Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā savienot mammas un biznesa sievietes lomu?

Kā savienot mammas un biznesa sievietes lomu?

Sabalansēt mīlošas mammas un veiksmīgas uzņēmējas lomu var būt grūts izaicinājums, taču ar pareizu pieeju un organizāciju ir iespējams panākt harmoniju.

Esmu trīs bērnu māmiņa un divu uzņēmumu vadītāja. Padalīšos ar dažiem praktiskiem padomiem, kas palīdzēs tev žonglēt ar šīm svarīgajām dzīves lomām. Tikai uzreiz pabrīdināšu, ka brīnumtabletes nav. Tu vari tuvoties līdzsvaram, veicot apzinātu darbību kopumu. Un negaidi arī to, ka būs 100% līdzsvars, jo tā ir dzīvošana ilūzijā. Mēs pastāvīgi tiecamies uz līdzsvaru un harmoniju – tas ir nebeidzams process!

Nosaki skaidras prioritātes

Nosaki, kas tev ir vissvarīgākais tieši šajā brīdī. Un apzinies, ka prioritātes ik pa laikam mainās. Vienu brīdi tev būtiskāk ir vairāk laika un enerģijas ieguldīt bērnu audzināšanā un kvalitatīva laika pavadīšanā ar bērniem, citu brīdi uzņēmuma paplašināšanā un mārketingā. Nosaki prioritātes, lai koncentrētos uz svarīgākajiem uzdevumiem tieši šajā laika posmā. Un pārskati šīs prioritātes katru nedēļu, lai nepazaudētu fokusu.

Izveido elastīgu grafiku

Izmanto elastīgu darba grafiku, kas ļauj pielāgoties ģimenes vajadzībām. Tas varētu ietvert darbu no mājām, elastīgu darbu vai uzdevumu deleģēšanu komandai, samazinātu slodzi darbā vai iespēju strādāt sestdienā, kad ir bērnu un tēta laiks kopā. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc mammai ir labi būt tieši par uzņēmēju, jo tad ir vieglāk žonglēt.

Ieplāno kvalitatīvu ģimenes laiku

Papildus ģimenei atvēlētajam laikam ir svarīgi nodrošināt šī laika kvalitāti. Ne jau laika apjoms ir vajadzīgs mūsu ģimenei, bet tas, kādas emocijas izbaudām šajā laikā. Plāno īpašus ģimenes mirkļus, kad visu savu uzmanību velti saviem bērniem un mīļajiem. Visu savu uzmanību – tas nozīmē arī to, ka tu neskaties darba čatus un neatbildi uz zvaniem un ziņām ģimenes laikā.

Ieplāno tikšanās ar ģimenes locekļiem plānotājā

Tieši tāpat, kā tu plāno darba tikšanās plānotājā – konkrētajā dienā, konkrētajā laikā, konkrētajā ilgumā, ir jāplāno arī laiks ar ģimeni. Svarīgi atcerēties, ka tu neatcel ģimenes tikšanās, tāpat kā tu neatcel darba tikšanās! Ja bērns gaida laiku ar tevi un tu to nomaini uz biznesa laiku, nākamreiz bērns var negribēt būt kopā ar tevi.

Deleģē un pieņem palīdzību

Nebaidies deleģēt uzdevumus gan ģimenē, gan biznesā. Dalies pienākumos ar partneri un/vai nolīgsti biznesa palīgus. Palīdzības pieņemšana palīdzēs efektīvāk tikt galā ar ikdienas uzdevumiem. Un, pieaugot bērnu skaitam, var tikt palielināts arī biznesa palīgu skaits.

Integrē ģimeni savā biznesā

Integrē ģimeni savā biznesā, īpaši, ja tev ir bērni. Tas var iesaistīt viņus lēmumu pieņemšanā un ģimenes tradīciju veidošanā darba vidē. Caur palīdzības sniegšanu tev biznesā, bērni var gūt interesi par uzņēmējdarbību, attīstīsies viņu dažādās prasmes. Jā, tas nozīmē, ka kādreiz tev bērns būs līdzi uz tikšanos, Zoom vai darba sapulci. Atceries, ka bērns ir tavu dzīves procesu sastāvdaļa, nevis traucēklis!

Plāno ilgtermiņā

Izstrādā stratēģijas, kas ļaus tev ilgtermiņā apvienot mammas lomu un uzņēmējdarbību. Izveido plānus, kuros ņem vērā dažādus savu bērnu un biznesa attīstības posmus. Piemēram, jau laicīgi izplāno, ko tu darīsi, kad ir skolēnu brīvlaiks, kad ir biznesa komandējumu sezona, kad ir bērnu koncertu laiks un kad ir darbinieku atvaļinājumu sezona. Redzot bildi kopumā, ir daudz drošāk iet uz priekšu.

Rūpējies par sevi

Atceries par sevi! Regulāri velti laiku atpūtai, pašattīstībai un pašaprūpei. Lai gūtu panākumus abās lomās, ir svarīgi saglabāt savu fizisko un emocionālo enerģiju. Kad mammai ir pilnvērtīgi resursi, bērni ir laimīgi. Kad uzņēmējai ir resursi, komanda un klienti ir laimīgi! Ja tavi resursi būs izsmelti, daudzas lietas var notikt pavisam ne tā, kā gribētos.

Pielāgojies izmaiņām

Ne mammas, ne uzņēmējas loma nav lineārs stāvoklis – visu laiku būs jāpielāgojas. Te bērns saslimst, te darbinieks aiziet, te bērnam jāpalīdz sagatavoties zinātniski pētnieciskam darbam, te klientam gribas papildus uzmanību. Tava pieņemšanas un elastības prasme būs noteicošā šajā procesā!

Žonglēšana ar mammas un uzņēmējas lomu prasa organizētību, elastību un apzinātu pieeju. Veido harmoniski tādu līdzsvaru, kas atbilst tieši tavām vērtībām un tavas ģimenes un biznesa unikālajām vajadzībām.

Tev noteikti izdosies!

 

Raksta autore: Daina Einberga

Koučs-terapeite ar 17 gadu praktisko pieredzi koučingā, terapijā, trenēšanā

Pavadone, kas ved cilvēkus uz laimīgāku, veselīgāku, bagātāku un apzinātāku dzīvi

www.einberga.com

Citi Raksti