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: MIKS ŠĒLS, INTA PHOTOGRAPHY, TOMS LOČMELIS, LINDA LAUVA, AINĀRS MAZJĀNIS, GINTS FREIMANIS, UĢIS BRĀLĒNS

Citi Raksti