Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

OKTOBRA ZIEDS – RUDENĪGIE RANUNKUĻI JEB ĀZIJAS GUNDEGAS

OKTOBRA ZIEDS – RUDENĪGIE RANUNKUĻI JEB ĀZIJAS GUNDEGAS

Āzijas gundegas jeb ranunkuļi (Ranúnculus) ir sava veida atklājums kāzu ziedu vidū, kas plašu popularitāti ieguva salīdzinoši nesen. Kā norāda floriste Liāna Natenadze / InBloom, tad pēc skaistuma šos ziedus var ierindot kopā ar rozēm un peonijām.

LĪGAVĀM piedāvā uzzināt vairāk par šiem unikālajiem ziediem.

Nokrāsu ziņā īpaši bagātīgi

Liāna Natenadze stāsta, ka ranunkuļu nokrāsas sniedz plašu izvēli, bet to izturīgums padara par ļoti ērtu darba materiālu. Ranunkuļi ir pieejami sākot ar rudens norietu un līdz pavasara beigām (visbiežāk no oktobra līdz aprīlim), padarot tos par piemērotu izvēli tiem, kas svinības rīko vēla rudens, ziemas vai agrīnā pavasara laikā.

Ranunkuļu nokrāsas ir ļoti dažādas:

  • balti;

  • pasteļkrāsu;

  • ugunīgi sarkani;

  • koši dzelteni.

Ziedu simbolisms – šarms un pievilcība

Dažādās kultūrās ranunkuļi simbolizē šarmu un pievilcību. Pasniedzot sievietei šo ziedu, tiek teikts vēstījums, ka viņa ir burvīga un pievilcīga. Ja daudzu citu ziedu simbolisko nozīmi nosaka to krāsa, tad uz ranunkuļiem tas neattiecas – neatkarīgi no šo ziedu krāsas, to simbolisms ir viens – pievilcība.

Šobrīd ranunkuļus visā pasaulē iecienījušas līgavas, iekļaujot šos ziedus ne vien savos pušķos, bet arī visās kāzu dekorācijās. Ranunkuļi tiek izmantoti arī kā līgavas galvas rota, kāzu tortes dekors, un zieda formas dēļ tie lieliski izskatās arī kā līgavaiņa piespraude.

Piestāvēs dažādu stilu kāzām

Floristi un kāzu dekoratori visā pasaulē norāda, ka tieši ranunkuļi ir vieni no viņu TOP izvēles kāzu ziediem. Tie ne tikai lieliski izskatās kopā ar citiem ziediem, tai skaitā, dažādiem sukulentiem, bet arī spēj pielāgoties dažādiem kāzu stiliem un lieliski iederēsies kā greznās, tā rustic stila kāzās.

Lai gan ranunkuļi nav vislētākie ziedi, tomēr līgavas, kas laulājas vēlā rudenī vai agrā pavasarī, tos nereti uzskata par teju neaizstājamiem. Pie tam tie var būt lieliska alternatīva nereti tik ierastajām rozēm un peonijām.

FOTO: LINDA LAUVA, PINTEREST

Citi Raksti